• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Leonard Shockley

  Przeczytaj także...
  10 kwietnia jest 100. (w latach przestępnych 101.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 265 dni. Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Komora gazowa – urządzenie do uśmiercania ludzi (m.in. w związku z wykonywaniem wyroku śmierci) trującym gazem. Ma postać hermetycznej komory lub pomieszczenia, wyposażonego w instalację umożliwiającą przeprowadzenie reakcji chemicznej, w wyniku której powstaje śmiercionośny gaz – zwykle cyjanowodór – oraz usunięcie i neutralizację tego gazu. Zwykle istnieją w niej okna, aby świadkowie mogli obserwować przebieg egzekucji. Ostatnią egzekucję w komorze gazowej wykonano w 1999 roku w stanie Arizona w USA.

  Leonard Shockley (ur. w 1941 lub 1942, zm. 10 kwietnia 1959) – amerykański przestępca, skazany na śmierć w komorze gazowej.

  Hrabstwo Dorchester (ang. Dorchester County) to hrabstwo w amerykańskim stanie Maryland. Hrabstwo zajmuje powierzchnię całkowitą 2 545,75 km², co czyni je największym pod względem powierzchni całkowitej hrabstwem w Maryland. Według szacunków US Census Bureau w roku 2006 liczyło 31 631 mieszkańców. Siedzibą hrabstwa jest miejscowość Cambridge.

  Shockley został skazany za zamordowanie kobiety w hrabstwie Dorchester w stanie Maryland. W czasie egzekucji miał 17 lat. Był ostatnią osobą poniżej 18 roku życia, na której wykonano karę śmierci w Stanach Zjednoczonych.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Mike Stark, Time is Running Out for Vernon Evans, 21 marca 2005 [dostęp 2020-05-25] (ang.).
  2. Sean Richard Sellers, Prosecuting Attorney (ang.).
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.627 sek.