• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lady Antebellum  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.Dyskografia amerykańskiego zespołu country Lady Antebellum składa się z trzech albumów studyjnych oraz dziesięciu singli.
  Historia[]

  Lady Antebellum został uformowany w 2006 roku, w Nashville przez Charlesa Kelleya, Dave'a Haywooda oraz Hillary Scott. Scott jest córką piosenkarki country Lindy Davis, natomiast bratem Kelleya jest wokalista Josh Kelley. W 2005 roku Charles przeprowadził się do Nashville z Winston-Salem w Północnej Kalifornii, gdzie pracował jako budowlaniec. Próbując sił w muzyce country, Kelley przekonał swojego przyjaciela ze szkolnych lat, Haywooda, do przyjazdu do Nashville. Krótko po tym, Scott spotkała Charlesa w klubie muzycznym, przypominając sobie, że widziała jego profil na MySpace. Między dwójką wywiązała się konwersacja, a Kelley zaproponował, by Hillary dołączyła do niego i Haywooda w nowym zespole, który zyskał nazwę Lady Antebellum. Trio zaczęło występować w lokalnych obiektach w Nashville, aż do lipca 2007 roku, kiedy zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Capitol Records. W wywiadzie dla Sirius Satellite Radio, Scott przyznała, że w przeszłości dwukrotnie próbowała dostać się do popularnego programu American Idol, jednak bez skutków.

  Need You Now – drugi album studyjny amerykańskiego zespołu country Lady Antebellum, wydany 26 stycznia 2010 roku. Płyta zadebiutowała na szczycie Billboard 200, rozchodząc się w pierwszym tygodniu w 481.000 egzemplarzy. RIAA przyznała Need You Now status podwójnej platyny za sprzedaż powyżej dwóch milionów kopii na terenie Stanów Zjednoczonych.Wzgórza Hollywood (ang. The Hills) - program telewizyjny typu reality show, opowiadający o życiu kilku młodych ludzi mieszkających w Los Angeles w stanie Kalifornia. Program miał swoją premierę 31 maja 2006 roku. Pokazywał prywatne życie gwiazdy Laguna Beach Lauren Conrad, kiedy przeprowadziła się do Los Angeles. Zostało jednak potwierdzone, iż inna gwiazda Laguna Beach - Kristin Cavallari zastąpi Conrad w drugiej połowie sezonu piątego. 16 lipca 2009 roku Kristin ogłosiła, że podpisała kontrakt na dwa kolejne sezony, co oznacza, iż Wzgórza Hollywood będą się toczyć na pewno do siódmego sezonu.

  2007–2008: Lady Antebellum[]

  Lady Antebellum podczas koncertu w 2008 roku (z lewej Charles Kelley, z prawej Hillary Scott).

  Krótko po podpisaniu kontraktu z wytwórnią, Jim Brickman wybrał Lady Antebellum, aby zespół wziął udział w nagrywaniu jego singla "Never Alone". W 2007 roku grupa napisała również piosenkę do serialu MTV Wzgórza Hollywood.

  Country Music Association (CMA) – organizacja utworzona w 1958 r. w Nashville, w Stanach Zjednoczonych, w celu promocji muzyki country. Organizacja przyznaje nagrody branżowe (CMA Awards). CMA angażuje się również w międzynarodowa promocję muzyki country. Począwszy od 2013 roku jest współorganizatorem dorocznego festiwalu Country 2 Country, odbywającego się w Londynie oraz, równolegle, w wybranych miastach europejskich. Do tej pory festiwal gościł największe gwiazdy gatunku jak Dixie Chicks czy Lady Antebellum.29. Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2008 rozgrywały się w Pekinie, stolicy Chin, od 8 do 24 sierpnia (niektóre mecze piłki nożnej odbyły się 6 i 7 sierpnia, czyli przed oficjalnym otwarciem).

  Debiutancki singel zespołu, "Love Don't Live Here", ukazał się we wrześniu 2007 roku, a w grudniu premierę miał towarzyszący mu wideoklip. Piosenka była głównym singlem pierwszego albumu grupy, Lady Antebellum. Wydana 15 kwietnia 2008 roku, Lady Antebellum była pierwszą płytą nowego artysty w historii, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard Top Country Albums.

  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.Need You Now - pierwszy singiel zespołu Lady Antebellum z ich drugiego albumu Need You Now. Został wydany 24 sierpnia 2009 roku. Singiel zdobył nagrodę Grammy w 2011 roku w kategorii Record of the Year.

  Drugi singel z albumu, "Lookin' for a Good Time", został wydany w czerwcu 2008 roku i uplasował się na 11. pozycji Hot Country Songs. Jednocześnie zespół został supportem podczas trasy koncertowej Waking Up Laughing Tour Martiny McBride. W 2008 roku premierę miał album AT&T Team USA Soundtrack, wspierający reprezentantów Stanów Zjednoczonych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, na którym wydany został utwór "I Was There" Lady Antebellum. "I Run to You", trzeci oficjalny singel, był pierwszym utworem zespołu, który zajął 1. miejsce listy Hot Country Songs.

  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.American Idol (w 2002 podtytuł: The Search for a Superstar) — amerykański program telewizyjny typu reality i talent show. Jest adaptacją brytyjskiego Pop Idol, który został stworzony w 2001 roku przez Simona Fullera, a później pojawił się w regionalnych wersjach w ponad stu państwach na świecie. Kolejne edycje American Idola są produkowane od 2002 nieprzerwanie do dziś, a każdego kolejnego roku pojawia się następna. Od pierwszego odcinka, którego premiera odbyła się 11 czerwca 2002, emisją programu zajmuje się amerykańska stacja telewizyjna Fox. Pierwsza edycja odbyła się między czerwcem a wrześniem, a wszystkie kolejne między styczniem a majem. Obecnie odcinki nadawane są w środowe i czwartkowe wieczory.

  Album Lady Antebellum uzyskał status dwukrotnej platyny w Stanach Zjednoczonych za sprzedaż powyżej dwóch milionów kopii.

  od 2009: Need You Now[]

  W sierpniu 2009 roku Lady Antebellum wydał czwarty singel, "Need You Now", pochodzący z albumu pod tym samym tytułem. Utwór zadebiutował na 50. miejscu Billboard Hot Country Songs, ostatecznie awansując na 1. pozycję. Dodatkowo piosenka uplasowała się na 2. miejscu Billboard Hot 100. Drugi singel, "American Honey", miał premierę w amerykańskich stacjach radiowych 11 stycznia 2010 roku.

  Martina McBride (właściwie Martina Mariea Schiff, ur. 29 lipca 1966 w Sharon, Kansas) – amerykańska piosenkarka country.

  Need You Now zadebiutował na szczycie Billboard 200 oraz Top Country Albums, rozchodząc się w pierwszym tygodniu w 480.922 egzemplarzy. Cztery tygodnie po premierze, album uzyskał platynowy status za sprzedaż powyżej miliona kopii.

  28 kwietnia 2010 roku Lady Antebellum wykonał "Need You Now" w programie American Idol.

  Nagrody i nominacje[]

  Lady Antebellum na gali Academy of Country Music Awards w kwietniu 2010 roku.

  2011 Grammy

  | Nagranie Roku-"Need You Now" wygrana | Piosenka Roku-"Need You Now" wygrana | Najlepszy Utwór-Country-"Need You Now" wygrana | Najlepsze Wykonanie Country przez grupę-"Need You Now" wygrana | Najlepszy Album Country-"Need You Now" wygrana

  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.