• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • LeAnn Rimes

  Przeczytaj także...
  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.28 sierpnia jest 240. (w latach przestępnych 241.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 125 dni.
  Desmond Child (ur. 28 października 1953 w Miami na Florydzie) - amerykański muzyk, kompozytor i producent. Jest członkiem Songwriters Hall of Fame.

  Margaret LeAnn Rimes (ur. 28 sierpnia 1982 w Jackson w stanie Missisipi) – amerykańska piosenkarka country, autorka tekstów, aktorka i pisarka.

  Mając 18 lat, miała na koncie ponad 20 milionów sprzedanych płyt, a także szereg nagród, w tym m.in. dwie nagrody Grammy, cztery Billboardu oraz nagrody Country Music Association Horizon i CMA Best Country Singer. W swojej karierze występowała m.in. przed papieżem i angielską królową.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Muzyka country, utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków, wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Dorastała i wychowywała się w Garland w Teksasie. Od drugiego roku życia cierpi na łuszczycę.

  W wieku siedmiu lat zadebiutowała w musicalu You Are My Sunshine wystawianym w Dallas. Rok później zaśpiewała dla kilkunastu tysięcy ludzi na otwarciu meczu futbolu amerykańskiego na tamtejszym stadionie.

  Gdy miała 11 lat, nagrała swój pierwszy album, zatytułowany All That, dla niezależnej wytwórni Nor Va Jak. Wtedy też poznała autora piosenek, Billa Macka, który pomógł jej w nagraniu debiutanckiego singla „Blue” z 1996. Piosenka została zauważona na muzycznym rynku country, dzięki czemu piosenkarka szybko zyskała fanów w USA. Singiel promował album o tym samym tytule, który został sprzedany w ponad 8 mln nakładzie.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Muzyka country, utożsamiana mylnie z filmową country and western music – odmiana muzyki rozrywkowej, powstała w USA w pierwszym dziesięcioleciu XX wieku z ballad kowbojskich i traperskich, śpiewanych przez wędrownych grajków, wyposażonych w bardzo skromne instrumentarium - banjo, gitara, skrzypce itp.

  W 1997 wydała album, zatytułowany You Light Up My Life: Inspirational Songs, który stał się przebojem. Płyta jednocześnie dotarła do trzeciego miejsca list przebojów z muzyką country, pop i chrześcijańską. Jej kolejny singel "How Do I Live" stał się jednym z największych hitów w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii, w obu krajach docierając na szczyt list przebojów.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.

  W 2002 wydała album studyjny, zatytułowany Twisted Angel, którego producentem był Desmond Child. W listopadzie 2003 zaprezentowała album kompilacyjny pt. Greatest Hits, na którym umieściła szesnaście swych największych przebojów oraz premierową piosenkę „This Love”. Rok później wydała świąteczną płytę pt. What a Wonderful World.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Od 2005 wydała kilka kolejnych albumów studyjnych: This Woman (2005), Whatever We Wanna (2006) i Family (2007).

  Ma za sobą również doświadczenia aktorskie. W 1997 wystąpiła w filmie Ostrzeżenie z zaświatów, do którego współtworzyła scenariusz. W 2000 zagrała niewielki epizod w filmie Wygrane marzenia, z którego pochodzi nagrany przez nią przebój "Can’t Fight The Moonlight". W 2008 wystąpiła w filmie Good Intentions jako Pam, a rok później wcieliła się w Meg (główna rola kobieca) w filmie Zorza polarna, powstałym na podstawie książki Nory Roberts.

  Musical – forma teatralna, łącząca muzykę, piosenki, dialogi mówione i taniec. Ładunek emocjonalny dzieła – humor, patos, miłość, gniew – podobnie jak sama opowieść, jest wyrażany poprzez słowa, muzykę, ruch i aspekty techniczne przedstawienia, tworząc jedną, spójną całość. Od początków XX wieku produkcje teatru muzycznego są nazywane po prostu "musicalami". Wcześniejszą podobną do musicalu formą widowiska była extravaganza.Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.


  Później ukazały się jej kolejne albumy : w 2011 roku "Lady & Gentlemen" , w 2013 "Spitfire", w 2014 album z dance'owywi remixami kilkunastu największych przebojów "Dance Like You Don't Give A...Greatest Hits Remixes" oraz w 2016 "Remnants". (https://en.wikipedia.org/LeAnn_Rimes_discography)

  Nora Roberts, właściwie Eleanor Marie Robertson (ur. 10 października 1950 w Silver Spring w stanie Maryland w USA), pisarka amerykańska.Łuszczyca (łac. psoriasis) – przewlekła, nawracająca choroba skóry, która charakteryzuje się występowaniem na skórze łuszczących się wykwitów. Choroba ta należy do najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych – dotyka 2-4% populacji.

  Albumy[ | edytuj kod]

  Single[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. LeAnn Rimes w serwisie AllMusic.
  2. australian-charts.com - Australian charts portal, australian-charts.com [dostęp 2017-11-24].
  3. Das österreichische Hitparaden- und Musik-Portal, austriancharts.at [dostęp 2017-11-24].
  4. Die Offizielle Schweizer Hitparade und Music Community, hitparade.ch [dostęp 2017-11-24].
  5. swedishcharts.com - Swedish Charts Portal, swedishcharts.com [dostęp 2017-11-24].
  6. norwegiancharts.com - Norwegian charts portal, norwegiancharts.com [dostęp 2017-11-24].
  7. LeAnn Rimes w serwisie AllMusic.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Warto wiedzieć że... beta

  BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową.
  Biblioteka Narodowa Łotwy (łot. Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB)) – łotewska biblioteka narodowa z siedzibą w Rydze, narodowa instytucja kultury podlegająca Ministerstwu Kultury, założona jako Państwowa Biblioteka Łotwy w 1919 roku, po włączeniu Łotwy w skład ZSRR, działała jako Biblioteka Łotewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej a po odzyskaniu niepodległości, od 1992 roku, funkcjonuje jako Biblioteka Narodowa Łotwy.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.764 sek.