• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Laika Come Home

  Przeczytaj także...
  Lil’ Dub Chefin’ – jedyny singel z dub albumu zespołu Gorillaz, stworzony przez zespół Spacemonkeyz. Na owym singlu znalazła się również jedyna oficjalna kompozycja tego zespołu - „Spacemonkeyz Theme”. Gorillaz – wirtualny zespół założony przez Damona Albarna i Jamie Hewletta w 1998 tworzący muzykę będącą połączeniem hip-hopu, rocka i innych gatunków muzycznych. Zespół cechuje nietypowy, wirtualny image. W rzeczywistości w zespole od strony muzycznej na stałe jest tylko Damon Albarn, który współpracuje z bardzo wieloma różnymi muzykami na potrzeby danego utworu. Przez wiele pierwszych lat członkowie nie pokazywali się osobiście, nawet na koncertach (z wyjątkiem pięciu występów w Manchesterze i Nowym Jorku) czy rozdaniach nagród, a zastępowali to wirtualnymi postaciami zespołu Gorillaz (2D, Noodles, Murdoc oraz Russel). Obecnie Albarn otwarcie występuje osobiście na koncertach wraz z całym gronem współpracujących muzyków w składzie zależnym od granego utworu.
  Gorillaz – debiutancka płyta zespołu Gorillaz wydana w 2001 roku. Album promowany przez piosenkę "Clint Eastwood" pozwolił zespołowi na zdobycie popularności.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Laika Come Home – album złożony z przeróbek piosenek z płyty Gorillaz zespołu Gorillaz, które stworzył zespół Spacemonkeyz. Kiedy Damon Albarn usłyszał przeróbkę piosenki Tomorrow Comes Today, poprosił zespół Spacemonkeyz, aby stworzył właśnie ten album. Płyta miała tylko jeden singel – Lil’ Dub Chefin’

  Spacemonkeyz - zespół muzyczny składający się z Darrena Galea, Richiego Stevensa i Gavina Doddsa. Stworzyli oni remix piosenki Tomorrow Comes Today (Gorillaz), który się tak bardzo spodobał Damonowi Albarnowi, że zaproponował im stworzenie albumu z przeróbkami wszystkich piosenek Gorillaz z pierwszej płyty. Album ten nazwano Laika Come Home, został wydany w czerwcu 2002 roku.Damon Albarn (ur. 23 marca 1968 w Leytonstone, w Londynie) – brytyjski wokalista, kompozytor i producent, zdobywca nagrody Grammy. Dzięki swoim rozpoznawalnym tekstom i muzyce, nawiązującej do wielu rozmaitych stylów, stał się jednym z najbardziej popularnych muzyków angielskich ostatnich 20 lat, zdobywając sobie uznanie nie tylko w ojczyźnie, ale i na całym świecie.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. „19/2000” („Jungle Fresh”) – 5:28
  2. „Slow Country” („Strictly Rubbadub”) – 3:42
  3. „Tomorrow Comes Today” („Bañana Baby”) – 5:29
  4. „Man Research” („Monkey Racket”) – 5:57
  5. „Punk” („De-Punked”) – 5:20
  6. „5/4” („P.45”) – 4:27
  7. „Starshine” („Dub Ø9”) – 5:17
  8. „Sound Check (Gravity)” („Crooked Dub”) – 5:31
  9. „New Genius (Brother)” („Mutant Genius”) – 5:02
  10. „Re Hash” („Come Again”) – 6:05
  11. „Clint Eastwood” („A Fistful of Peanuts”) – 5:54
  12. „M1 A1” („Lil’ Dub Chefin’”) – 5:43
  13. „Slow Country (More Rubba Dub)” – 5:14 (Vinyl Bonus Track)
  14. „Clint Eastwood (More Peanuts)” – 6:39 (Vinyl / Limited Edition Bonus Track)

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Discogs: Spacemonkeyz vs. Gorillaz ‎– Laika Come Home (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2020-12-09].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.743 sek.