• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Leona Lewis  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Spirit – debiutancki album brytyjskiej piosenkarki i zwyciężczyni trzeciej edycji show telewizyjnego The X Factor, Leony Lewis. Premiera albumu miała miejsce 12 listopada 2007 r. w Wielkiej Brytanii i Irlandii za pomocą wytwórni Syco Music. W pozostałych państwach album ukazał się na początku 2008 roku przez wytwórnię Sony BMG, a w Stanach Zjednoczonych w dniu 8 kwietnia 2008 r. przez J Records. Jest to pierwszy przypadek w historii muzyki, gdy debiutancki album gwiazdy show telewizyjnego został wydany w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.54. ceremonia wręczenia nagród Grammy, prestiżowych amerykańskich nagród muzycznych wręczanych przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji (NARAS), odbyła się 12 lutego 2012 roku w hali widowiskowej Staples Center w Los Angeles, w stanie Kalifornia. Jej transmisja na żywo miała miejsce na antenie stacji telewizyjnej CBS. Gospodarzem ceremonii był raper LL Cool J. W trakcie gali rozdano honoraria dla muzyków za ich osiągnięcia w roku 2011. Była to pierwsza ceremonia Grammy po modyfikacji i zmniejszeniu liczby kategorii do 78.

  Leona Louise Lewis (ur. 3 kwietnia 1985 w Londynie.) – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, aktorka i działaczka społeczna; zwyciężczyni trzeciej edycji programu The X Factor.

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Jej rodzicami są Aural Josiah „Joe” Lewis, pochodzący z Gujany z korzeniami afrykańskimi, oraz Maria Lewis, Walijka z korzeniami irlandzkimi i włoskimi. Ma dwóch braci.

  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.X Factor – brytyjski program rozrywkowy typu talent show, stworzony i produkowany przez Simona Cowella, emitowany od września 2004 na kanale ITV.

  Uczęszczała do wielu szkół teatralnych i muzycznych, w tym m.in. do Sylvia Young Theatre School, Italia Conti Academy oraz do BRIT School. Uczyła się grać na pianinie i gitarze, kształciła się też jako tekściarka i kompozytorka. Wygrała wiele konkursów muzycznych. Żeby dorobić, pracowała jako m.in. recepcjonistka, kelnerka i sprzątaczka.

  BBC Radio 2 – najpopularniejsza stacja radiowa w Wielkiej Brytanii, należąca do nadawcy publicznego - BBC. Powstała w 1967, w wyniku podziału dotychczasowej stacji BBC Light Programme. Radio 2 jest najsłabiej sformatowaną spośród rozgłośni BBC - w zasadzie jej podstawową grupę odbiorców mają stanowić ludzie w średnim wieku słuchający głównie popu, ale w ramówce jest obecnych także szereg innych gatunków, jak jazz, muzyka poważna i sakralna.Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Thunder – jest to trzeci singel brytyjskiej piosenkarki Leony Lewis z jej piątego albumu studyjnego zatytułowanego I Am. Wydany został 24 lipca 2015 roku w Stanach Zjednoczonych, natomiast w Wielkiej Brytanii singel ukazał się 28 września tego samego roku. Twórcami tekstu są Leona Lewis oraz Toby Gad, który jest jednocześnie producentem utworu.
  Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek.
  "Whole Lotta Love" – utwór angielskiego zespołu rockowego Led Zeppelin, otwierający jego drugi album - Led Zeppelin II.
  Wegetarianizm – rodzaj praktyki (w sensie świadomej i celowej działalności człowieka), charakteryzującej się wyłączeniem z diety mięsa (w tym ryb i owoców morza); może również wiązać się z unikaniem innych produktów pochodzących z uboju zwierząt np. smalcu . Wegetarianizm może być wybrany z pobudek moralnych, zdrowotnych, ekologicznych, bądź ekonomicznych. W języku potocznym przyjmuje się, że wegetarianizm to zbiór kilku diet, które w różnym stopniu ograniczają spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.
  Christina María Aguilera (ur. 18 grudnia 1980 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, osobowość telewizyjna i producentka telewizyjna.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.067 sek.