• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lauterach - Austria

  Przeczytaj także...
  Gmina targowa (niem. Marktgemeinde lub Markt) – to rodzaj gminy posiadającej prawa targowe, wyróżniona ze względów historycznych. Gminy takie występują w Bawarii, Austrii i Południowym Tyrolu.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Vorarlberg (łac. Cisarulana, pol. dawniej Przedarulania) – najbardziej wysunięty na zachód kraj związkowy Austrii. Jako jedyny land austriacki należy (w części) do zlewiska Morza Północnego.

  Lauterachgmina targowa w Austrii, w kraju związkowym Vorarlberg, w powiecie Bregencja. Liczy 9727 mieszkańców (1 stycznia 2015).

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Na terenie gminy funkcjonowało lotnisko cywilne o nazwie Flughafen Lauterach(kod IATA: QLX; wysokość: 412 m n.p.m.; pas startowy o wymiarach 630 x 18; kierunek 10R/28L; nawierzchnia trawiasta), obecnie nieczynne .

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Austriacki Urząd Statystyczny
  2. Lauterach – Austria (ang.). world-airport-codes.com. [dostęp 2018-08-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-08-06)].
  3. Informacje na stronie Great Circle Mapper (ang.). gc.kls2.com. [dostęp 2010-06-13].
  Powiat Bregencja (niem. Bezirk Bregenz) – powiat w zachodniej Austrii, w Vorarlbergu, graniczy z Niemcami (Bawaria) oraz ze Szwajcarią (Sankt Gallen). Siedzibą znajduje się w Bregencji.
  Reklama

  Czas generowania strony: 1.529 sek.