• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Leonard Nimoy  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Jak pan może, panie doktorze? (ang. Becker, 1998-2004) – amerykański serial komediowy nadawany przez stację CBS od 2 listopada 1998 roku do 28 stycznia 2004 roku. W Polsce nadawany był na kanale Polsat.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Leonard Simon Nimoy (ur. 26 marca 1931 w Bostonie, zm. 27 lutego 2015 w Los Angeles) – amerykański aktor, reżyser, poeta i muzyk.

  Do historii filmu przeszedł przede wszystkim jako odtwórca roli Spocka w serialu science fiction Star Trek (1966–1969). Wystąpił również w 8 filmach serii Star Trek powstałych w latach 1979–2013. Dwa z nich sam wyreżyserował.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w Bostonie w żydowsko-ukraińskiej rodzinie imigrantów z Zasławia. Służył w amerykańskiej armii do roku 1955 (armię opuścił w stopniu sierżanta). W filmie debiutował na początku lat 50.

  Planetoida (planeta + gr. eídos postać), asteroida (gr. asteroeidés – gwiaździsty), planetka (ang. minor planet) – ciało niebieskie o małych rozmiarach – od kilku metrów do czasem ponad 1000 km, obiegające Słońce, posiadające stałą powierzchnię skalną lub lodową, bardzo często – przede wszystkim w przypadku planetoid o mniejszych rozmiarach i mało masywnych – o nieregularnym kształcie, często noszącym znamiona kolizji z innymi podobnymi obiektami.Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek.

  W 2014 roku poinformował, że zdiagnozowano u niego przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. 27 lutego 2015 roku zmarł w swoim domu w Los Angeles w następstwie komplikacji związanych z chorobą.

  Na jego cześć jedną z planetoid nazwano (4864) Nimoy.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Dawid (wł. Davide, ang. David) – film religijny w koprodukcji niemiecko-amerykańsko-włoskiej na podstawie biblijnych: 1 i 2 Księgi Samuela, opowiadający o losach izraelskich królów Saula i Dawida. Film wyreżyserował w 1997 Robert Markowitz. Autorem scenariusza był Larry Gross. Muzykę do obrazu skomponowali Carlo Siliotto i Ennio Morricone.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Zaginiony ląd (tytuł oryg. Land of the Lost) − amerykański film fabularny powstały w 2009 roku na podstawie serialu telewizyjnego z lat 70. i jego remake’u z lat 90. XX wieku.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Święty związek (ang. Holy Matrimony) – amerykańska komedia kryminalna z 1994 roku w reżyserii Leonarda Nimoya. Wyprodukowana przez wytwórnię Buena Vista Pictures.
  Trzech mężczyzn i dziecko (oryg. Three Men and a Baby) – amerykański film komediowy z 1987 roku w reżyserii Leonarda Nimoya, remake filmu francuskiego Trzech mężczyzn i dziecko (3 hommes et un couffin) z 1985 roku. W rolach głównych wystąpili Tom Selleck, Steve Guttenberg i Ted Danson.
  Dubbing (dawniej dublaż) – tworzenie ścieżki dialogowej filmu, serialu lub gry, polegające na podłożeniu ścieżki z lokalną wersją językową. Głosy podkładają często wyspecjalizowani aktorzy głosowi. Mianem dubbingu potocznie określa się również dogrywanie w studiu dialogów do już udźwiękowionego materiału w celu polepszenia jego jakości.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.886 sek.