• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Lady Antebellum  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.Dyskografia amerykańskiego zespołu country Lady Antebellum składa się z trzech albumów studyjnych oraz dziesięciu singli.

  Lady Antebellum – amerykański zespół country, uformowany w Nashville, w 2006 roku. Trio składa się z Charlesa Kelleya (wokal), Dave'a Haywooda (poboczny wokal, gitara, fortepian i mandolina) oraz Hillary Scott (wokal).

  Grupa zadebiutowała w 2007 roku, biorąc udział w nagraniu singla "Never Alone" z Jimem Brickmanem. Następnie zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Capitol Records Nashville i wydał swoją pierwszą piosenkę, "Love Don't Live Here". Utwór, który uplasował się na 3. pozycji Hot Country Songs w maju 2008 roku, okazał się być pierwszym singlem, pochodzącym z debiutanckiego albumu grupy, Lady Antebellum. Płyta uzyskała platynowy status w Stanach Zjednoczonych za sprzedaż powyżej miliona egzemplarzy. W połowie 2009 roku opublikowany został "Need You Now", pierwszy singel z drugiego albumu Lady Antebellum, Need You Now.

  Need You Now – drugi album studyjny amerykańskiego zespołu country Lady Antebellum, wydany 26 stycznia 2010 roku. Płyta zadebiutowała na szczycie Billboard 200, rozchodząc się w pierwszym tygodniu w 481.000 egzemplarzy. RIAA przyznała Need You Now status podwójnej platyny za sprzedaż powyżej dwóch milionów kopii na terenie Stanów Zjednoczonych.Wzgórza Hollywood (ang. The Hills) - program telewizyjny typu reality show, opowiadający o życiu kilku młodych ludzi mieszkających w Los Angeles w stanie Kalifornia. Program miał swoją premierę 31 maja 2006 roku. Pokazywał prywatne życie gwiazdy Laguna Beach Lauren Conrad, kiedy przeprowadziła się do Los Angeles. Zostało jednak potwierdzone, iż inna gwiazda Laguna Beach - Kristin Cavallari zastąpi Conrad w drugiej połowie sezonu piątego. 16 lipca 2009 roku Kristin ogłosiła, że podpisała kontrakt na dwa kolejne sezony, co oznacza, iż Wzgórza Hollywood będą się toczyć na pewno do siódmego sezonu.

  W 2008 roku Lady Antebellum otrzymał wyróżnienie dla najlepszego debiutu według Country Music Association. Rok później formacja wygrała nagrodę Academy of Country Music dla najlepszego nowego zespołu. W 2010 roku ta sama akademia przyznała grupie trzy wyróżnienia: dla najlepszego zespołu wokalnego, piosenki roku ("Need You Now") i singla roku ("Need You Now"). Utwór ten znalazł się na soundtrack'u do gry "The Sims 3 Kariera". Lady Antebellum był czterokrotnie nominowany do nagród Grammy, wygrywając jedną statuetkę, dla najlepszego wykonania country duetu lub grupy ("I Run to You") w 2010 roku.

  Country Music Association (CMA) – organizacja utworzona w 1958 r. w Nashville, w Stanach Zjednoczonych, w celu promocji muzyki country. Organizacja przyznaje nagrody branżowe (CMA Awards). CMA angażuje się również w międzynarodowa promocję muzyki country. Począwszy od 2013 roku jest współorganizatorem dorocznego festiwalu Country 2 Country, odbywającego się w Londynie oraz, równolegle, w wybranych miastach europejskich. Do tej pory festiwal gościł największe gwiazdy gatunku jak Dixie Chicks czy Lady Antebellum.29. Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2008 rozgrywały się w Pekinie, stolicy Chin, od 8 do 24 sierpnia (niektóre mecze piłki nożnej odbyły się 6 i 7 sierpnia, czyli przed oficjalnym otwarciem).

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 1.1 2007–2008: Lady Antebellum
 • 1.2 od 2009: Need You Now
 • 2 Nagrody i nominacje
 • 3 Dyskografia
 • 4 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.
  Need You Now - pierwszy singiel zespołu Lady Antebellum z ich drugiego albumu Need You Now. Został wydany 24 sierpnia 2009 roku. Singiel zdobył nagrodę Grammy w 2011 roku w kategorii Record of the Year.
  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.
  American Idol (w 2002 podtytuł: The Search for a Superstar) — amerykański program telewizyjny typu reality i talent show. Jest adaptacją brytyjskiego Pop Idol, który został stworzony w 2001 roku przez Simona Fullera, a później pojawił się w regionalnych wersjach w ponad stu państwach na świecie. Kolejne edycje American Idola są produkowane od 2002 nieprzerwanie do dziś, a każdego kolejnego roku pojawia się następna. Od pierwszego odcinka, którego premiera odbyła się 11 czerwca 2002, emisją programu zajmuje się amerykańska stacja telewizyjna Fox. Pierwsza edycja odbyła się między czerwcem a wrześniem, a wszystkie kolejne między styczniem a majem. Obecnie odcinki nadawane są w środowe i czwartkowe wieczory.
  Martina McBride (właściwie Martina Mariea Schiff, ur. 29 lipca 1966 w Sharon, Kansas) – amerykańska piosenkarka country.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.