• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Leszek Kumański

  Przeczytaj także...
  Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (KFPP OPOLE) – polski festiwal muzyczny organizowany od 1963 roku, corocznie w Opolu, zwykle w czerwcu. Stanowi podsumowanie sezonu artystycznego (od Opola do Opola) polskiego środowiska twórców i wykonawców piosenek.Felieton (fr. feuilleton – zeszycik, odcinek powieści) – specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne "prześlizgiwanie" się po temacie. Gatunek ten wprowadzony został w XIX wieku na łamach francuskiego "Journal des Débats". Felieton jest zwykle umieszczany na stałej kolumnie (tzn. stronie gazety lub czasopisma - stąd po angielsku stały felietonista to columnist), zwanej kolumną felietonową.
  Chęciny – miasto w woj. świętokrzyskim, w powiecie kieleckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Chęciny. Położone ok. 15 km od Kielc, na Wyżynie Kieleckiej, historycznie w Małopolsce.
   Ta sekcja jest niekompletna. Jeśli możesz, rozbuduj ją.

  Leszek Kumański – pochodzący z Chęcin reżyser, autor scenariuszy i producent programów telewizyjnych, między innymi: Hit dekady, Zagadkowa blondynka, Duże dzieci, Podróże z żartem, Mój pierwszy raz, Europa da się lubić, Szybka Piłka, Gali Finałowej Miss Polonia 2009, koncertów podczas festiwali w Sopocie i Opolu, koncertu "Sabat czarownic" w kieleckiej Kadzielni, oraz "Kabaretowych wakacji z duchami".

  Duże dzieci – telewizyjny program rozrywkowy, (talk-show) wyprodukowany przez Telewizję Polską i Kuman Art, który ruszył jesienią 2005 roku na antenie TVP2. Twórcą, autorem scenariusza i reżyserem programu jest Leszek Kumański.Podróże z żartem – program rozrywkowy produkowany przez Telewizję Polską i Kuman Art, według scenariusza i reżyserii Leszka Kumańskiego, emitowany od 4 września 2006 r.

  Nagrody:

 • Duże dzieci – najzabawniejszy talk show – Festiwal Dobrego Humoru 2006, najbardziej zwariowany program tv – Świry 2006
 • Mój pierwszy raz – nagroda Silver Plaque – Chicago International Television Awards 2005
 • Europa da się lubić – program roku 2004 - nagroda czasopisma Media i Marketing, najzabawniejszy talk show – Festiwal Dobrego Humoru 2003
 • Poeta, prozaik i dziennikarz. Napisał między innymi powieści: Horyzont, Koniec świata w Sainte Marie. Jest również autorem zbioru felietonów Wolne żarty i Wolne żarty II, a także tomu wierszy Żyj .

  Europa da się lubić – talk-show, emitowany na antenie TVP 2 w latach 2003-2008, prowadzony przez Monikę Richardson. Reżyserem i scenarzystą programu początkowo był Leszek Kumański (odc. 1 ÷ 89), następnie zaś reżyserował Konrad Smuga, a scenarzystą był Maciej Kraszewski.Miss Polonia – konkurs piękności organizowany w Polsce od 1929. Z przerwami w latach: 1931, 1935–36, 1938–56 i 1959–82. Jego laureatki reprezentują Polskę w konkursach: Miss Universe, Miss International, Miss Intercontinental, Miss Earth, Miss World, Miss Europe, Miss Baltic Sea, World Miss University.
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Sopot Festival (początkowo Międzynarodowy Festiwal Piosenki, w okresie 1977-1980 Międzynarodowy Festiwal Interwizji, po wznowieniu w 1984 ponownie pod nazwą „Międzynarodowy Festiwal Piosenki”, od 1992 do 2009 Sopot Festival, od 2012 Sopot Top of the Top Festival) – polski festiwal muzyczny odbywający się w Operze Leśnej w Sopocie.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama