• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • LDU Quito

  Przeczytaj także...
  W czterdziestej siódmej edycji Copa Libertadores udział wzięło 38 klubów reprezentujących wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL oraz Meksyk, będący członkiem CONCACAF. Dwa najsilniejsze państwa, Brazylia i Argentyna, wystawiły najwięcej klubów - Brazylia 6, a Argentyna 5. Reszta państw wystawiła w turnieju po 3 kluby.Fluminense Football Club – brazylijski klub piłkarski z Rio de Janeiro. Ich największym rywalem jest Flamengo. W języku portugalskim Fluminense oznacza rzeczny, a także potoczne określenie mieszkańców stanu Rio de Janeiro.
  W czterdziestej szóstej edycji Copa Libertadores udział wzięło 38 klubów reprezentujących wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL oraz Meksyk, będący członkiem CONCACAF. Dwa najsilniejsze państwa, Brazylia i Argentyna, wystawiły po 5 klubów, reszta państw po 3 kluby. Kolumbię reprezentował czwarty klub, broniący tytułu Once Caldas Manizales.

  Liga Deportiva Universitaria, bardzo często zwany LDU, jest ekwadorskim klubem piłkarskim z siedzibą w Quito.

  Klub nazywa się zwykle Liga de Quito, po to, by odróżnić go od pozostałych klubów noszących nazwę Liga Deportiva Universitaria, jak na przykład LDU Portoviejo czy LDU Loja.

  Estadio Olímpico Atahualpa – to wielofunkcyjny stadion w Quito, stolicy Ekwadoru. Jest obecnie używany głównie dla meczów piłki nożnej. Stadion ma pojemność 41 000 osób. Wybudowany w 1951 roku znajduje się na skrzyżowaniu Avenida 6 de diciembre i Avenida Naciones Unidas, dwóch głównych ulic w mieście. Swoje mecze rozgrywają na nim kluby piłkarskie Deportivo Quito, Nacional Quito oraz Universidad Católica Quito, w przeszłości arena ta służyła też innym znanym klubom w mieście. Stadion nosi imię księcia Inków Atahualpy.Club Deportivo Espoli jest zawodowym ekwadorskim klubem piłkarskim z siedzibą w mieście Quito. Klub należy do akademii policyjnej w Quito (Ecuela Superior de Policía), skąd pochodzi jego nazwa.

  Osiągnięcia[]

 • Mistrz Ekwadoru (10): 1969, 1974, 1975, 1990, 1998, 1999, 2003, 2005 Apertura, 2007, 2010
 • Zwycięstwo w Copa Libertadores (1): 2008
 • Zwycięstwo w Copa Sudamericana (1): 2009
 • Udział w Copa Libertadores (13): 1970, 1975, 1976 (półfinał), 1978, 1982, 1991, 1999, 2000, 2004, 2005, 2006, 2008 (Z), 2009
 • Udział w Copa Sudamericana (6): 2003, 2004 (półfinał), 2005, 2006, 2008, 2009 (Z)
 • Historia[]

  Dziesiątki lat temu klub rozgrywał swoje mecze na malutkim, dawno już nie istniejącym stadionie o nazwie Estadio del Arbolito. Nazwa stadionu pochodzi od małego drzewa (arbolito) które znajduje się w pobliżu boiska. Później klub przeniósł się na Estadio Olímpico Atahualpa, który dzielą z klubami Nacional Quito i Deportivo Quito oraz Espoli Quito. W roku 1997 oddany został do użytku klubowy stadion w Cotocollao na północ od Quito. Stadion nazywa się La casa Blanca (biały dom), gdyż biel jest głównym kolorem strojów klubowych. Największym sukcesem klubu jest zdobycie Copa Libertadores w 2008 roku po finałowym dwumeczu (4:2 u siebie i 1:3 (karne 3:1) na wyjeździe) z brazylijskim Fluminense Rio de Janeiro.

  W trzydziestej drugiej edycji Copa Libertadores udział wzięło 21 klubów reprezentujących wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL. Każde z 10 państw wystawiło po 2 kluby, nie licząc broniącego tytułu paragwajskiego klubu Olimpia Asunción, który awansował do 1/8 finału bez gry.W czterdziestej dziewiątej edycji Copa Libertadores udział wzięło 38 klubów reprezentujących wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL oraz Meksyk, będący członkiem CONCACAF. Dwa najsilniejsze państwa, Brazylia i Argentyna, wystawiły najwięcej klubów - Argentyna 6, a Brazylia 5. Reszta państw wystawiła w turnieju po 3 kluby.

  Obecny skład[]

  stan na wrzesień 2011

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona klubu
 • Strona domowa klubu
 • Muerte Blanca • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  W siedemnastej edycji Copa Libertadores udział wzięło 21 klubów reprezentujących wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL. Każde z 10 państw wystawiło po 2 kluby, nie licząc broniącego tytułu argentyńskiego klubu Independiente Buenos Aires, który awansował do półfinału bez gry.
  Ekwador (Republika Ekwadoru; hiszp. Ecuador, República del Ecuador) – państwo w Ameryce Południowej położone nad Oceanem Spokojnym, jedno z czterech powstałych w wyniku rozpadu Wielkiej Kolumbii w 1830 r. Sąsiaduje od północy z Kolumbią a od południa z Peru. W skład Ekwadoru wchodzą także położone na Oceanie Spokojnym Wyspy Galapagos - są jego największą atrakcją turystyczną. Nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa oznaczającego równik.
  W czterdziestej pierwszej edycji Copa Libertadores udział wzięły 34 kluby reprezentujące wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL oraz Meksyk, będący członkiem CONCACAF. Dwa najsilniejsze państwa, Brazylia i Argentyna, wystawiły po 4 kluby. Ponadto Brazylię reprezentował piąty klub – broniący tytułu Palmeiras São Paulo. Reszta państw oprócz Meksyku i Wenezueli wystawiła po trzy kluby, natomiast Meksyk i Wenezuela po dwa kluby.
  W czterdziestej edycji Copa Libertadores udział wzięły 23 kluby reprezentujące wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL oraz Meksyk, będący członkiem CONCACAF. Każde z 11 państw wystawiło po 2 kluby, nie licząc broniącego tytułu brazylijskiego klubu Vasco da Gama Rio de Janeiro, który awansował do 1/8 finału bez gry.
  Copa Libertadores de América, czyli Puchar Wyzwolicieli Ameryki - międzynarodowe rozgrywki klubowe pomiędzy najlepszymi klubami piłkarskimi Ameryki Południowej oraz Meksyku. Rozgrywki odbywają się co roku.
  Liga Deportiva Universitaria, w skrócie LDU, jest zawodowym ekwadorskim klubem piłkarskim z siedzibą w mieście Portoviejo.
  W dwudziestej trzeciej edycji Copa Libertadores udział wzięło 21 klubów reprezentujących wszystkie kraje zrzeszone w CONMEBOL. Każde z 10 państw wystawiło po 2 kluby, nie licząc broniącego tytułu brazylijskiego klubu Flamengo Rio de Janeiro, który awansował do półfinału bez gry.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.