• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Laura Dern  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  George Henry Dern (8 września 1872 - 27 sierpnia 1936) - polityk amerykański, działacz Partii Demokratycznej. Siódmy gubernator UtahHistoria Rose (oryg. Rambling Rose) – film z 1991 roku w reżyserii Marthy Coolidge na podstawie książki Calder Willingham.
  Laura Dern (Cannes 2013)

  Laura Elizabeth Dern-Harper (ur. 10 lutego 1967 w Los Angeles) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Zdobywczyni Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę Nory Fanshaw w dramacie Noaha Baumbacha Historia małżeńska (Marriage Story, 2019).

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodziła się w Los Angeles w Kalifornii jako córka pary aktorskiej Diane Ladd i Bruce’a Derna. Jej pradziadek ze strony ojca, George H. Dern, był gubernatorem stanu Utah. Jej pra-pra-wujkiem był Archibald MacLeish, poeta i dramaturg, trzykrotny laureat Nagrody Pulitzera, a pra-kuzynem – Tennessee Williams. Wychowywała się w wierze katolickiej. Po rozwodzie rodziców, gdy miała dwa lata, Dern była w dużej mierze wychowywana przez matkę i babcię. Uczęszczała do The Buckley School w Sherman Oaks. Ukończyła studia na Uniwersytecie Kalifornijskim.

  Symfonia przemysłowa nr 1 (oryg. Industrial Symphony No. 1: The Dream of the Broken Hearted) – amerykański film telewizyjny z 1990 roku w reżyserii Davida Lyncha.Billy Bob Thornton, właśc. William Robert Thornton (ur. 4 sierpnia 1955 w Hot Springs) – amerykański aktor filmowy, niekiedy działający jako dramaturg, reżyser, scenarzysta i wokalista.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Złoty Glob dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym to kategoria Złotych Globów, przyznawana od 1970 roku przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Jest przyznawana aktorkom w rolach drugoplanowych grającym w serialach, miniserialach lub filmach telewizyjnych.
  Sundance Film Festival (Festiwal Filmowy w Sundance) – jest największym corocznym festiwalem filmów niezależnych w USA, odbywa się w Park City, Salt Lake City, Ogden oraz w ośrodku narciarskim Sundance w stanie Utah od 1978 roku.
  Peter Bogdanovich (ur. 30 lipca 1939 w Kingston w stanie Nowy Jork) - amerykański reżyser, aktor, scenarzysta i producent filmowy.
  Eric Cameron Stoltz (ur. 30 września 1961 roku w Whittier, w stanie Kalifornia) - amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.
  Ellen Burstyn, właśc. Edna Rae Gillooly (ur. 7 grudnia 1932 w Detroit), amerykańska aktorka filmowa i teatralna. Zdobywczyni Oscara.
  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.
  Mistrz (ang. The Master, 2012) − amerykański film dramatyczny w reżyserii i według scenariusza Paula Thomasa Andersona.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.023 sek.