• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lego Star Wars II: The Original Trilogy

  Przeczytaj także...
  Han Solo – postać istniejąca w fikcyjnym świecie Gwiezdnych wojen, jeden z głównych bohaterów w serii filmów, grany przez aktora Harrisona Forda. Solo jest dowcipnym przemytnikiem z planety Korelia, który lata na Sokole Millenium ze swoim przyjacielem, drugim pilotem, Wookieem Chewbaccą.Imperator Palpatine (wcześniej senator Republiki Galaktycznej, Wielki Kanclerz) – postać fikcyjna, jeden z bohaterów Gwiezdnych wojen. Znany też jako Darth Sidious, Mroczny Lord Sithów.
  Myśliwiec TIE (ang. TIE fighter; TIE to skrót od Twin Ion Engine – podwójny Silnik Jonowy) – fikcyjny myśliwiec kosmiczny istniejący w świecie Gwiezdnych wojen, jeden z najbardziej rozpoznawalnych statków tej kosmicznej sagi.

  Lego Star Wars II: The Original Trilogykomputerowa gra akcji wydana 12 września 2006, kontynuacja Lego Star Wars. Akcja gry toczy się w czasach oryginalnej trylogii Star Wars.

  Wszystkie postacie, pojazdy itp. są wykonane z klocków Lego. Ta część tak jak poprzednia prezentuje w sposób humorystyczny uniwersum Gwiezdnych wojen. Zabawne są tu w szczególności przerywniki, które pokazują znane momenty z filmów.

  W grze istnieje możliwość tworzenia własnego bohatera z wcześniej odblokowanych postaci, oraz przeniesienia odblokowanych w części pierwszej postaci (należy mieć na dysku zapis gry z części pierwszej).

  TIE interceptor – udoskonalona wersja TIE, przystosowana specjalnie do walki kołowej i przechwytywania maszyn szturmowych. Podczas prac projektowych znany był jako TIE/x3.Sokół Millennium (ang. Millennium Falcon) to statek kosmiczny pojawiający się w filmach, książkach i innych pozycjach z serii Gwiezdne wojny. Warto dodać, że Sokół Millennium pojawił się też w Łowcy Androidów. W niektórych polskich tłumaczeniach znany też jako Tysiącletni Sokół, Sokół Tysiąclecia itp.

  Postacie[ | edytuj kod]

  Grywalne postacie pochodzą z oryginalnej sagi Star Wars (Epizodów IV, V, i VI), m.in. Han Solo, Luke Skywalker, Ben Kenobi, Chewbacca, Boba Fett, Leia, C-3PO, R2-D2, Darth Vader, oraz Imperator Palpatine. Jeżeli gracz posiada zapisy gry z Lego Star Wars, może wtedy eksportować odblokowane tam 56 postaci. Eksportować nie można z odblokowywanych w ukrytym poziomie (Darth Vader, Leia, Szturmowiec i Żołnierza rebelii), oraz C-3PO, R2-D2, Yoda, Chewbacca, Darth Sidious i Gonk Droid, ponieważ te postacie pojawiają się w czasie gry i należy je odblokować w normalny sposób. Jednak przeniesienie postaci kosztuje 250 tys. monet Lego. Części odblokowanych postaci gracz może używać w trybie kreatora postaci.

  Gry-Online (zapis stylizowany GRY-OnLine) – polska strona internetowa poświęcona grom komputerowym. Strona została założona 1 stycznia 2001 jako serwis informacyjny. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Malik. Siedziba redakcji znajduje się w Krakowie. Jedną z większych części serwisu jest Encyklopedia Gier. Wielka Encyklopedia Gier co roku (do 2009) była wydawana przez firmy Gry-OnLine S.A. i Axel Springer w wersji płytowej.Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2006 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.

  Pojazdy[ | edytuj kod]

  Gracz ma możliwość wchodzenia do pojazdów oraz poruszania się nimi po planszy. Inaczej niż w części pierwszej, w której jazda pojazdem stanowiła oddzielny poziom. Opcja taka została dodana na prośbę fanów, którym nie przypadły do gustu rozwiązania z jedynki (Nadal są jednak poziomy, w których jedynie gracz steruje statkiem). Po wejściu gracza do pojazdu jego poziom życia jest pokazywany za pomocą metalicznych serduszek, pokazujących zniszczenia maszyny.

  Boba Fett – fikcyjna postać ze świata Gwiezdnych wojen, jeden z najbardziej znanych łowców nagród. Klon Jango Fetta wychowywany przez niego jako syn. Snowspeeder (ścigacz śnieżny) to rebeliancki ścigacz z okresu galaktycznej wojny domowej. Pojawia się on w piątej części sagi Imperium kontratakuje (ang.The Empire Strikes Back). Snowspeeder to mały i zwrotny ścigacz napędzany dwoma silnikami, przystosowany do działań tylko w atmosferze. W skład jego uzbrojenia wchodziły dwa działka laserowe i wyrzutnia harpunów z liną. Załogę stanowiły dwie osoby - pilot i strzelec.

  Na każdym poziomie ukrytych jest 10 minizestawów, zawierających części do miniaturki pojazdu z Gwiezdnych Wojen. Za zebranie 10 minizestawów na jednym poziomie gracz dostaje 50 tys. monet LEGO. Po uzbieraniu 180 minizestawów gracz otrzymuje bonus: Boba Fett's Slave I.

  Statki do odblokowania w trybie fabularnym:

  Leia Organa (urodzona jako Leia Amidala Skywalker) – fikcyjna postać ze świata Gwiezdnych wojen, senator, córka Anakina Skywalkera (Dartha Vadera) i Padmé Amidali, siostra Luke’a Skywalkera. W filmach w jej rolę wcieliła się Carrie Fisher. Była silna Mocą, podobnie jak jej ojciec i brat.Gwiezdne wojny (ang. Star Wars) – seria filmów fantastycznych z gatunku space opera (science fantasy) George’a Lucasa oraz innych produktów związanych ze światem stworzonym w filmie: wydawnictw literackich, komiksów, gier fabularnych, gier komputerowych itp.
 • X-wing
 • Y-wing
 • Snowspeeder
 • Sokół Millennium
 • Statki jakie można kupić w kantynie w Mos Eisley:

 • TIE Fighter
 • TIE Interceptor
 • TIE Advanced Vadera
 • TIE Bomber
 • Prom Imperialny
 • Przypisy[ | edytuj kod]
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Obi-Wan Kenobi - postać fikcyjna, jeden z głównych bohaterów Gwiezdnych wojen. Rycerz, a następnie mistrz Jedi, z reguły posługiwał się niebieskim mieczem świetlnym. W częściach IV-VI filmu w rolę Obi-Wana wcielił się Alec Guinness, zaś w częściach I-III - Ewan McGregor.
  TIE bomber, Bombowiec TIE – w uniwersum Gwiezdnych wojen lekki bombowiec uderzeniowy Imperium. Po raz pierwszy został pokazany w filmie Imperium kontratakuje.
  Komputerowa gra akcji – gatunek gier komputerowych, w których cała rozgrywka polega w głównej mierze na szybkości akcji, której gracz jest uczestnikiem oraz na refleksie gracza.
  Anakin Skywalker (41 BBY – 4 ABY) – postać fikcyjna, jedna z głównych postaci sagi filmowej Gwiezdne wojny. Ojciec Luke’a Skywalkera oraz Lei.
  Lego (nazwa stylizowana: LEGO) – firma zabawkarska, założona przez Olego Kirka Christiansena w 1932 roku 12 października w Billund w Danii. W początkowych latach istnienia firma zajmowała się między innymi produkcją drewnianych zabawek, następnie zabawki stały się jedynym profilem jej działalności.
  Luke Skywalker – postać fikcyjna, jeden z głównych bohaterów Sagi Gwiezdnych wojen. W jego rolę wcielił się Mark Hamill.
  Myśliwiec Incom T-65, popularnie zwany X-wingiem, to jeden z najczęściej pojawiających się typów statków kosmicznych świata Gwiezdnych wojen. Został zaprojektowany przed Bitwą o Yavin w zakładach Incom na bazie republikańskich myśliwców typu Z-95. Ponieważ pracownicy zespołu projektowo-konstrukcyjnego przeszli na stronę Rebelii, to ona uzyskała projekty pojazdu i rozpoczęła jego produkcję. X-wingi są uzbrojone w cztery działka laserowe umieszczone na końcach rozkładanych skrzydeł, oraz dwie wyrzutnie torped protonowych, mogące pomieścić w sumie 6 takich pocisków. Standardowo pilotowi pomaga w nawigacji droid astromechaniczny (najczęściej stosowane typy to Industrial Automaton R2 i R4), który może też przeprowadzać w czasie lotu pomniejsze naprawy.

  Reklama