• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Land Hadeln

  Przeczytaj także...
  Gmina zbiorowa Sietland (niem. Samtgemeinde Sietland) - dawna gmina zbiorowa położona w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Cuxhaven. Siedziba administracji gminy zbiorowej znajdowała się w miejscowości Ihlienworth.Neuhaus (Oste) - miasto (niem. Flecken) w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Cuxhaven, wchodzi w skład gminy zbiorowej Am Dobrock.
  Oberndorf - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Cuxhaven, wchodzi w skład gminy zbiorowej Am Dobrock.

  Gmina zbiorowa Land Hadeln (niem. Samtgemeinde Land Hadeln) – gmina zbiorowa położona w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Cuxhaven. Siedziba administracji gminy zbiorowej znajduje się w mieście Otterndorf. Powstała 1 stycznia 2011 z połączenia dwóch gmin zbiorowych Hadeln i Sietland. 1 listopada 2016 do gminy zbiorowej przyłączono gminę zbiorową Am Dobrock

  Nordleda - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Cuxhaven, wchodzi w skład gminy zbiorowej Land Hadeln. Do 31 grudnia 2010 była częścią gminy zbiorowej Hadeln.Wspólnoty administracyjne i związki gmin w Niemczech – organizacje, które tworzą plany zagospodarowania, administrują cmentarzami, organizują ochronę przeciwpożarową itp. Zrzeszają one gminy leżące w jednym powiecie.

  Podział administracyjny[ | edytuj kod]

  Do gminy zbiorowej Land Hadeln należy 14 gmin, w tym dwa miasta:

  Otterndorf - miasto uzdrowiskowe w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Cuxhaven, siedziba gminy zbiorowej Land Hadeln. Do 31 grudnia 2010 siedziba gminy zbiorowej Hadeln.Kraje związkowe Niemiec – Niemcy składają się obecnie z 16 krajów związkowych, w tym trzech miast na prawach kraju związkowego.
  1. Belum
  2. Bülkau
  3. Cadenberge
  4. Ihlienworth
  5. Neuenkirchen
  6. Neuhaus (Oste), miasto
  7. Nordleda
  8. Oberndorf
  9. Odisheim
  10. Osterbruch
  11. Otterndorf, miasto
  12. Steinau
  13. Wanna
  14. Wingst

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Landesbetrieb für Statistik und Kommunikationstechnologie Niedersachsen, Hanower, 2009
 • Powiat Cuxhaven (niem. Landkreis Cuxhaven) - powiat w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia. Siedziba powiatu znajduje się w mieście Cuxhaven. Najbardziej na północ położony powiat kraju związkowego.Wanna - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Cuxhaven, wchodzi w skład gminy zbiorowej Land Hadeln. Do 31 grudnia 2010 wchodziła w skład gminy zbiorowej Sietland.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Cadenberge (dolnoniem. Cuddeldutt lub Kumbarg) - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Cuxhaven, siedziba gminy zbiorowej Am Dobrock.
  Gmina zbiorowa Am Dobrock (niem. Samtgemeinde Am Dobrock) - gmina zbiorowa położona w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Cuxhaven. Siedziba administracji gminy zbiorowej znajduje się w miejscowości Cadenberge.
  Gmina zbiorowa Hadeln (niem. Samtgemeinde Hadeln) - dawna gmina zbiorowa położona w niemieckim kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Cuxhaven. Siedziba administracji gminy zbiorowej znajdowała się w mieście Otterndorf.
  Dolna Saksonia (niem. Niedersachsen, dolnosaks. Neddersassen, saterl. Läichsaksen) – drugi co do wielkości kraj związkowy w Republice Federalnej Niemiec przy granicy z Holandią. Siedziba administracyjna kraju związkowego znajduje się w mieście Hanower.
  Bülkau - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Cuxhaven, wchodzi w skład gminy zbiorowej Am Dobrock.
  Odisheim - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Cuxhaven, wchodzi w skład gminy zbiorowej Land Hadeln. Do 31 grudnia 2010 wchodziła w skład gminy zbiorowej Sietland.
  Wingst - miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w powiecie Cuxhaven, wchodzi w skład gminy zbiorowej Am Dobrock.

  Reklama

  Czas generowania strony: 2.207 sek.