• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Laurence Vincent-Lapointe

  Przeczytaj także...
  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2010 – odbyły się w dniach 19-22 sierpnia 2010 w Poznaniu na torze regatowym Malta. Była to 38. edycja mistrzostw, rozgrywanych po raz trzeci w Polsce. Poprzednie edycje odbyły się w 1990 i 2001, również w Poznaniu. W imprezie wzięło udział blisko 1300 zawodników z 71 krajów.
  Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2011 – odbyły się w dniach 17-21 sierpnia 2011 w Segedynie. Była to 39. edycja mistrzostw, rozgrywanych po raz trzeci na Węgrzech. Poprzednie edycje odbyły się w 1998 i 2006, również w Segedynie. W imprezie wzięło udział około 1100 zawodników z 88 krajów.

  Laurence Vincent-Lapointe (ur. 27 maja 1992) – kanadyjska kajakarka, trzykrotna mistrzyni świata.

  Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.Kajakarstwo – niegdyś odmiana transportu (wodnego), dziś dyscyplina sportów wodnych, oraz rodzaj turystyki lub rekreacji, wykorzystująca kajaki i kanadyjki.

  Jest trzykrotną złotą medalistką mistrzostw świata w konkurencji kanadyjek. Tytuły najlepszej na świecie zdobyła podczas mistrzostw świata w 2010 w Poznaniu i rok później w Szeged.

  Mistrzostwa świata w kajakarstwie zostały rozegrane po raz pierwszy w Växholm w 1938 roku. Następne mistrzostwa miały zostać rozegrane w Polsce na Jeziorze Augustowskim w 1942, jednak wybuch II wojny światowej uniemożliwił ich zorganizowanie. Organizacją mistrzostw zajmuje się powstała w 1946 roku Międzynarodowa Federacja Kajakowa. Ostatnie mistrzostwa w 2010 roku w Poznaniu rozegrane zostały po raz 38. Trzykrotnie mistrzostwa odbywały się w Polsce (w 1990, 2001 oraz w 2010 roku) - za każdym razem na torze regatowym Malta w Poznaniu.

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil na stronie results.sportline.hu • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.