• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Les Horribles Cernettes

  Przeczytaj także...
  Les Horribles Cernettes (zdjęcie) – pierwsze opublikowane zdjęcie w internecie. Do jego publikacji doszło 18 lipca 1992 roku na stronie ośrodka naukowo badawczego CERN. Zdjęcie trafiło do działu ciekawostek. Przedstawia ono cztery dziewczyny Angelę Higney, Michele de Gennaro, Colette Marx-Nielsen i Lynn Veronneau wokalistki zespołu Les Horribles Cernettes pozujące w lekko prowokacyjnych pozach ubrane w stroje balowe. Zdjęcie wykonał chłopak jednej z dziewczyn, Silvano de Gennaro (pracownik CERN) na corocznym festiwalu muzycznym dla informatyków, na którym zespół występował.Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN (fr. Organisation Européenne pour la Recherche Nucléaire) – ośrodek naukowo-badawczy położony na północno-zachodnich przedmieściach Genewy na granicy Szwajcarii i Francji, pomiędzy Jeziorem Genewskim, a górskim pasmem Jury. Obecnie do organizacji należy dwadzieścia państw. CERN zatrudnia 2600 stałych pracowników oraz około 8000 naukowców i inżynierów reprezentujących ponad 500 instytucji naukowych z całego świata. Najważniejszym narzędziem ich pracy jest największy na świecie akcelerator cząstek – Wielki Zderzacz Hadronów.
  Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.

  Les Horribles Cernettesszwajcarski kabaretowy zespół muzyczny składający się z czterech wokalistek (Angela Higney, Michele de Gennaro, Colette Marx-Nielsen i Lynn Veronneau), działający przy genewskim ośrodku naukowo-badawczym CERN. Zespół śpiewał piosenki m.in. o atomach, informatykach i wysyłaniu walentynek faksem. Girlsband jest obiektem pierwszego zdjęcia, które zostało opublikowane w Internecie.

  Genewa (niem. Genf, fr. Genève, wł. Ginevra, romansz Genevra) – miasto w Szwajcarii, drugie pod względem liczby mieszkańców.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Les Horribles Cernettes (zdjęcie)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. .Olga Święcicka: Dziewczynom stuknęła 20stka. Zobacz pierwsze zdjęcie, które opublikowano w sieci na natemat.pl (pol.). [dostęp 2013-11-24]. Cytat: Cztery dziewczyny w zachęcających pozach to: Angela Higney, Michele de Gennaro, Colette Marx-Nielsen i Lynn Veronneau, wokalistki zespołu „Les Horribles Cernettes”, który działał przy CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych). Rozkoszne dziewczyny śpiewały piosenki o atomach, informatykach i wysyłaniu walentynek faksem. Ot, radosna twórczość umysłów ścisłych.
  2. Olga Święcicka: Dziewczynom stuknęła 20stka. Zobacz pierwsze zdjęcie, które opublikowano w sieci na natemat.pl (pol.). [dostęp 2013-11-24]. Cytat: Pierwsze zdjęcie w sieci pojawiło się 18 lipca 1992 roku. Nie był to wcale prezydent, ani papież, ani nawet fotka informatyków. Na pierwszym zdjęciu znalazły się cztery panie. Bardziej zabawne i urocze, niż seksowne i kuszące. Co więcej, wcale nie były rozebrane. Żadnych podtekstów. Czysta zabawa. Cztery dziewczyny w zachęcających pozach to: Angela Higney, Michele de Gennaro, Colette Marx-Nielsen i Lynn Veronneau, wokalistki zespołu „Les Horribles Cernettes”, który działał przy CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych).

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • strona zespołu na stronie CERN
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.927 sek.