• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • LC Corp

  Przeczytaj także...
  Arkady Wrocławskie – kompleks handlowo-biurowo-usługowy z parkingiem wielopoziomowym oraz Multikinem, wybudowany w centrum Wrocławia, w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Swobodnej, Nasypowej i Komandorskiej. Inwestorem jest LC Corp S.A.Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie – instytucja publiczna mająca na celu zapewnienie możliwości obrotu papierami wartościowymi (takimi jak akcje, obligacje, prawa poboru itp.) oraz niebędącymi papierami wartościowymi instrumentami finansowymi (takimi jak opcje, kontrakty terminowe) dopuszczonymi do obrotu giełdowego. Obrót regulowany jest przez regulamin giełdy, szczegółowe zasady obrotu giełdowego, Komisję Nadzoru Finansowego oraz ustawy:
  Poltegor Centre – nieistniejący biurowiec we Wrocławiu, który do lipca 2007 roku był najwyższym budynkiem w tym mieście. Zbudowany w 1982 roku technologią monolityczną. Zlokalizowany był w dzielnicy Krzyki pośrodku osiedla Południe.
  Jedno z ostatnich wydarzeń związanych z wieżowcem Poltegor Centre, które odbyło się 1 czerwca 2007. W godzinach przedpołudniowych przeprowadzono ćwiczenia ratownicze (imitując prawdziwy pożar budynek został podpalony na wysokości 15 piętra), a po południu w kawiarni na ostatnim piętrze odbył się koncert zespołu IRA. Budynek został nabyty przez Lc Corp

  LC Corp S.A. – spółka holdingowa kontrolująca grupę spółek, których podstawowym przedmiotem działalności jest działalność deweloperska polegająca na nabywaniu nieruchomości i budowaniu obiektów o przeznaczeniu mieszkaniowym, biurowym, handlowym lub usługowym, a następnie sprzedaży lub najmie lokali położonych w tych obiektach. Od 29 czerwca 2007 r. LC Corp SA jest spółką giełdową, notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Wieżowiec (drapacz chmur) to bardzo wysoki, wielokondygnacyjny budynek zdolny (w przeciwieństwie do innych konstrukcji, takich jak wieże i maszty) tworzyć warunki do życia i zamieszkania. Wprawdzie nie istnieją żadne ogólne oficjalne regulacje, ale oprócz wysokości, również inne kryteria, takie jak kształt, wygląd, lokalizacja i obecność innych budynków, mogą wpłynąć na sklasyfikowanie budynku jako wieżowca. W Stanach Zjednoczonych istnieje niepisana reguła, według której za wieżowiec uznawany jest budynek o wysokości przekraczającej 150 m. W innych rejonach świata niższy budynek również może zostać uznany za drapacz chmur, zwłaszcza jeśli dominuje nad otoczeniem. Wieżowce przekraczające 300 m (1000 stóp) są czasami określane mianem superwysokich. Wieżowca nie powinno mylić się z nieco ogólniej sformułowanym terminem wysokościowiec. Według definicji Emporis Data Committee, wysokościowiec to budynek mający przynajmniej 35 m (115 stóp) wysokości, podzielony regularnie na piętra. Wszystkie wieżowce są wysokościowcami, lecz tylko najwyższe wysokościowce są wieżowcami. Za miejsce narodzin drapaczy chmur powszechnie uznaje się Chicago.

  Nieruchomości inwestycyjne[]

  W kwietniu 2007 roku we Wrocławiu zostało ukończone i oddane do użytkowania centrum komercyjne trzeciej generacji Arkady Wrocławskie, łączące funkcje handlowo-usługowo-biurowe. Położoną blisko centrum miasta galerię handlowo-usługową tworzy ok. 118 sklepów, dziesięciosalowe kino i klub fitness. Bryłę galerii uzupełnia dwunastopiętrowy budynek biurowca o powierzchni użytkowej ok. 10 tys. m.

  Ira (nazwa stylizowana IRA; łac. gniew) – polski zespół rockowy założony w 1987 roku w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. IRA to jeden z najpopularniejszych i najbardziej "kasowych" polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy metalu pierwszej połowy lat 90., mający na koncie trzy złote płyty i jedną platynową. Krążki Mój dom, 1993 rok oraz koncertowy IRA Live osiągnęły nakład sięgający wielu tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło grupie błyskawicznie awansować do czołówki polskiego rocka. Dzięki takim sukcesom, zespół miał okazję występować na wielu największych festiwalach rockowych w kraju, m.in. trzykrotnie na Festiwalu w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, oraz na Festiwalu Odjazdy. Utwory z płyt zadebiutowały na prestiżowej polskiej Liście przebojów Programu III Polskiego Radia.

  Inwestycje mieszkaniowe[]

  W trakcie realizacji jest wieloetapowy projekt Osiedla Przy Promenadzie w Warszawie: w pierwszym kwartale 2008 roku oddano do użytkowania I etap Osiedla (235 mieszkań), w czwartym kwartale 2009 roku – II etap (384 mieszkania). W lipcu 2009 roku rozpoczęto budowę i przedsprzedaż III etapu tego osiedla (90 mieszkań). W budowie jest również kolejna inwestycja w Warszawie: Rezydencja Kaliska (94 mieszkania). Planowane są następne inwestycje o podobnym charakterze w bardzo dobrych lokalizacjach w Warszawie i Katowicach.

  Grupa LC Corp koncentruje się głównie na mieszkaniowych projektach deweloperskich, nie rezygnując jednakże z realizowania innych projektów, związanych z nieruchomościami inwestycyjnymi (biurowce, obiekty komercyjne). Większościowym akcjonariuszem grupy LC Corp S.A. jest wrocławski przedsiębiorca Leszek Czarnecki.

  Przypisy

  1. LC Corp S.A.: Statut LC Corp S.A. (pol.). [dostęp 12 października 2010].
  2. notowania.pb.pl: Notowania LC Corp S.A. (pol.). [dostęp 12 października 2010].
  3. Gazeta.pl - Izabela Strączek: Nowe centra handlowe (pol.). 2007-03-30. [dostęp 8 listopada 2010].
  4. LC Corp S.A.: Osiedle Przy Promenadzie (pol.). [dostęp 12 października 2010].
  5. LC Corp S.A.: Rezydencja Kaliska (pol.). [dostęp 12 października 2010].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.