• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Les Smith

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.From the Cradle to Enslave jest to EP grupy Cradle of Filth, znajdują się na nim tylko dwa nowe utwory, pierwszy tytułowy i b-side "Of Dark Blood and Fucking". Pozostałe utwory to remixy. From the Cradle to Enslave był pierwszym singlem tej grupy z dołączonym teledyskiem. Teledysk wyreżyserowany został przez Alexa Chandon, który nakręcił również Cradle of Fear. W teledysku zawarte są sceny nagości oraz gore, dlatego też wyszedł on w dwóch wersjach oficjalnej ocenzurowanej oraz w wersji bez cenzury. Obie wersje można znaleźć na DVD PanDaemonAeon.
  Anathema (gr. klątwa, ekskomunika) – angielska grupa muzyczna. Powstała 1990 roku w Liverpoolu. Początkowo wykonująca drugofalowy death doom metal będąc wraz z grupami Katatonia, My Dying Bride i Paradise Lost prekursorem gatunku. Obecnie grupa zaliczana jest do nurtu art rocka oraz rocka atmosferycznego.

  Keith Lesli „Les” Smith (ur. 5 marca 1967 w Dewsbury) - brytyjski muzyk, kompozytor i instrumentalista klawiszowiec. Les Smith znany jest przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Anathema, której był członkiem w latach 2000-2011. Wcześniej grał w blackmetalowym zespole Cradle of Filth. Był również członkiem australijskiej formacji postmetalowej Tourettes, a także progrockowego zespołu Ship of Fools.

  Eternity – trzeci studyjny album zespołu Anathema, wydany 1996. Album ten rozpoczyna nowy etap twórczości zespołu - odejście od doom metalu w kierunku rocka alternatywnego.Muzyk − osoba zajmująca się wykonywaniem (instrumentalista, wokalista, dyrygent) lub tworzeniem (kompozytor, producent muzyczny, aranżer) muzyki. Muzyk do swej pracy wykorzystuje m.in. instrumenty muzyczne, głos ludzki, głosy zwierząt, inne efekty akustyczne (np. uderzanie młotem w kowadło) czy też technologie komputerowe.

  Dyskografia[]

 • Ship of Fools - Out There Somewhere (1994, Dreamtime Records)
 • Anathema - Eternity (1996, Peaceville Records, gościnnie)
 • Cradle of Filth - Cruelty and the Beast (1998, Music For Nations)
 • Cradle of Filth - From the Cradle to Enslave (EP, 1999, Cacophonus Records)
 • Cradle of Filth - PanDaemonAeon (1999, DVD, Music for Nations)
 • Antimatter - Saviour (2000, Icon Records)
 • Anathema - A Fine Day to Exit (2001, Music for Nations)
 • Cradle of Filth - Lovecraft & Witch Hearts (2002, Abracadaver Records)
 • Ship of Fools - Let's Get This Mother Outta Here (2002, Peaceville Records, gościnnie)
 • Anathema - A Natural Disaster (2003, Music for Nations)
 • The Clan Destined - In The Big Ending (2006, Lime Records)
 • Jeff Walker Und Die Flüffers - Welcome To Carcass Cuntry (2006, Cargo Records)
 • Anathema - We're Here Because We're Here (2010, Kscope Music)
 • Przypisy

  1. Encyclopaedia Metallum - Les Smith (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2012-02-01].
  2. Encyclopaedia Metallum - Anathema (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2009-08-24].
  3. Encyclopaedia Metallum - Cradle of Filth (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2010-12-30].
  4. Encyclopaedia Metallum - Tourettes (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2012-02-01].
  Klawiszowiec (również keyboardzista) – muzyk grający na instrumentach klawiszowych. Przed latami 60. XX wieku muzycy grający na instrumentach klawiszowych byli nazywani głównie pianistami lub organistami. Od połowy lat 60. XX wieku, mnogość nowych instrumentów z klawiaturami, które weszły do codziennego użytku, wymogła bardziej ogólny termin określający ludzi, którzy na nich grają.Cruelty and the Beast – trzeci album studyjny zespołu Cradle of Filth. Został wydany w 1998 roku. Płyta jest w całości poświęcona Elżbiecie Batory.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kompozytor (w jęz. łac. compositor) – twórca utworu muzycznego. Termin kompozytor odnosi się do twórców używających notacji muzycznej, piszących muzykę poważną lub filmową. W polskich uczelniach muzycznych kształci się studentów na kierunku kompozycja, lecz kompozytor nie musi być absolwentem takich studiów, jednak to oni właśnie dysponują pełnym warsztatem kompozytorskim obejmującym harmonię, kontrapunkt, instrumentację, analizę dzieła muzycznego itp.
  Dewsbury, miasto w północnej Anglii (Wielka Brytania), w hrabstwie West Yorkshire. Miasto zamieszkuje około 54000 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.044 sek.