• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Laurence Bradshaw

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Liscard – część miasta Wallasey, w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym Merseyside, w dystrykcie (unitary authority) Wirral. Leży 5 km na północny zachód od centrum Liverpool i 291 km na północny zachód od Londynu. W 2001 miejscowość liczyła 14 301 mieszkańców.
  Karl Heinrich Marx (ur. 5 maja 1818 w Trewirze, zm. 14 marca 1883 w Londynie) – niemiecki filozof, ekonomista i działacz rewolucyjny. Twórca socjalizmu naukowego, współzałożyciel I Międzynarodówki.

  Laurence Henderson Bradshaw (ur. 1 kwietnia 1899 w Liscard, zm. 11 marca 1978) – brytyjski rzeźbiarz, malarz i grafik. Od lat trzydziestych członek Komunistycznej Partii Wielkiej Brytanii.

  Nagrobek Karola Marksa

  Wykształcenie wyższe uzyskał na Uniwersytecie w Liverpoolu oraz Liverpool School of Art. Swój kunszt artystyczny szlifował także w Londynie i Paryżu. W latach dwudziestych pracował jako asystent Franka Brangwyna.

  Jednym z najbardziej znanych dzieł Bradshawa jest wykonany w 1956 roku nagrobek Karola Marksa na cmentarzu Highgate w Londynie.

  Uniwersytet Liverpoolski, Uniwersytet w Liverpoolu (ang. University of Liverpool) – brytyjski uniwersytet państwowy w Liverpoolu. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Bradshaw Laurence, www.grahamstevenson.me.uk [dostęp 2017-11-18] (ang.).
  2. Laurence Henderson Bradshaw - Mapping the Practice and Profession of Sculpture in Britain and Ireland 1851-1951, sculpture.gla.ac.uk [dostęp 2017-11-18].
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Komunistyczna Partia Wielkiej Brytanii (język angielski: Communist Party of Great Britain) - brytyjska partia komunistyczna działająca w latach 1920 - 1991.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.