• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Leicester Market

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Targowisko, inaczej: targ, bazar (pers. bāzār) – wydzielony teren przeznaczony do handlu, zazwyczaj na otwartej powierzchni (plac targowy).
  Ryby – tradycyjna nazwa zmiennocieplnych kręgowców wodnych oddychających skrzelami i poruszających się za pomocą płetw. Obejmuje bezżuchwowe krągłouste (Cyclostomata) oraz mające szczęki ryby właściwe (Pisces).
  Leicester Market
  Produkty oferowane na rynku - posłuchaj

  Leicester Market - rynek w mieście Leicester w Wielkiej Brytanii w centrum miasta pomiędzy ulicami Market Place, Cheapside Street blisko dwóch największych galerii handlowych w mieście Haymarket, Highcross. Rynek posiada największe zadaszenie w części Europy. Handel na rynku odbywa się od poniedziałku do soboty na ponad 270 stoiskach. Ofertę handlową stanowią przede wszystkim: owoce, warzywa, mięso, wędliny, ryby, kwiaty, tekstylia, ubrania, biżuteria, kosmetyki.

  Wędliny to przetwory mięsne z surowca rozdrobnionego w naturalnej lub sztucznej osłonce. Wędzonki to przetwory mięsne wykonane z jednego kawałka mięsa peklowanego (szynka, baleron, boczek, polędwica).Odzież – okrycie ludzkiego ciała. Istnieją takie typy odzieży jak: służbowa (np. mundur, kitel), wizytowa (garnitur, suknia wieczorowa), sportowa (dres), ochronna (np. fartuch ochronny, rękawice ochronne), zwykła (domowa, np. szlafrok). Istnieje także odzież dla zwierząt.
  Handel na targu

  Zobacz też[]

 • Highcross Leicester
 • Haymarket Leicester
 • Galeria Handlowa St Martin's Square
 • Przypisy

  Kwiat – organ roślin nasiennych, w którym wykształcają się wyspecjalizowane elementy służące do rozmnażania. Stanowi fragment pędu o ograniczonym wzroście ze skupieniem liści płodnych i płonnych, służących odpowiednio, bezpośrednio i pośrednio do rozmnażania płciowego (generatywnego). Kwiat charakterystyczny dla roślin nasiennych (czyli kwiatowych) jest organem homologicznym do kłosa zarodnionośnego (sporofilostanu) roślin ewolucyjnie starszych.Haymarket (ang. Haymarket Shopping Centre) - centrum handlowe położone w centrum miasta Leicester w Wielkiej Brytanii otwarte w 1973 roku. Budynek centrum handlowego znajduje się pomiędzy ulicami Haymarket Street, Belgrave Gate, Charles Street, Humberstone Gate. Obok znajduje się dworzec autobusowy linii miejskich i podmiejskich Hymarket Bus Station. Obok centrum handlowego znajduje się Wieża Zegarowa (Clock Tower). W centrum handlowym znajdują się m.in. Primark, C&A, Tesco Express, TK Maxx, Co-operative, Boots, Clarks, H&M. Wcześniej istniał Haymarket Teatr na poziomie pierwszego piętra, który został zamknięty. Haymarket posiada parking samochodowy na górze centrum handlowego.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Biżuteria (fr. bijouterie, od bijou – klejnot) – drobny przedmiot złotniczy i jubilerski służący do ozdoby ciała i stroju, zazwyczaj z metali i kamieni szlachetnych i ozdobnych.
  Tekstylia - we włókiennictwie ogół wyrobów (tkanin, dzianin itp.) otrzymywanych z przerobionych na przędzę surowców włókienniczych roślinnych, zwierzęcych lub chemicznych.
  Mięso – mięśnie szkieletowe uznane za zdatne do spożycia wraz z przylegającymi tkankami: łączną, kostną i tłuszczową oraz takie narządy wewnętrzne, jak: wątroba, nerki, żołądek, ozór, mózg, płuca itp. Określenie stosuje się głównie do ciał różnych gatunków zwierząt ssaków i ptaków, zabitych lub padłych przeznaczonych do konsumpcji. Zazwyczaj jest efektem chowu, lecz również może być efektem polowania w swoim naturalnym środowisku. Rzadko zjadane bezpośrednio po zabiciu i nieprzetworzone. Najczęściej przetworzone termicznie: gotowane, smażone itp.
  Highcross Leicester (ang. Highcross Shopping Centre) – galeria handlowa położona w centrum miasta Leicester w Wielkiej Brytanii. Dawniej nosiła nazwę The Shires przed rozbudową. Galeria została otworzona w 1991 r. rozbudowana w 2008 r. nakładem 350 milionów funtów. Galeria znajduje się pomiędzy ulicami Vaughan Way, New Bond Street, Church Gate, East Gates, High Street, Shires Line. W galerii znajduje się ponad 120 sklepów m.in.: H&M, Zara, John Levis, Debenhams, JD Sports, Levis, Swarovski, Boots, Hugo Boss, Lacoste, Next, Vision Express, New Look. Przy galerii znajduje kino (Cinema De Lux) oraz parking samochodowy na 2000 miejsc.
  Owoc (łac. fructus) − w znaczeniu botanicznym występujący u okrytozalążkowych organ powstający z zalążni słupka, zawierający w swym wnętrzu nasiona, osłaniający je i ułatwiający rozsiewanie.
  Warzywa – Warzywa to wspólne określenie dla jadalnych części roślin, takich jak liście, owoce, bulwy, łodygi i korzenie, spożywanych zazwyczaj po uprzednim procesie gotowania (określanym w dawnej polszczyźnie warzeniem).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.