• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2015

  Przeczytaj także...
  Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich – cykl zawodów w skokach narciarskich, rozgrywany latem, będący zapleczem Letniego Grand Prix.Vogtland Arena – ośrodek sportów zimowych znajdujący się w Niemczech, niedaleko Klingenthal, w którego skład wchodzi skocznia narciarska.
  Daniel-André Tande (ur. 24 stycznia 1994) – norweski skoczek narciarski, reprezentant Kongsberg IF, medalista mistrzostw kraju.

  Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2015 – 14. edycja letniego Pucharu Kontynentalnego. Rozpoczęła się 4 lipca na skoczni Bauhenk w Kranj, a zakończyła 4 października 2015 na skoczni Vogtland Arena w Klingenthal. Rozegranych zostało 14 konkursów w siedmiu krajach.

  Dawid Kubacki (ur. 12 marca 1990 w Nowym Targu) – polski skoczek narciarski, zawodnik klubu Wisła Zakopane, członek kadry narodowej, drużynowy brązowy medalista mistrzostw świata z 2013.Bauhenk – skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K100 (HS 109) w słoweńskiej miejscowości Kranj. Została wybudowana w 2004 roku. Obiekt jest wyposażony w igelit. W lutym 2006 na skoczni Bauhenk przeprowadzono mistrzostwa świata juniorów. W tym samym roku na tym obiekcie zostały przeprowadzone zawody Letniego Grand Prix.

  Klasyfikację generalną wygrał reprezentant Norwegii Daniel-André Tande, który wyprzedził Polaków – drugiego Dawida Kubackiego o 59 punktów i trzeciego Macieja Kota o 101 punktów.

  Oficjalny kalendarz został zatwierdzony przez FIS w czerwcu 2015 roku podczas kongresu w Warnie.

  Zwycięzcy[ | edytuj kod]

 • Daniel-André Tande
  Zwycięzca Letniego Pucharu Kontynentalnego

  Kranj (niem. Krainburg) – czwarte pod względem wielkości miasto w Słowenii, położone 20 km na północny zachód od Lublany, w Górnej Krainie. Miasto posiada tradycje w przemyśle oponiarskim i elektronicznym (Gorenjske elektrarne, Iskraemeco, Iskratel, Sava). Posiada zachowane stare centrum miasta powyżej ujścia rzek Kokra i Sawa. Znane jest także jako miasto sportu, które posiada bogatą bazę sportową. Znajduje się tu boisko do piłki nożnej ze sztuczną i naturalną trawą, korty tenisowe, boiska do koszykówki oraz baseny: kryty i odkryty, a także sztuczna ściana wspinaczkowa na której wielokrotnie odbywały się zawody o randze ogólnoeuropejskiej.Klingenthal - miasto w Niemczech, w kraju związkowym Saksonia, w Rudawach, przy granicy z Czechami. Siedziba wspólnoty administracyjnej Klingenthal. Do 29 lutego 2012 należała do okręgu administracyjnego Chemnitz. Liczba mieszkańców w 2009 roku wynosiła 9 851 osoby. Burmistrzem jest Enrico Bräunig.
 • Polska
  Nieoficjalny drużynowy zwycięzca Letniego Pucharu Kontynentalnego

 • Terminarz[ | edytuj kod]

  Skocznie[ | edytuj kod]

  W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed rozpoczęciem Letniego Pucharu Kontynentalnego 2015 lub ustanowione w trakcie jego trwania.

  Statystyki indywidualne[ | edytuj kod]

  Klasyfikacje[ | edytuj kod]

  Klasyfikacja generalna[ | edytuj kod]

  Stan po 14 z 14 planowanych konkursów. Uwzględniono 30 najlepszych zawodników.

  Warna (bułg. Варна) – miasto w Bułgarii. Stolica obwodu Warna i gminy Warna. Port nad Morzem Czarnym. Według danych Narodowego Instytutu Statystycznego w Bułgarii z 31 grudnia 2011 miasto liczyło 334781 mieszkańców. Jest trzecim pod względem liczby ludności miastem Bułgarii (po Sofii i Płowdiwie)Reprezentacja Polski w skokach narciarskich – grupa skoczków narciarskich wybrana przez trenerów kadry do reprezentowania Polski w międzynarodowych zawodach.

  Klasyfikacja drużynowa[ | edytuj kod]

  Stan po 14 z 14 planowanych konkursów.

  Kwoty startowe[ | edytuj kod]

  Na podstawie Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) wyznaczono następujące kwoty startowe dla poszczególnych krajów na dwa periody sezonu letniego. Kwota wyznacza maksymalną liczbę reprezentantów, którą dany kraj miał prawo wystawić w zawodach (nie dotyczy konkursów, których dany kraj jest gospodarzem). Państwa, których nie podano poniżej, miały prawo wystawić do każdego konkursu co najwyżej trzech skoczków.

  Maciej Kot (ur. 9 czerwca 1991 w Limanowej) – polski skoczek narciarski, drużynowy brązowy medalista mistrzostw świata z 2013, indywidualny wicemistrz świata juniorów z 2009, dwukrotny drużynowy brązowy medalista mistrzostw świata juniorów. Zawodnik klubu AZS Zakopane, członek kadry narodowej. Mistrz Polski z Wisły 2013 roku.

  Pierwszy period letni sezonu Pucharu Kontynentalnego 2015/2016 składał się z 8 konkursów rozgrywanych od 4 lipca do 29 sierpnia, natomiast drugi z 6 konkursów rozegranych od 12 września do 4 października.

  Uwagi[ | edytuj kod]

  1. W tym jedna dyskwalifikacja

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Invitation FIS Calendar Conference 2015 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-04-18].
  2. Letni Puchar Kontynentalny 2015. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2015-08-23].
  3. Kwoty startowe w kolejnym periodzie Pucharu Kontynentalnego. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2015-08-23].
  4. Kwoty startowe w drugim periodzie Letniego Pucharu Kontynentalnego (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-09-25].

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • FIS SKI JUMPING CONTINENTAL CUP + FIS CUP - SUMMER 2015 (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2015-05-01]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.