• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lady Marmalade  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Funk – jest stylem muzycznym, powstałym w Ameryce w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, kiedy to muzycy pochodzenia afroamerykańskiego połączyli muzykę soul, jazz, rhythm and blues, tworząc nowy, rytmiczny i energetyczny styl muzyczny wzbogacony o psychodeliczne brzmienie.Płyta gramofonowa – zwykle okrągła płyta o średnicy do 30 cm z zapisanym spiralnie w postaci rowka analogowym nagraniem dźwiękowym.

  Lady Marmalade – piosenka soulowa z czwartego studyjnego albumu amerykańskiej grupy muzycznej Labelle pt. Nightbirds (1974). Utwór, wyprodukowany przez Allena Toussainta i Vicki Wickham, wydany został jako pierwszy singel promujący płytę 3 sierpnia 1974 roku.

  Piosenka znana jest ze swojego sugestywnego, seksualnego refrenu, w którym wykonawczynie śpiewają w języku francuskim: „Voulez-vous coucher avec moi a ce soir?” („Czy chcesz spać ze mną tego wieczoru?”). Singel zajął pozycję #1 na liście Billboard Hot 100, w tym samym czasie uplasował się także na szczycie zestawienia najpopularniejszych wydawnictw w Kanadzie. W 2003 roku utwór uroczyście wprowadzono do Grammy Hall of Fame jako nagranie, które wpłynęło na bieg muzycznej historii. „Lady Marmalade” to także jeden z 500 utworów wszech czasów według pisma „Rolling Stone”.

  Hot 100 Airplay – jedna z wielu list przebojów opracowywanych regularnie przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Mierzy częstotliwość nadawania poszczególnych piosenek na antenach stacji radiowych i wraz z Hot 100 Singles Sales i Hot Digital Songs stanowi trzy siostrzane notowania, które kształtują zestawienia Billboard Hot 100. Notowanie jest jednym z niewielu, które nie jest oficjalnie archiwizowane przez Billboard. Jednocześnie Hot 100 Airplay jest ważne dla artystów, ponieważ przewiduje ono możliowość odniesienia komercyjnego sukcesu piosenki jeszcze przed wydaniem singla. Lista nabrała nowego znaczenia, gdy 5 grudnia 1998 roku stała się jednym z komponentów Billboard Hot 100.Back to Basics Tour – światowa trasa koncertowa amerykańskiej wokalistki Christiny Aguilery, promująca płytę Back to Basics z 2006. Trasa trwała blisko dwa lata, od listopada 2006 do października 2008. Objęła kraje Ameryki Północnej, Europy, Azji, a także Australię i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Występem w Abu Zabi Aguilera zamknęła trasę; była to jej pierwsza wizyta na Bliskim Wschodzie.

  Na przestrzeni lat kompozycja doczekała się pokaźnej ilości coverów. Jeden z nich, śpiewany przez Christinę Aguilerę, Lil’ Kim, Mýę i Pink, został przebojem 2001 roku oraz znalazł się wśród najlepiej sprzedających się singli na świecie.

  Lista utworów singla[ | edytuj kod]

  7"
 • „Lady Marmalade” – 3:14
 • „It Took a Long Time” – 4:04
 • 7" (wydanie II)
 • „Lady Marmalade” – 3:14
 • „Space Children” – 3:04
 • Refren - w pieśni lub piosence jest to powtarzająca się melodia i związany z nią tekst, występujący zwykle po zakończeniu zwrotki. W jazzie i w rocku często ma zadanie oddzielenia poszczególnych części solowych i grany jest przez cały zespół.Christina María Aguilera (ur. 18 grudnia 1980 w Nowym Jorku) – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka, osobowość telewizyjna i producentka telewizyjna.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Petronas Twin Towers – bliźniacze wieże w Kuala Lumpur, stolicy Malezji. Wysokość 452 m. Są to jedne z najwyższych budowli (wież) świata. Wieżowce z Malezji zachowały tytuł najwyższych bliźniaczych wież świata i budowli zbudowanych przed końcem XX wieku. Wieże Petronas Towers były najwyższymi budynkami świata (nie licząc iglicy) od roku 1998 do 2004. Dwa drapacze chmur są połączone mostem o długości 58 m na poziomie 41. i 42. piętra.
  MTV Movie Awards – nagroda filmowa przyznawana od 1992 roku przez telewizję MTV. Każdej gali rozdania nagród towarzyszą parodie z oficjalnych materiałów filmowych. Imprezę prowadzą celebryci, gośćmi gali także są różne sławy. Galę urozmaicają występy muzyków.
  Vanity Fair – amerykańskie czasopismo poświęcone kulturze, polityce, życiu gwiazd i modzie, wydawane przez Condé Nast Publications. Nazwę pisma tłumaczy się jako "targowisko próżności".
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  BuzzFeed, Inc - amerykańska firma zajmująca się mediami społecznościowymi, wiadomościami i rozrywką działająca w Nowym Jorku. BuzzFeed został założony w 2006 roku przez Jonah Peretti i Johna S. Johnsona III, aby skupić się na śledzeniu treści wirusowych. Kenneth Lerer, współzałożyciel i prezes The Huffington Post, rozpoczął działalność jako współzałożyciel i inwestor w BuzzFeed, a obecnie jest prezesem wykonawczym.
  Cameo, rola gościnna – krótki udział znanej osobistości w filmie, serialu lub w grze komputerowej. Często osoba taka nie jest uwzględniona w czołówce lub napisach końcowych.
  Miksowanie muzyki - mieszanie, połączenie w jeden strumień kilku sygnałów dzwiękowych, z których każdy jest nośnikiem informacji muzycznej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.089 sek.