Les Horribles Cernettes

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Les Horribles Cernettesszwajcarski kabaretowy zespół muzyczny składający się z czterech wokalistek (Angela Higney, Michele de Gennaro, Colette Marx-Nielsen i Lynn Veronneau), działający przy genewskim ośrodku naukowo-badawczym CERN. Zespół śpiewał piosenki m.in. o atomach, informatykach i wysyłaniu walentynek faksem. Girlsband jest obiektem pierwszego zdjęcia, które zostało opublikowane w Internecie.

Genewa (niem. Genf, fr. Genève, wł. Ginevra, romansz Genevra) – miasto w Szwajcarii, drugie pod względem liczby mieszkańców.

Zobacz też[ | edytuj kod]

  • Les Horribles Cernettes (zdjęcie)
  • Przypisy[ | edytuj kod]

    1. .Olga Święcicka: Dziewczynom stuknęła 20stka. Zobacz pierwsze zdjęcie, które opublikowano w sieci na natemat.pl (pol.). [dostęp 2013-11-24]. Cytat: Cztery dziewczyny w zachęcających pozach to: Angela Higney, Michele de Gennaro, Colette Marx-Nielsen i Lynn Veronneau, wokalistki zespołu „Les Horribles Cernettes”, który działał przy CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych). Rozkoszne dziewczyny śpiewały piosenki o atomach, informatykach i wysyłaniu walentynek faksem. Ot, radosna twórczość umysłów ścisłych.
    2. Olga Święcicka: Dziewczynom stuknęła 20stka. Zobacz pierwsze zdjęcie, które opublikowano w sieci na natemat.pl (pol.). [dostęp 2013-11-24]. Cytat: Pierwsze zdjęcie w sieci pojawiło się 18 lipca 1992 roku. Nie był to wcale prezydent, ani papież, ani nawet fotka informatyków. Na pierwszym zdjęciu znalazły się cztery panie. Bardziej zabawne i urocze, niż seksowne i kuszące. Co więcej, wcale nie były rozebrane. Żadnych podtekstów. Czysta zabawa. Cztery dziewczyny w zachęcających pozach to: Angela Higney, Michele de Gennaro, Colette Marx-Nielsen i Lynn Veronneau, wokalistki zespołu „Les Horribles Cernettes”, który działał przy CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych).

    Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

  • strona zespołu na stronie CERN
  • Reklama