• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lake Placid

  Przeczytaj także...
  Mistrzostwa Świata FIBT 1997 odbywały się w dniu 20 lutego 1997 r. w szwajcarskiej miejscowości Sankt Moritz gdzie przeprowadzono konkurencje bobslejowe oraz w dniach 8 - 9 lutego 1997 roku w amerykańskiej miejscowości Lake Placid gdzie rozegrano konkurencję skeletonu.Mistrzostwa Świata FIBT 1949 odbyły się w dniu 1 lutego 1949 w amerykańskiej miejscowości Lake Placid gdzie rozegrano konkurencję męskich dwójek i czwórek bobslejowych. Były to pierwsze mistrzostwa świata w bobslejach rozegrane poza Europą.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Lake Placid – wieś w stanie Nowy Jork, w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Leży w hrabstwie Essex wśród gór pasma Adirondack należącego do Appalachów. Lake Placid położone jest nad jeziorem o tej samej nazwie. W pobliżu znajduje się jeszcze jedno jezioro – Mirror Lake. W 2000 roku miejscowość liczyła 2638 mieszkańców.

  Mistrzostwa Świata FIBT 1978 odbyły się w dniu 18 lutego 1978 w amerykańskiej miejscowości Lake Placid gdzie rozegrano konkurencję męskich dwójek i czwórek bobslejowych.II wojna światowa – największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej. Poza większością państw europejskich i ich koloniami, brały w niej udział państwa Ameryki Północnej i Ameryki Południowej oraz Azji. Głównymi stronami konfliktu były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln z bronią. Według różnych szacunków zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi.

  Dwukrotnie odbyły się tu zimowe igrzyska olimpijskie, po raz pierwszy w 1932 r. i ponownie w 1980 r. Miejscowość ta organizowała także XII oficjalne Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, będące pierwszymi mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym po II wojnie światowej. W 1991 r. odbyły się tu także 3. Mistrzostwa świata w narciarstwie dowolnym.

  Essex – hrabstwo (ang. county) w stanie Nowy Jork w USA. Populacja wynosi 38 851 mieszkańców (stan według spisu z 2000 r.).Mistrzostwa Świata FIBT 1961 odbyły się 15 lutego 1961 w amerykańskiej miejscowości Lake Placid, gdzie rozegrano konkurencję męskich dwójek i czwórek bobslejowych.

  Na torze lodowym rozgrywano tu: dwukrotnie mistrzostwa świata w saneczkarstwie (w 1983 i 2009 roku), dwukrotnie mistrzostwa świata w skeletonie (w 1997 i 2009 r.) oraz aż ośmiokrotnie mistrzostwa świata w bobslejach (w 1949, 1961, 1969, 1973, 1978, 1983, 2003 i 2009 r.).

  Galeria[]

 • Centrum Lake Placid

  Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 1950 miały miejsce w dniach 1 – 6 lutego 1950 w Lake Placid oraz Rumford, Stany Zjednoczone. Były to drugie mistrzostwa w Lake Placid, po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1932. Były to też pierwsze mistrzostwa świata po II wojnie światowej. Po raz drugi mistrzostwa opuściły Europę, po raz pierwszy w nieolimpijskim roku.Zimowe igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.
 • Widok na Lake Placid z McKenzie Mountain

 • Centrum Olimpijskie

 • Tor bobslejowo-saneczkarski

 • Jezioro Lake Placid

 • Plakat reklamujący tor bobslejowy

 • Jezioro Mirror Lake

 • Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona
 • Informacje o Lake Placid



 • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Mistrzostwa Świata FIBT 2009 odbywały się w dniach 20 lutego - 1 marca 2009 w amerykańskim Lake Placid. Odbyły się trzy konkurencje bobslejowe, dwie skeletonowe oraz, konkurencja mieszana bobslejowo-skeletonowa.
  21. Mistrzostwa świata w saneczkarstwie 1983 odbyły się w amerykańskim Lake Placid. Były to pierwsze mistrzostwa świata rozegrane poza Europą. Rozegrane zostały trzy konkurencje: jedynki kobiet, jedynki mężczyzn oraz dwójki mężczyzn. W tabeli medalowej najlepsze było NRD.
  Mistrzostwa świata w narciarstwie dowolnym 1991 były to trzecie mistrzostwa świata w narciarstwie dowolnym. Odbyły się w amerykańskim Lake Placid, w dniach 11 – 17 lutego 1991 r. Zarówno mężczyźni jak i kobiety rywalizowali w tych samych czterech konkurencjach: jeździe po muldach, skokach akrobatycznych, balecie narciarskim oraz kombinacji. Reprezentanci Polski nie startowali.
  Mistrzostwa Świata FIBT 1973 odbyły się w dniu 15 lutego 1973 w amerykańskiej miejscowości Lake Placid gdzie rozegrano konkurencję męskich dwójek i czwórek bobslejowych.
  Mistrzostwa Świata FIBT 1983 odbyły się w dniu 18 lutego 1983 w amerykańskiej miejscowości Lake Placid gdzie rozegrano konkurencję męskich dwójek i czwórek bobslejowych.
  Mistrzostwa świata FIBT są to mistrzostwa świata organizowane przez Międzynarodową Federację Bobsleja i Toboganu (FIBT). W ramach tych mistrzostw odbywają się zawody bobsleistów i skeletonistów. Jest to najważniejsza, po zawodach olimpijskich, impreza dla zawodników uprawiających skeleton i bobsleje. Pierwsze mistrzostwa świata FIBT odbyły się w 1930 r. w szwajcarskiej miejscowości Caux-sur-Montreux. Od tej pory mistrzostwa odbywają się corocznie, z wyjątkiem sezonów, na które przypadają zimowe igrzyska olimpijskie.
  Mistrzostwa Świata FIBT 1969 odbyły się w dniu 15 lutego 1969 w amerykańskiej miejscowości Lake Placid gdzie rozegrano konkurencję męskich dwójek i czwórek bobslejowych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.