• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Laurens Hammond

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Kielce (łac. Civitas Kielcensis, lit. Kielcai, łot. Kelce, ros. Ке́льце) – miasto wojewódzkie położone w południowej części centralnej Polski, stolica województwa świętokrzyskiego. Położone w Górach Świętokrzyskich nad rzeką Silnicą. Stanowi regionalny ośrodek gospodarczy,naukowy,turystyczny oraz wystawienniczo-targowy. Pod koniec 2011 roku miasto liczyło 201 815 mieszkańców. Na terenie Kielc znajduje się pięć rezerwatów przyrody, w tym cztery geologiczne.
  Cornell University (pol. Uniwersytet Cornella) – Jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów amerykańskich, należący do tzw. Ligi Bluszczowej (Ivy League). Uczelnia została założona w 1865 roku przez Ezrę Cornella (biznesmena i pioniera telegrafii) oraz Andrew Dicksona White’a (naukowca).

  Laurens Hammond (ur. 11 stycznia 1895, zm. 3 lipca 1973) – amerykański inżynier i wynalazca organów Hammonda.

  Laurens Hammond urodził się w Evanston, Illinois jako syn Williama Andrew i Idea Louise Strong Hammondów. Zdolności techniczne Laurensa ujawniły się już w młodym wieku. Studiował mechanikę na Cornell University. Studia ukończył w 1916 r.

  Przy ulicy Kościuszki 13 w Kielcach znajduje się jego muzeum.

  Evanston to miasto uniwersyteckie na północnych przedmieściach Chicago, nad jeziorem Michigan, w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych. Miasto zajmuje powierzchnię około 20 km² i w 2000 roku liczyło 74 239 mieszkańców. W mieście siedzibę ma Northwestern University.Organy Hammonda – elektryczny instrument muzyczny. Pierwszy z tej grupy instrumentów, który wszedł do masowej produkcji i użytku. Produkowany i popularny wśród muzyków do dziś.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Laurens Hammond Biography (ang.). www.hammond-organ.com. [dostęp 2010-04-10].
  2. Wyborcza.pl, kielce.wyborcza.pl [dostęp 2020-02-29].
  Warto wiedzieć że... beta

  3 lipca jest 184. (w latach przestępnych 185.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 181 dni. Jest to środkowy dzień roku w latach przestępnych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.706 sek.