• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lantame Ouadja

  Przeczytaj także...
  28 sierpnia jest 240. (w latach przestępnych 241.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 125 dni. National-football-teams.com – angielska strona internetowa o tematyce piłkarskiej. Dziś strona dostępna jest jedynie w języku angielskim.
  Togo, Republika Togijska – państwo w zachodniej Afryce nad Zatoką Gwinejską. Graniczy z Ghaną, Beninem i Burkina Faso.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Lantame Sakibou Ouadja (ur. 28 sierpnia 1977 w Lomé) – togijski piłkarz występujący na pozycji pomocnika.

  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).Europa – część świata (określana zwykle tradycyjnym, acz nieścisłym mianem kontynentu), leżąca na półkuli północnej, na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej, stanowiąca wraz z Azją kontynent Eurazję.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Swoją karierę Ouadja zaczynał w klubie Étoile Filante Lomé. Po udanym sezonie Ouadja trafił do Maroka, a konkretniej do Club Africain. Spędził tam dwa sezony po czym po raz pierwszy trafił do Europy, gdzie przez trzy sezony występował w szwajcarskim Servette FC. Kolejnym przystankiem w jego karierze był chiński klub Chengdu Wuniu tam jednak występował. Po nie udanej przygodzie w Azji po raz kolejny trafił do Servette FC. W rundzie jesiennej sezonu 2001/02 występował w Étoile Carouge FC, a w rundzie wiosennej tego sezonu w FC Concordia Lausanne, po czym definitywnie wyjechał ze Szwajcarii. W sezonie 2002/03 występował w katarskim Al-Sadd. A w sezonie 2003/04 wraz z Wisła Kraków wywalczył mistrzostwo Polski. Następnie występował jeszcze w tunezyjskim US Monastir. W 2007 roku był piłkarzem indonezyjskiego PSM Makassar.

  Azja (gr. Ἀσία Asía, łac. Asia) – część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob. alternatywne listy kontynentów).Étoile Filante de Lomé – togijski klub piłkarski, grający w pierwszej lidze togijskiej, mający siedzibę w mieście Lomé.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Lantame Ouadja w bazie 90minut.pl
 • Lantame Ouadja w bazie National Football Teams (ang.)
 • Chengdu Blades F.C. (chiń.: 成都谢菲联足球俱乐部; pinyin: Chéngdū Xièfēilián Zúqiú Jùlèbù; Chendgu Sheffield United F.C.) – chiński klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Chengdu. Znany także z dawnej nazwy Chengdu Wuniu.Pojęcia Chiny używa się w odniesieniu do krainy historycznej, obejmując wówczas całokształt chińskiej historii i kultury (zobacz: historia Chin), lub w węższym znaczeniu, w odniesieniu do Chińskiej Republiki Ludowej.



  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Katar (arab. قطر – trl. Qaţar, trb. Katar), Państwo Katar (arab. دولة قطر – trl. Dawlat Qaţar, trb. Daulat Katar) – państwo położone we wschodniej części Półwyspu Arabskiego (na półwyspie Katar) nad Zatoką Perską. Graniczy z Arabią Saudyjską.
  Al-Sadd Sports Club (arab. السد القطري) – katarski klub piłkarski, grający obecnie w Q-League, mający siedzibę w mieście Ad-Dauha, największym mieście w kraju. Został założony w 1969 roku. Aż 11-krotnie zdobywał mistrzostwo kraju, a sukcesy osiągał także na arenie międzynarodowej.
  Servette FC – szwajcarski klub piłkarski z siedzibą w Genewie. Jest najbardziej utytułowanym zespołem we francuskojęzycznej części Szwajcarii i jedynym w kraju, który przez cały XX wiek grał w najwyższej lidze. W Swiss Super League występował nieprzerwanie od jej powstania w 1897, aż do momentu ogłoszenia bankructwa w 2005(łącznie 108 sezonów). W sezonie 2010/2011 występuje w drugiej lidze. W 2011 roku wygrywając dwumecz barażowy z Bellinzoną, Servette Genewa powróciła do Super League. W 2013 roku zespół zakończył rozgrywki na ostatnim 10. miejscu w tabeli i spadł do Challenge League.
  Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.
  Mistrzostwa Polski w piłce nożnej mężczyzn (oficjalny skrót MP) – rozgrywki piłkarskie, prowadzone cyklicznie - corocznie lub cosezonowo (na przełomie dwóch lat kalendarzowych) - mające na celu wyłonienie najlepszej męskiej drużyny w Polsce.
  Indonezja – wyspiarskie państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej oraz w Oceanii, którego stolicą jest Dżakarta z 8,4 mln mieszkańców.
  Pomocnik (ang. midfielder) – zawodnik w piłce nożnej, który gra w środku pola między atakującymi napastnikami a broniącymi obrońcami. Rozróżnia się pomocników: defensywnych, środkowych, ofensywnych, bocznych oraz cofniętych skrzydłowych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.