• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lenovo  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  HTTPS (ang. Hypertext Transfer Protocol Secure) – szyfrowana wersja protokołu HTTP. W przeciwieństwie do komunikacji niezaszyfrowanego tekstu w HTTP klient-serwer, szyfruje go za pomocą protokołu SSL. Zapobiega to przechwytywaniu i zmienianiu przesyłanych danych.ThinkStation – linia profesjonalnych stacji roboczych produkcji Lenovo opracowanych z myślą o zastosowaniach wymagających dużej mocy obliczeniowej. Pierwsze urządzenie tej marki – ThinkStation S10, trafiło na rynek w 2008 roku. W aktualnej ofercie producenta znajdują się urządzenia wprowadzonej na rynek w 2014 roku Serii P, zaprojektowanej z myślą o branżach, w których zapotrzebowanie na high-endowy sprzęt komputerowy jest największe - takich jak architektura, inżynieria, energetyka, finanse, czy branża filmowa.
  Zobacz też[ | edytuj kod]
 • Lenovo IdeaPad S100
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Lenovo już jest liderem rynku PC, www.chip.pl [dostęp 2017-04-04] (pol.).
  2. Sprzedaż komputerów ciągle spada. Może być lepiej?, „AntyWeb”, 12 kwietnia 2016 [dostęp 2017-04-04] (pol.).
  3. Niesamowita wspinaczka na sam szczyt: Lenovo – historia prawdziwa, 13 stycznia 2015 [dostęp 2017-09-28] (pol.).
  4. Our History | Lenovo (PL), www3.lenovo.com [dostęp 2017-09-28] (pol.).
  5. Lenovo buying Motorola’s handset business from Google for nearly $3 billion, Engadget [dostęp 2017-04-04].
  6. Lenovo – co to za firma? przeczytaj na FOKUS.tv [dostęp 2017-09-28].
  7. Materiał Partnera Zewnętrznego, Laptopy Lenovo – tradycja i nowoczesność, „Gloswielkopolski.pl” [dostęp 2017-09-28] (pol.).
  8. Historia Lenovo - trzydzieści lat innowacji, Blog Lenovo, 2 kwietnia 2019 [dostęp 2019-11-14].
  Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) – interfejs pomiędzy systemem operacyjnym a firmware, opracowywany jako następca BIOS-u w komputerach osobistych.Motorola Mobility jest międzynarodowym przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym powstałym w wyniku podziału Motoroli. 15 sierpnia 2011 Motorola Mobility została kupiona przez Google za 12,5 mld dolarów.


  Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Man in the middle (ang. człowiek pośrodku) – atak kryptologiczny polegający na podsłuchu i modyfikacji wiadomości przesyłanych pomiędzy dwiema stronami bez ich wiedzy.
  Hanyu pinyin – oficjalna transkrypcja standardowego języka mandaryńskiego (putonghua) – urzędowego języka Chin – na alfabet łaciński.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Federalna Komisja Handlu (ang. Federal Trade Commission, FTC) powołana została w 1914 poprzez Federal Trade Commission Act, jako niezależna agencja rządu Stanów Zjednoczonych. Ustawowym zadaniem FTC jest ochrona konsumentów przez przeciwdziałanie niekonkurencyjnym działaniom organizacji trustowych.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  ThinkPad - rodzina notebooków zaprojektowanych przez Richarda Sapera i produkowanych w latach 1992 do 2005 przez koncern informatyczny IBM.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.951 sek.