Lars Ulrich

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Lars Ulrich (ur. 26 grudnia 1963 w Gentofte) – duński perkusista i jeden z założycieli zespołu Metallica. W 2009 roku w plebiscycie magazynu branżowego DRUM! wyróżniony tytułem „najlepszego perkusisty metalowego”.

Iron Maiden - debiutancki album brytyjskiego zespołu heavymetalowego Iron Maiden, który został wydany 14 kwietnia 1980 roku.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

Życiorys[ | edytuj kod]

Jest jedynym dzieckiem duńskiego tenisisty, dziennikarza, spikera radiowego, muzyka (grał na klarnecie i saksofonie tenorowym) i współzałożyciela kopenhaskiego klubu jazzowego, Torbena Ulricha, i Lone Ulrich, uznawanych za członków kopenhaskiej elity. Ojcem chrzestnym Larsa był saksofonista Dexter Gordon. Lars wraz z rodziną dużo podróżował, opuszczając zajęcia szkolne na 4–6 tygodni w roku i udając się głównie do miast, w których odbywały się wielkoszlemowe turnieje tenisowe, jak też w miejsca innych rozgrywek tenisowych. W 1969, przebywając w Londynie, udał się na koncert zespołu The Rolling Stones, ale zainteresowanie muzyką rockową obudził w nim koncert Deep Purple w Kopenhadze, w lutym 1973.

David Scott Mustaine (ur, 13 września 1961 w miejscowości La Mesa, w Kalifornii w USA) – amerykański muzyk thrashmetalowy, multiinstrumentalista.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

Wbrew oczekiwaniom ojca Lars nie został profesjonalnym tenisistą, ale zaczął grać na gitarze, zdobytej od swojego kuzyna Steina. Po półrocznej nauce gry Ulrich przerwał lekcje. W 1976 otrzymał od swojej babci zestaw perkusyjny o takim samym układzie jak instrument Iana Paice'a, perkusisty Deep Purple. Latem 1979 Ulrichowie przeprowadzili się do Tampy, gdzie Lars (wówczas w pierwszej dziesiątce duńskich tenisistów) uczęszczał do szkoły tenisowej Nicka Bollettieri, choć inne źródła podają, że podstawowym powodem przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych była chęć dania Larsowi przez jego rodziców roku na zdecydowanie, czy chciałby związać się z tenisem, czy muzyką. Nie czując się dobrze w atmosferze surowej dyscypliny obowiązującej w szkole, wdając się dodatkowo w kłopoty, Ulrich opuścił Nick Bollettieri Tennis Academy w kwietniu 1980. Przeniósł się wtedy do znajomych w Newport Beach, gdzie kupił pierwszy album Iron Maiden, który jednak przesłuchał dopiero po powrocie do Danii.

Connie Nielsen (ur. 3 lipca 1965 we Frederikshavn) – duńska aktorka. Swoją karierę aktorską rozpoczęła, mając 15 lat. Zna biegle siedem języków (angielski, duński, francuski, niemiecki, szwedzki, norweski i włoski). Jest rozwiedziona, ma 2 synów Sebastiana (ur. 1990) i Bryce’a Thadeusa Ulrich-Nielsen (ur. 2007). Od 2003 do 2012 roku była w związku z perkusistą grupy Metallica Larsem Ulrichem. Sound City – film dokumentalny, którego reżyserem jest Dave Grohl. Film opowiada o znanym, nieistniejącym już, studiu muzycznym, o nazwie Sound City Studios, które mieściło się w Los Angeles.

W 1981 wyjechał do Wielkiej Brytanii, by obejrzeć swoich idoli muzycznych, m.in. zespoły Iron Maiden, Saxon i Deep Purple. Po przeprowadzce do Newport Beach w maju 1981 zamieścił w czasopiśmie „The Recycler” ogłoszenie z informacją, że chce założyć zespół. Na anons odpowiedział Hugh Tanner, grający razem z Jamesem Hetfieldem w zespole Phantom Lord. Później w 1981 razem z Hetfieldem w założyli heavy metalowy zespół Metallica.

Saksofon tenorowy jest średniej wielkości saksofonem, instrumentem z grupy aerofonów stroikowych o pojedynczym stroiku. Brzmi nonę wielką niżej od zapisu nutowego. Saksofony tenorowe budowane są w stroju B.Tampa – miasto w Stanach Zjednoczonych, w hrabstwie Hillsborough na zachodnim wybrzeżu Florydy. Z populacją 399,7 tys. mieszkańców jest trzecim co do wielkości miastem na Florydzie po Miami i Jacksonville. Z ponad 3 milionami mieszkańców w obszarze metropolitalnym Tampa–St. Petersburg–Clearwater jest drugą co do wielkości aglomeracją na Florydzie.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.
Dexter Keith Gordon (ur. 27 lutego 1923 w Los Angeles, zm. 25 kwietnia 1990 w Filadelfii) – amerykański muzyk jazzowy (saksofonista tenorowy), kompozytor, lider zespołów, pedagog i aktor.
Cliff Burton, właśc. Clifford Lee Burton (ur. 10 lutego 1962 w Castro Valley, zm. 27 września 1986 w Dörarp, gmina Ljungby) – amerykański gitarzysta basowy zespołu Metallica, wcześniej basista zespołu Trauma.
Encyklopedia Britannica (ang. Encyclopædia Britannica) – najstarsza wydawana do chwili obecnej i najbardziej prestiżowa encyklopedia angielskojęzyczna. Artykuły w niej zamieszczane uważane są powszechnie przez czytelników za obiektywne i wiarygodne.
Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
Iron Maiden – heavymetalowy (reprezentujący New Wave of British Heavy Metal) zespół z Londynu, założony 25 grudnia 1975 roku, uważany za jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych zespołów heavymetalowych w historii. Liderem grupy jest basista Steve Harris. Nazwa zespołu dosłownie oznacza żelazną dziewicę, średniowieczne narzędzie tortur.

Reklama