• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lean Back  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie.Kolęda – pierwotnie radosna pieśń noworoczna, która współcześnie przyjęła powszechnie formę pieśni bożonarodzeniowej (nawiązującej do świąt Bożego Narodzenia). Utrzymywana najczęściej w konwencji religijnej, początkowo wywodząca się z tradycji ludowej, w późniejszym okresie komponowana jest również przez wielu wybitnych kompozytorów. Odmiana kolędy o wątkach zaczerpniętych z życia codziennego nazywana jest pastorałką, która w odróżnieniu od kolędy we współczesnym, potocznym tego słowa rozumieniu, nie jest wykorzystywana w chrześcijańskich nabożeństwach religijnych ze względu na swój świecki charakter.

  Lean Back – nieformalna grupa grająca acid-jazz, funky, soul, pop, blues założona w 1985 r. w Rudzie Śląskiej.

  Spis treści

 • 1 Historia zespołu
 • 2 Skład (1985-2000)
 • 3 Dyskografia zespołu
 • 4 Wideografia i nagrania radiowe
 • 4.1 Nagrania telewizyjne
 • 4.2 Nagrania radiowe
 • 5 Nagrody i nominacje
 • 5.1 Nagrody
 • 6 Przypisy
 • Strawberry Fields Forever – piosenka, która znalazła się na singlu nagranym w 1967 roku przez brytyjską grupę muzyczną The Beatles.TVP Polonia (Telewizja Polonia, TV Polonia, TVPolonia) – polski, satelitarny kanał Telewizji Polskiej, skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. TVP Polonia rozpoczął regularną emisję od 31 marca 1993 roku, choć wcześniej, od 24 października 1992 roku, nadawana była emisja próbna programu.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Bytom (łac. Bitom, Bithom, niem. Beuthen, śl-niem. Beuthn, śląs. Bytůń) – miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, na Wyżynie Śląskiej, w centrum konurbacji górnośląskiej.
  Jeden z pierwszych w Polsce teatrów tańca – obok Polskiego Teatru Tańca (PTT) z Poznania. Założony w 1991 przez Jacka Łumińskiego, tancerza i choreografa, pozostającego do dziś dyrektorem teatru. ŚTT i PTT pozostają jedynymi instytucjonalnymi teatrami tańca w Polsce, obok stale rosnącej liczby zespołów nie mających statusu samorządowych instytucji kultury. Siedzibą Śląskiego Teatru Tańca jest budynek przy ulicy Żeromskiego 27 w Bytomiu. Poza działalnością artystyczną, teatr angażuje się bardzo mocno w projekty edukacyjne i społeczne. Prowadzi najstarszy i największy w Polsce festiwal taneczny – Międzynarodowa Konferencja Tańca Współczesnego; w 2007 roku planowane jest otwarcie z inicjatywy ŚTT Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych. Projekty społeczne obejmują warsztaty taneczne z niepełnosprawnymi, osobami starszymi, pracę z młodzieżą z trudnych środowisk.
  Andrzej Matysik (ur. 14 maja 1949 r. w Chorzowie) - inżynier górnik, dziennikarz i redaktor naczelny czasopisma Twój Blues. Miłośnik i propagator bluesa i jazzu. W latach 80. i 90. pomysłodawca i organizator cyklicznych imprez w Chorzowie: "Jazz w Kocyndrze", "Andrzejki Bluesowe", "Summer Blues", "Ciut jazziku przy stoliku". Wieloletni wykładowca historii jazzu i bluesa na Warsztatach Jazzowych Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego w Puławach, a także na innych imprezach tego typu w Polsce. Prowadzony przez niego Kwartalnik "Twój Blues" w luty 2011 roku w Memphis (Tennessee, USA) uhonorowany został przez The Blues Foundation nagrodą "Keeping The Blues Alive" (zwaną "Bluesowym Oskarem") przyznaną w kategorii "Press - World". Była to pierwsza tego typu nagroda przyznana komukolwiek z Polski. W tym samym roku Rada Miasta Chorzów nagrodziła go "Medalem za zasługi dla Chorzowa". W 2012 roku Prezydent Miasta Suwałki uhonorował go pucharem "Za zasługi dla promocji bluesa". W tym samym roku w Alei Sław Polskiego Bluesa w Białymstoku odsłonięto tablicę z jego nazwiskiem. Żonaty, ojciec dwóch córek.
  Rawa Blues Festival – największy i najstarszy w Polsce, jeden z największych na świecie, festiwal muzyki bluesowej. Od początku organizowany w Katowicach w hali widowiskowo-sportowej – Spodek. Nazwa festiwalu pochodzi od katowickiej rzeki Rawy. Twórcą i organizatorem festiwalu jest Ireneusz Dudek – polski muzyk bluesowy.
  Jeff Beck (ur. 24 czerwca 1944 w Wallington w Anglii) – brytyjski gitarzysta rockowy związany z takimi gatunkami i stylami muzycznymi jak rock psychodeliczny, hard rock, heavy metal, jazz-rock, blues rock.
  Soul (ang.dusza) – gatunek muzyki rozrywkowej wywodzący się z rhythm and bluesa, początkowo będąc jego częścią.
  Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej (FAMA) – coroczna lipcowa impreza odbywająca się od 1966 roku w Świnoujściu. Trwa czternaście dni, podczas których uczestnicy festiwalu mogą doskonalić swoje umiejętności (pod okiem profesjonalistów) na warsztatach teatru ulicznego, piosenki, aktorstwa, kabaretu, muzyki. Urozmaiceniem są różnorodne happeningi, kabarety oraz inne imprezy plenerowe, w których występują znane grupy, takie jak:

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.041 sek.