• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Leigh-Anne Pinnock  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Glamour - międzynarodowy magazyn dla kobiet, w Polsce wydawany przez wydawnictwo Gruner + Jahr Polska. Średni nakład wynosi 280 tys. egzemplarzy, średnia sprzedaż - 150 tys. (według danych ZKDP za 2005 r.).X Factor – brytyjski program rozrywkowy typu talent show, stworzony i produkowany przez Simona Cowella, emitowany od września 2004 na kanale ITV.

  Leigh-Anne Pinnock (ur. 4 października 1991) – angielska piosenkarka i autorka tekstów, członkini zespołu Little mix.

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodziła się 4 października 1991 i wychowywała się w High Wycombe, Buckinghamshire w Anglii. Ma korzenie barbadoskie i jamajskie. Jest córką Deborah Thornhill, nauczycielki oraz Johna L. Pinnock, mechanika, którzy rozwiedli się w 2009 roku. Ma dwie starsze siostry - Sian-Louise Pinnock i Sairah Pinnock. Sporą część dzieciństwa spędzała też z dziadkiem na Jamajce. Uczęszczała do szkoły Sir Williama Ramsaya, gdzie została opisana przez swojego nauczyciela aktorstwaj jako pracowita, ambitna i utalentowana. Gdy miała jedenaście lat, zapisała się do Szkoły Teatralnej Sylvii Young. Pracowała jako kelnerka w Pizza Hut.

  Black Lives Matter, BLM (lit. "Czarne życia się liczą" albo "Czarne życia mają znaczenie") – międzynarodowy ruch walczący o prawa człowieka, wywodzący się ze społeczności afroamerykańskiej, którego celem jest walka z przemocą wobec osób czarnoskórych i z rasizmem systemowym. Ruch regularnie organizuje protesty przeciwko brutalności policji wobec osób czarnoskórych oraz przeciwko nierówności rasowej w amerykańskim wymiarze sprawiedliwości. Znakiem rozpoznawalnym Black Lives Matter jest uniesiona czarna pięść, zapożyczona od symbolu autonomistów. Barbados – państwo wyspiarskie w Ameryce Środkowej, zajmujące wyspę o tej samej nazwie, położoną w archipelagu Małych Antyli, na Oceanie Atlantyckim. Najbardziej na wschód wysunięta wyspa Karaibów. Powierzchnia kraju wynosi 430 km², a liczba ludności – 294 560 (2020). Stolicą i największym miastem jest Bridgetown.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Little Mix (wcześniej Rhythmix) – brytyjski girlsband utworzony w 2011 roku, w którego skład wchodzą cztery wokalistki: Leigh-Anne Pinnock, Jesy Nelson, Jade Thirlwall i Perrie Edwards.
  Jamajka (ang. Jamaica) – wyspa i państwo na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli, położone na południe od Kuby i na zachód od Haiti.
  Get Weird – trzeci album studyjny brytyjskiego girlsbandu Little Mix, wydany 6 listopada 2015 roku nakładem wytwórni Syco Music i Columbia Records.
  Kilimandżaro – góra w Tanzanii leżąca przy granicy z Kenią. Jest najwyższą górą Afryki i jednym z najwyższych samotnych masywów. W jego skład wchodzą trzy szczyty będące pozostałością po trzech wulkanach:
  LM5 – piąty album studyjny żeńskiego zespołu brytyjskiego Little Mix, wydany 16 listopada 2018 roku przez wytwórnię RCA Records oraz Columbia Records. Jest to pierwszy materiał grupy od dwóch lat po wydaniu poprzedniego krążka, Glory Days, pokrytego do dziś trzykrotną platyną przez Brytyjski Przemysł Fonograficzny. Okładka płyty, jej tytuł i data zostały ujawnione na oficjalnych kontach portali społecznościowych formacji 15 października br., natomiast lista utworów dwa dni później. Album jest dostępny w wersji standardowej, zawierającej po czternaście piosenek, a w wersji deluxe i osobno dołączonej z książką z podpisami członków – osiemnaście. W serwisie Instagram grupa ujawniła decyzję nazwy krążka, gdyż "kochają one, kiedy ich fani przez lata nazywali różnie ery".
  Jade Amelia Thirlwall (ur. 26 grudnia 1992) – brytyjska piosenkarka i autorka tekstów, znana z bycia członkinią zespołu Little mix.
  Buckinghamshire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w środkowej Anglii, w regionie South East England, położone w pobliżu Londynu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.769 sek.