• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lenore Zann

  Przeczytaj także...
  Wojowniczki z Krainy Marzeń (jap. 魔法騎士レイアース, Majikku naito reiāsu) – serial anime oraz manga. Serial anime w Polsce był emitowany na kanale RTL7 w wersji z polskim lektorem, którym był Mariusz Siudziński.Serial animowany – ciąg regularnie pokazywanych (w kinie, telewizji) filmów animowanych o wspólnym tytule seryjnym, zwykle podobnych do siebie. Poszczególne odcinki najczęściej posiadają podobnych bohaterów oraz wspólną scenerię. W przypadku kanałów telewizyjnych programy są tworzone lub adaptowane z użyciem wspólnego tytułu seryjnego i mogą być publikowane co najmniej raz w tygodniu o określonej porze.
  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.

  Lenore Zann (ur. 22 listopada 1959 r. w Sydney) − australijsko-kanadyjska polityk, także aktorka filmowa, telewizyjna, sceniczna i głosowa.

  Biogram[]

  W 1968 roku wyemigrowała z rodzicami do Nowej Szkocji. Uczęszczała do Cobequid Educational Centre (CEC), szkoły średniej w miejscowości Truro.

  Karierę aktorską kontynuuje nieprzerwanie od roku 1979. Wśród filmów z jej udziałem znajdują się Upiorne urodziny (Happy Birthday to Me, 1981), Miłość pośród lasów (Personally Yours, 2000), Próba sił (Teamster Boss: The Jackie Presser Story, 1992) i Wróg naturalny (Natural Enemy, 1997). W latach 1992-'97 odgrywała głosową rolę Rogue w serialu X-Men (X-Men: The Animated Series). Udzielała też głosu w telewizyjnych animacjach Wojowniczki z Krainy Marzeń (Majikku naito reiāsu, 1993-'95) i Storm Hawks (2007-'09).

  Topless (ang. top – ‘górna część’; less – ‘bez’) porównaj culotte seule (fr.: culotte – ‘majteczki’; seule – ‘jedynie’: tylko majteczki) – określenie oznaczające odzież niezakrywającą piersi u dojrzałych płciowo kobiet. Jest używane jako nazwa kostiumu plażowego składającego się tylko z majtek lub pareo, a także w odniesieniu do lokali, w których damska obsługa pracuje z obnażonymi piersiami (bary topless, myjnie samochodowe topless, salony fryzjerskie topless itp.).Storm Hawks – fantastyczno-przygodowy serial animowany, produkcji amerykańsko-kanadyjskiej (Asaph „Ace” Fipke i YTV).

  8 kwietnia 2009 roku nowoszkocka partia socjaldemokratyczna NDP (Nova Scotia New Democratic Party) ogłosiła, że Zann będzie jej kandydatem w okręgu wyborczym Truro-Bible Hill. Tego samego dnia członek Nova Scotia Liberal Party udostępnił mediom fotografie topless Zann, wykonane przy okazji jej występu w serialu telewizyjnym Słowo na L (The L Word). 9 czerwca 2009 Zann zdobyła miejsce w wyborach.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Środki masowego przekazu (mass media, publikatory) – środki społecznego komunikowania o szerokim zasięgu, czyli prasa, radio, telewizja, Internet, a w szerszym znaczeniu także książka, film, plakat, kino. Środki masowego przekazu to element kultury masowej.

  Zann jest asystentem ministra w Departamencie Turystyki, Kultury i Dziedzictwa.

  Linki zewnętrzne[]

 • Lenore Zann w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Lenore Zann w bazie filmweb.pl
 • Profil Lenory Zann na oficjalnej stronie partii NDP (ang.)
 • Przypisy

  1. Patten, Melanie (2009-04-10). "Grits sorry for leaking topless pic of candidate". The Daily Gleaner, str. A5. (ang.) [dostęp 2010-04-20]
  2. "Truro-Bible Hill" (HTML). Nova Scotia Votes 2009. Canadian Broadcasting Corporation. 2009-06-09. (ang.) [dostęp 2010-04-20]
  3. Government of Nova Scotia (2009-06-29). "Premier Appoints Ministerial Assistants". (ang.) [dostęp 2010-04-20]
  Słowo na L (ang. The L Word) – amerykański serial telewizyjny produkowany przez telewizję Showtime. Przedstawia życie grupy lesbijek i biseksualnych kobiet oraz ich przyjaciół, rodziny i kochanków w West Hollywood znajdującym się w aglomeracji Los Angeles.Socjaldemokracja – lewicowy ruch społeczny wywodzący się z ruchu robotniczego, który za główny cel stawia sobie budowę ustroju i społeczeństwa socjalistycznego drogą demokratycznych reform.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  X-Men (ang. X-Men: The Animated Series, 1992-1997) – amerykański serial animowany opowiadający o przygodach ludzi, posiadających gen X, dający im nadludzką moc.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Nowa Szkocja (ang. Nova Scotia, fr. Nouvelle-Écosse) – prowincja Kanady leżąca nad Atlantykiem. Prowincja zajmuje całość półwyspu o tej samej nazwie, wyspę Cape Breton oraz szereg drobnych wysp. Nowa Szkocja graniczy od zachodu z Nowym Brunszwikiem. Prowincja ma połączenia promowe z Nową Fundlandią, Wyspą Księcia Edwarda, z Wyspami Magdaleny oraz ze stanem Maine. Stolicą, a zarazem największym miastem prowincji, jest Halifax.
  Upiorne urodziny (tytuł oryg. Happy Birthday to Me) – kanadyjski horror filmowy z 1981 roku, wpisujący się w nurt podgatunku slasher; zdobywca dwóch nominacji do nagrody Genie. Aktorka obsadzona w głównej roli – Melissa Sue Anderson (Domek na prerii), w roku 1982 zdobyła za swoją rolę nominację do Young Artist Award jako najlepsza młoda artystka w filmie fabularnym.
  Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.
  Polityk – osoba działająca w sferze polityki, którą w klasycznym rozumieniu pojmujemy jako sztukę zdobywania władzy i rządzenia państwem, przy czym celem jest tu dobro wspólne, a przyporządkowanie działania temu celowi ostateczne. Polityk dąży więc do udziału we władzy lub do wywierania wpływu na podział władzy.
  Telewizja (TV) – dziedzina telekomunikacji przekazująca ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. W jednym miejscu za pomocą kamery telewizyjnej i mikrofonu rejestruje się sygnał, który następnie jest transmitowany do dowolnego miejsca w zasięgu transmisji. Sygnał odbierany jest przez odbiornik telewizyjny i przetwarzany na obraz oraz dźwięk.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.03 sek.