• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Laura Biagiotti

  Przeczytaj także...
  Ling Tang (aka Ling Tan; chiń.: 谭曼玲; pinyin: Tán Mànlíng; ur. 9 października 1974 roku w Kuala Lumpur) − malezyjska modelka.Kaszmir – miękka tkanina z wełny kóz kaszmirskich, charakteryzująca się bardzo cienkimi włóknami o grubości 16-18 mikrometrów, co zapewnia jej wyjątkową puszystość. Naturalne kolory to szary, brązowy lub biały.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

  Laura Biagiotti (ur. w 1943 w Rzymie) – włoska projektantka mody.

  Jej matką była Delia Soldaini Biagiotti, założycielka pracowni mody, ojcem natomiast Lavin Biagiotti Cigna, który wszedł do rodzinnej firmy w 1997 roku i stał się wiceprezesem w 2005 roku.

  Laura Biagiotti zaczęła projektować ubiory już w latach 60., jednak swój pierwszy pokaz mody zaprezentowała w Rzymie w 1972 roku.

  Agnieszka Maciąg-Wolańska (ur. 9 maja 1969 roku w Białymstoku) – polska modelka, aktorka i dziennikarka Polsat Cafe.The New York Times – jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników o profilu liberalno-lewicowym, wychodzący w Nowym Jorku. Jest trzecią pod względem nakładu gazetą w Stanach Zjednoczonych, po USA Today i The Wall Street Journal. Codzienny nakład wynosi 1,125 mln, a obieg wydania niedzielnego 1,700 mln (dane na 26 grudnia 2004). Właścicielem gazety jest The New York Times Company, która kontroluje również około 40 innych gazet, czasopism i wiele krzyżówek, między innymi The Boston Globe i International Herald Tribune.

  Obecnie Dom Mody Biagiotti znajduje się na liście największych domów mody we Włoszech oraz na świecie.

  W 1988 roku Laura Biagiotti na kilka lat przeniosła się do Pekinu i tam prezentowała swoje kolekcje.

  W 1995 roku otrzymała nagrodę od prezydenta Włoch za jej wkład w modę. Otrzymała również nagrodę "Marco Polo" od chińskiego rządu za promowanie mody w Chinach. Otrzymała nagrodę "America" z Fundacji "Włochy-USA" w 2011 roku.

  "New York Times" nazwał ją "Królową Kaszmiru" z powodu jej miłości do tej cennej tkaniny, której używa do szycia swych kolekcji już od czasów swego pierwszego pokazu.

  Pojęcia Chiny używa się w odniesieniu do krainy historycznej, obejmując wówczas całokształt chińskiej historii i kultury (zobacz: historia Chin), lub w węższym znaczeniu, w odniesieniu do Chińskiej Republiki Ludowej.Rzym (wł., łac. Roma) – stolica i największe miasto Włoch, położone w środkowej części kraju w otoczeniu wzgórz, nad Tybrem, ośrodek administracyjny i polityczny (siedziba prezydenta, ministerstw i urzędów); stolica i główne miasto regionu administracyjno-historycznego Lacjum. Obszar administracyjny 1523 km², liczba ludności 2 748 809 (zespół miejski ok. 3 800 000).

  Kolekcje Biagiotii na wybiegu prezentowały znane światowe modelki, m.in.: Eva Herzigová, Sandra Chudzinski, Estelle Hallyday, Gretha Cavazzoni, Sibyl Buck, Niki Taylor, Cindy Crawford, Yasmeen Ghauri, Ling Tang oraz polskie modelki: Agnieszka Martyna, Agnieszka Maciąg i Patrycja Gardygajło.

  Przypisy

  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.