• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lake Arrowhead - Kalifornia

  Przeczytaj także...
  Hrabstwo San Bernardino (ang. San Bernardino County) – jedno z hrabstw w Kalifornii. Ma obecnie ponad 2 mln mieszkańców. Jest największym hrabstwem w Stanach Zjednoczonych według powierzchni.Uniwersytet Kalifornijski, kampus Los Angeles (University of California, Los Angeles, popularnie UCLA) – publiczny amerykański uniwersytet oferujący studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie i dalsze, ulokowany na północy dzielnicy Westwood w mieście Los Angeles. Drugi po Berkeley pod względem daty założenie kampus systemu Uniwersytetu Kalifornijskiego i największy uniwersytet w stanie Kalifornia.
  Los Angeles – najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km² i położone jest w regionie Kalifornii Południowej. Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu 2. pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata. Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.

  Lake Arrowhead – jednostka osadnicza w stanie Kalifornia, w hrabstwie San Bernardino, położona nad jeziorem o tej samej nazwie. Liczba mieszkańców 12 424 (2010).

  Położenie[ | edytuj kod]

  CDP jest kurortem górskim położonym w górach San Bernardino na wysokości 1 577 m n.p.m. Miejscowość położona jest ok. 145 km (90 mil) na wschód od Los Angeles. Leżące w pobliżu, górskie, otoczone lasami, jezioro Lake Arrowhead nazywane jest niekiedy „klejnotem południowej Kalifornii”.

  Góry San Bernardino (San Bernardino Mountains) - krótkie pasmo górskie na północny wschód od Los Angeles w stanie Kalifornia w USA. Pasmo rozciąga sie na długosci ok. 100 km (60 mil) na południowym krańcu pustyni Mojave. Od zachodniej strony Góry San Bernardino oddziela od Gór San Gabriel przełęcz Cajon, od strony wschodniej od pasma San Jacinto oddziela przełęcz Banning.Łyżwiarstwo figurowe – zimowa dyscyplina sportu, polegająca na jeździe na łyżwach oraz wykonywaniu dodatkowych elementów: skoków, piruetów, kroków, spiral oraz podnoszeń. Często łączy się je w sekwencje i kombinacje. Jest to sport podobny do gimnastyki artystycznej, więc wymaga również zdolności tanecznych, poczucia rytmu, dobrej giętkości ciała oraz koordynacji ruchów. Dlatego łyżwiarze trenują też balet i gimnastykę. Zawody rozgrywane są indywidualnie, w parach bądź w zespołach (tzw. formacjach). Łyżwiarstwo figurowe jest jedną z dyscyplin zimowych igrzysk olimpijskich. Jest ono jednym z najpopularniejszych sportów zimowych.

  Klimat[ | edytuj kod]

  Lake Arrowhead posiada wyjątkowy klimat jak na południową Kalifornię, występują tutaj wszystkie cztery pory roku. Klimat jest łagodny, jest 310 dni słonecznych w ciągu roku.

  Gospodarka[ | edytuj kod]

  Gospodarka Lake Arrowhead opiera się przede wszystkim na turystyce, region ten odwiedza rocznie ponad 4 miliony turystów. Istnieje dobrze rozbudowana baza hotelowa. Swój ośrodek konferencyjny posiada także Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles (UCLA). Znajduje się tutaj olimpijski ośrodek szkoleniowy łyżwiarstwa figurowego.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona Izby Handlowej Lake Arrowhead
 • Strona Stowarzyszenia Arrowhead Lake
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.