• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lew Leo  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku (oficjalna nazwa: Columbia University in the City of New York, Columbia University lub Columbia) – uniwersytet amerykański, należący do tzw. Ligi Bluszczowej (Ivy League). Założony królewskim aktem fundacyjnym z dnia 31 października 1754 jako King’s College. Jako prywatna instytucja szkolnictwa wyższego działa w mieście Nowy Jork. Kampus uniwersytecki leży w samym centrum miasta, w dzielnicy Manhattan.Hollywood – dzielnica miasta Los Angeles w Stanach Zjednoczonych i najważniejszy ośrodek amerykańskiej kinematografii. Słowo Hollywood jest używane jako skrótowa, popularna nazwa dla amerykańskiego przemysłu filmowo-telewizyjnego.
  Logo wytwórni Goldwyn Pictures z lat 1917-1924, na którym występuje Slats

  Lew Leo – maskotka i symbol hollywoodzkiej wytwórni filmowej Metro-Goldwyn-Mayer stworzona przez Howarda Dietza w 1917 roku.

  Logo z lwem jeszcze dla studia Goldwyn Pictures zaprojektował Howard Dietz, który zainspirował się bojową pieśnią sportowców z Uniwersytetu Columbia „Roar, Lion, Roar”, których maskotką był lew. Postanowił umieścić lwa w pierścieniu zrobionym z taśmy filmowej, na którym widniało łacińskie motto „Ars Gratia Artis”, czyli „sztuka dla sztuki”. Gdy w 1924 roku z połączenia studia Goldwyn Pictures, wytwórni Metro Pictures i przedsiębiorstwa Louisa B. Mayera powstała wytwórnia MGM, która przejęła logo z lwem, Dietz wprowadził do niego kilka poprawek. Łącznie od 1917 roku wykorzystano oficjalnie pięć różnych lwów, chociaż pod koniec lat 20. i na początku 30. XX w., gdy testowano film barwny, korzystano z pomocy jeszcze dwóch innych lwów.

  MP3 ((ang.) MPEG-1/MPEG-2 Audio Layer 3) – algorytm kompresji stratnej dźwięku, przetworzonego uprzednio na sygnał cyfrowy. Popularnie zwany formatem MP3 lub standardem MP3. Jest zdefiniowany przez IETF w dokumencie RFC 5219.Tajemniczy ogród (ang. The Secret Garden) – amerykański film dramatyczny z 1949 roku w reżyserii Freda M. Wilcoxa będący adaptacją powieści pod tym samym tytułem autorstwa Francesa Hodgson Burnetta.

  Spis treści

 • 1 Lwy
 • 1.1 Slats (1917–1928)
 • 1.2 Jackie (1928–1956)
 • 1.3 Telly i Coffee (1927–1934)
 • 1.4 Tanner (1934–1956)
 • 1.5 George (1956–1958)
 • 1.6 Leo (od 1957)
 • 2 Logo zastępcze
 • 3 Przypisy
 • 4 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Goldwyn Pictures Corporation – amerykańska wytwórnia filmowa założona w 1916 roku przez Samuela Goldfisha we współpracy z broadwayowskimi producentami teatralnymi Edgarem i Archibaldem Selwyn. Z połączenia obu nazwisk powstała nazwa Goldwyn, którą Samuel przyjął później jako swoje nowe nazwisko.
  Białe cienie (ang. White Shadows in the South Seas) – amerykański film z 1928 roku w reżyserii W.S. Van Dyke’a oraz Roberta J. Flaherty’ego.
  Film 3D (film trójwymiarowy) – szereg technik, w których dzięki różnorodnej technologii uzyskuje się iluzję głębi ruchomych obrazów. Główną techniką pozwalającą na uzyskanie wrażenia głębi jest przedstawienie obserwatorowi dwóch różnych obrazów prawemu i lewemu oku.
  Portret Doriana Greya (ang. The Picture of Dorian Gray) – amerykański dramat z 1945 roku w reżyserii Alberta Lewina. Film jest oparty na powieści Oscara Wilde’a pod tym samym tytułem.
  Nubia – kraina historyczna znajdująca się w północno-wschodniej Afryce, w południowym Egipcie i północnym Sudanie. Zajmuje środkowy bieg Nilu pomiędzy Asuanem a Chartumem (między VI a I kataraktą). W starożytności zwana Kusz, zamieszkana była przez lud spokrewniony z Egipcjanami, który w połowie II tysiąclecia p.n.e. uległ wymieszaniu z napływającymi od południa plemionami.
  Tom i Jerry (ang. Tom & Jerry) – amerykański animowany serial stworzony przez Williama Hanna i Josepha Barbera opowiadający o konflikcie kota imieniem Tom i myszy imieniem Jerry. Większość odcinków przedstawia próby schwytania Jerry’ego przez Toma.
  Czarnoksiężnik z Oz (Czarnoksiężnik z krainy Oz) – amerykański film familijny, fantastyczno-przygodowy musical, z 1939 roku. Produkcję tę wyreżyserowali King Vidor, Richard Thorpe i Victor Fleming.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.