• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lauren Albanese

  Przeczytaj także...
  US Open, United States Open – międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie; jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywany w Stanach Zjednoczonych od 1881 roku, na przełomie sierpnia i września. Od 1978 odbywa się w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens na twardych kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center we Flushing Meadows–Corona Park.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  1 października jest 274. (w latach przestępnych 275.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 91 dni.

  Lauren Albanese (ur. 1 października 1989 w Jacksonville) – amerykańska tenisistka.

  Starty w zawodowych turniejach rozpoczęła w maju 2004 roku, biorąc udział w kwalifikacjach do niewielkiego turnieju rangi ITF w El Paso ale odpadła w 1 rundzie. Miesiąc później ponownie wystąpiła w podobnym turnieju w Edmond, gdzie wygrała swój pierwszy mecz, pokonując rodaczkę Laurę Ruben. W styczniu 2005 pomyślnie przeszła kwalifikacje do turnieju w Tampie i zagrała w turnieju głównym, w którym pokonała w 1 rundzie Vanię King i przegrała w 2 rundzie z Julie Ditty. Pierwszy turniej w grze singlowej wygrała w 2006 roku w Wichita, pokonując w finale Nicole Leimbach. W sumie na swoim koncie ma trzy wygrane turnieje singlowe i pięć deblowych rangi ITF.

  Wichita – miasto w USA, największe miasto stanu Kansas, nad rzeką Arkansas. Nazwa miasta pochodzi od nazwy plemienia Indian Wichita.Olha Sawczuk, ukr. Ольга Савчук (ur. 20 września 1987 w Makiejewce) – ukraińska tenisistka, reprezentantka kraju w Pucharze Federacji.

  W 2006 roku, dzięki dzikiej karcie przyznanej przez organizatorów, wystąpiła w wielkoszlemowym US Open. Wyeliminowała w 1 rundzie Olgę Sawczuk z Ukrainy. W 2 rundzie trafiła na Swietłanę Kuzniecową i przegrała 1:6, 1:6. Rok później, ponownie dzięki dzikiej karcie, miała możliwość zagrania w turnieju głównym US Open, ale tym razem przegrała w 1 rundzie z Jeleną Lichowcewą. W 2008 roku zagrała (już bez dzikiej karty) w turnieju kwalifikacyjnym US Open ale nie dotarła do fazy głównej turnieju, przegrywając w 2 rundzie z Lucie Hradecką. Rok 2009 przyniósł jej starty w kwalifikacjach do trzech turniejów wielkoszlemowych w French Open, Wimbledonie i US Open, jednak w żadnym z tych przypadków nie udało jej się przejść do turnieju głównego.

  French Open, Roland Garros – międzynarodowe mistrzostwa Francji w tenisie, jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema rozgrywany w Paryżu na kortach imienia Rolanda Garrosa na przełomie maja i czerwca.Dzika karta (ang. wildcard), termin oznaczający dopuszczenie do zawodów, zwykle rangi mistrzowskiej, drużyny lub zawodnika niespełniającego formalnych warunków uczestnictwa. Prawo to przysługuje zazwyczaj organizatorom rozgrywek.


  Wygrane turnieje rangi ITF[ | edytuj kod]

  Gra pojedyncza[ | edytuj kod]


  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na stronie WTA (ang.). Women’s Tennis Association. [dostęp 12 sierpnia 2017].
 • Profil na stronie ITF (ang.). International Tennis Federation. [dostęp 12 sierpnia 2017]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Swietłana Aleksandrowna Kuzniecowa, ros. Светлана Александровна Кузнецова (ur. 27 czerwca 1985 w Sankt Petersburgu) – rosyjska tenisistka, zwyciężczyni wielkoszlemowego US Open 2004 i French Open 2009, finalistka French Open 2006 i US Open 2007 w grze pojedynczej, mistrzyni Australian Open 2005 i Australian Open 2012 w grze podwójnej.
  Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.
  Wielki Szlem – w tenisie odniesienie zwycięstw przez zawodniczkę lub zawodnika we wszystkich czterech turniejach wielkoszlemowych. Należą do nich następujące turnieje: międzynarodowe mistrzostwa Australii, Francji, Anglii i Stanów Zjednoczonych.
  Jelena Aleksandrowna Lichowcewa, ros. Елена Александровна Лиховцева (ur. 8 września 1975 w Ałma-Acie), tenisistka rosyjska, przez pewien czas reprezentantka Kazachstanu, czołowa deblistka świata, mistrzyni Wimbledonu 2002 i Australian Open 2007 w grze mieszanej, zdobywczyni Pucharu Federacji 2004.
  Vania King (ur. 3 lutego 1989 w Monterey Park, Kalifornia) – amerykańska tenisistka, zwyciężczyni wielkoszlemowego Wimbledonu i US Open w grze podwójnej, od 5 lipca 2006 o statusie profesjonalnym.
  Wimbledon – tenisowy turniej zaliczany do turniejów Wielkiego Szlema. Rozgrywany jest on od 1877 roku jako mistrzostwa Anglii. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy w świecie – The Championships. Rozgrywany jest w jednej z 32 dzielnic Wielkiego Londynu (w London Borough of Merton), położonej na południowy zachód od centrum miasta. Na tamtejszych kortach trawiastych All England Lawn Tennis and Croquet Club odbywa się co roku, na przełomie czerwca i lipca. Uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa świata na kortach trawiastych.
  Ukraina (ukr. Україна, Ukrajina) – państwo położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Ukraina jest członkiem założycielem ONZ, członkiem Światowej Organizacji Handlu, Rady Europy, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oraz organizacji regionalnych i subregionalnych, tj. Wspólnoty Niepodległych Państw, OBWE, GUAM i Organizacji Państw Morza Czarnego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.