• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Larry Holmes

  Przeczytaj także...
  Raymond A. Mercer (ur. 4 kwietnia 1961 w Jacksonville) – amerykański bokser, mistrz olimpijski (Seul 1988) oraz zawodowy mistrz świata WBO (1991) w wadze ciężkiej; także zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) i K-1.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Muhammad Ali, właśc. Cassius Marcellus Clay Jr. (ur. 17 stycznia 1942 w Louisville, zm. 3 czerwca 2016 w Phoenix) – amerykański bokser.

  Larry Holmes (ur. 3 listopada 1949 w Cuthbert) – amerykański bokser. Zawodowy mistrz świata WBC (1978-1983) i IBF (1983-1985) w wadze ciężkiej.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Niepokonany w 48 kolejnych walkach aż do pojedynku z Michaelem Spinksem w 1985 roku o mistrzostwo świata IBF.

  W swojej karierze pokonał 7 mistrzów świata wagi ciężkiej: Kena Nortona, Muhammada Ali, Trevora Berbicka, Leona Spinksa, Tima Witherspoona, Jamesa Smitha i Raya Mercera.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  W 2008 roku został włączony do Międzynarodowej Galerii Sław Boksu.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Lista walk zawodowych Larry′a Holmesa na Boxrec.com
 • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  International Boxing Hall of Fame (IBHOF) - Międzynarodowa Bokserska Galeria Sławy znajduje się obecnie w mieście Canastota w stanie Nowy Jork i jest jedną z dwóch uznawanych bokserskich galerii sławy obok World Boxing Hall of Fame. Pierwsza Boxing Hall of Fame została stworzona przez The Ring i znajdowała się w Madison Square Garden jednakże w 1990 roku z inicjatywy Eda Brophy by uczcić dwóch mistrzów bokserskich Carmena Basilio oraz jego bratanka Billy Backusa którzy pochodzą właśnie z miasteczka Canastota jego władze otwarły nowe muzeum które pokazuje bogatą historię boksu. W ceremoniach odbywających się każdego roku bierze udział bardzo wiele byłych jak i obecnych wielkich pięściarzy oraz wielu innych słynnych ludzi z różnych branż. Nominacja boksera do Hall of Fame może odbyć się dopiero po upływie pięciu lat po zakończeniu kariery sportowej.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Leonard "Leon" Spinks, Jr. (ur. 11 lipca 1953 w Saint Louis w stanie Missouri) – amerykański bokser kategorii półciężkiej i ciężkiej, mistrz olimpijski z 1976, zawodowy mistrz świata.
  Trevor Berbick (ur. 1 sierpnia 1954 w Port Antonio, zm. 28 października 2006 tamże) – jamajski bokser, posiadający również obywatelstwo kanadyjskie. Zawodowy mistrz świata WBC w wadze ciężkiej (1986).
  Michael Spinks (ur. 13 lipca 1956 w Saint Louis) – amerykański bokser, złoty medalista olimpijski z Montralu w wadze średniej.
  Tim Witherspoon (ur. 27 grudnia 1957 w Filadelfii) – amerykański bokser, mistrz świata organizacji WBC (1984) i WBA (1986) w wadze ciężkiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.