Lekarze (serial telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lekarzepolski serial medyczny w reżyserii Filipa Zylbera i Marcina Wrony, emitowany od 3 września 2012 do 30 listopada 2014 na antenie TVN. Pierwotnie miał nosić tytuł Szpital Alicji. Akcja serialu ma miejsce w fikcyjnym toruńskim szpitalu Copernicus.

Adam Cywka (ur. 23 września 1968) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. W 1990 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu z tytułem magistra sztuki. W 2004 uzyskał stopień naukowy doktora sztuk teatralnych, broniąc rozprawy doktorskiej w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Pracuje jako adiunkt we wrocławskiej PWST. Artystycznie związany jest z Teatrem Polskim we Wrocławiu.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

Przed premierą pierwszej serii Lekarzy telewizja TVN podjęła decyzję o produkcji drugiej serii, która trafiła na antenę TVN 25 lutego 2013 roku. Popularność pierwszych odcinków skłoniła TVN do produkcji trzeciej i czwartej serii, które zostały kolejno wyemitowane jesienią 2013 roku i wiosną 2014 roku. Przed premierą czwartej serii podjęto decyzję o przygotowaniu 5. serii serialu. Pierwsze trzy serie emitowane były w poniedziałki o 21:30. Czwarta seria emitowana była w niedziele o 20:00, zaś piąta w niedziele o 21:00.

Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.

Początkowo stacja planowała nakręcenie 6. serii, jednak 7 listopada 2014 TVN zdecydowała o zakończeniu emisji serialu wraz z końcem piątej serii w wyniku spadającej oglądalności.

Hala wystawowa w Toruniu (fikcyjny szpital Copernicus)

Od 14 maja 2015 serial Lekarze jest emitowany w amerykańskiej stacji V-me.

Obsada[ | edytuj kod]

Główni bohaterowie[ | edytuj kod]

Bohaterowie drugoplanowi[ | edytuj kod]

Hala wystawowa – wielofunkcyjny obiekt wystawienniczy oraz targowo-kongresowy znajdujący się w Toruniu przy Szosie Bydgoskiej 3. Ma ona 2038 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej.Grupa TVN – polska grupa medialno-rozrywkowa notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Prezesem Grupy TVN od 1 września 2009 roku jest Markus Tellenbach, który zastąpił Piotra Waltera. Grupa TVN należy do Grupy ITI i Canal+ Cyfrowy.


Podstrony: 1 [2] [3]
Warto wiedzieć że... beta

Player (dawniej: TVN Player) – polski internetowy serwis wideo na życzenie i telewizja internetowa. Od uruchomienia oferował dostęp do filmów, seriali oraz programów znanych z oferty kanałów spod logo Grupy TVN (TVN, TVN 7, TVN Style, TVN Turbo). W 2013 roku wzbogacony został o treści vod kanałów TVN 24, TVN Meteo, Religia.tv i TTV.
FilmPolski.pl – największa pośród istniejących baz polskich filmów, redagowana w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, przez Jarosława Czembrowskiego. Istnieje od 1990, początkowo udostępniana w Bibliotece PWSFTviT, od marca 1998 również w internecie.

Reklama