• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lauren Child  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek. International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Lauren Child (ur. 1965 roku w Marlborough, w hrabstwie Wiltshire) – brytyjska pisarka i ilustratorka. Najlepiej znana z ilustrowanych książek dla dzieci Charlie i Lola oraz z serii o Clarice Bean. Odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego.

  Życie[ | edytuj kod]

  Urodziła się jako Helen Child w 1965 roku, później zmieniła imię na Lauren. Uczęszczała do St John’s School a od 16 roku życia do Marlborough College, gdzie jej ojciec był kierownikiem katedry sztuki. Studiowała krótko sztukę na Manchester Polytechnic a później w City and Guilds of London Art School. Pracowała w różnym charakterze między innymi jako asystentka Damiena Hirsta. Zaczęła też prowadzić własną firmę Chandeliers for the People. Wraz z aktorem Andrew St Clair'em wytwarzała egzotyczne abażury. Nie był to sukces komercyjny, choć abażury te są natychmiast rozpoznawalne jako jej prace. W latach 1998 - 2003 pracowała w agencji projektowej Big Fish.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Oprócz pełnych humoru ilustracji własnych książek Lauren Child jest również autorem ilustracji z serii Definitely Daisy napisanej przez Jenny Oldfield. Na podstawie jej książki Charlie and Lola zrobiony został przez Tiger Aspect for Disney/CBBC serial telewizyjny, którego Child była producentem wykonawczym. Trzy serie po 26 epizodów zostały sprzedane na całym świecie i zdobyły wiele nagród, w tym BAFTA w 2007 za najlepszy program telewizyjny dla dzieci oraz za najlepszy scenariusz.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (ang. British Academy of Film and Television Arts, BAFTA) − organizacja, przyznająca corocznie od 1948 roku nagrody w dziedzinie filmu, telewizji i mediów interaktywnych (gier komputerowych). Założona w 1947 r. jako The British Film Academy (Brytyjska Akademia Filmowa) przez Alexandra Kordę, Charlesa Laughtona, Davida Leana, Rogera Manvella, Carola Reeda i innych, połączona została w 1958 r. z The Guild of Television Producers and Directors, co pozwoliło stworzyć The Society of Film and Television, które w 1976 stało się British Academy of Film and Television Arts − BAFTA.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Marcus Peter Francis du Sautoy (ur. 26 sierpnia 1965) jest brytyjskim matematykiem, profesorem matematyki na Uniwersytecie Oksfordzkim. Poprzednio był nauczycielem akademickim w All Souls College w Oksfordzie i Wadham College w Oksfordzie, obecnie należy do kolegium New College w Oksfodzie. Był również członkiem Royal Society. Jego praca naukowa obejmuje głównie zagadnienia teorii grup i teorii liczb. W październiku 2008 r. otrzymał profesurę na katedrze Public Understanding of Science (ufundowanej przez Charlesa Simonyi), obejmując to stanowisko po Richardzie Dawkinsie.
  Artyści na rzecz pokoju to międzynarodowy program Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Oświaty, Nauki i Kultury ( UNESCO ) skupiający artystów wyróżnionych za ich działania na rzecz pokoju, idei pojednania pomiędzy narodami czy popularyzowanie idei tolerancji.
  Wiltshire – hrabstwo ceremonialne w południowej Anglii, w regionie South West England, obejmujące dwie jednolite jednostki administracyjne (ang. unitary authority) – Wiltshire oraz Swindon. Do 2009 roku jako hrabstwo niemetropolitalne składało się z czterech dystryktów. Historyczną stolicą hrabstwa było miasto Wilton. Obecnie (od 1930 roku) ośrodkiem administracyjnym jest Trowbridge.
  National Library of Australia (pol. Biblioteka Narodowa Australii) – australijska biblioteka narodowa w Canberrze, założona w 1960 roku.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.056 sek.