• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • László Klausz

  Przeczytaj także...
  Fußball Club Red Bull Salzburg – austriacki klub piłkarski założony 6 kwietnia 2005 w Salzburgu, po przejęciu Austria Salzburg przez firmę Red Bull. Klub obecnie gra w Bundeslidze austriackiej.Kwalifikacje do Mistrzostw Europy 1996 rozpoczęły się 20 kwietnia 1994 a skończyły 13 grudnia 1995. Czterdzieści siedem drużyn zostało podzielonych na osiem grup. Wszystkie drużyny każdej grupy zagrały ze sobą po dwa razy w systemie każdy z każdym - mecz i rewanż. Do turnieju głównego kwalifikowali się zwycięzcy grup oraz 6 najlepszych drużyn z drugich miejsc. Reprezentacja Anglii - gospodarz turnieju automatycznie uzyskała prawo do wzięcia udziału mistrzostwach. Były to pierwsze eliminacje do Mistrzostw Europy w których za zwycięstwo przyznawano trzy, zamiast dwóch punktów.
  Eliminacje do mistrzostw świata w 1994 roku trwały od 22 kwietnia 1992 roku do 17 listopada 1993. W eliminacjach wzięło udział 36 drużyn z UEFA. Udziału nie brały Niemcy (jako mistrz świata zwolnieni z eliminacji), Jugosławia (wykluczona z powodu wojny domowej) oraz Liechtenstein (został wycofany).

  László Klausz (ur. 24 czerwca 1971 w Győrze) – piłkarz węgierski grający na pozycji napastnika. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 189 cm wzrostu, ważył 78 kg. W swojej karierze 27 razy zagrał w reprezentacji Węgier i strzelił w niej 6 goli.

  Kariera klubowa[]

  Karierę piłkarską Klausz rozpoczął w klubie Tatabánya Banyasz SC. W 1990 roku awansował do kadry pierwszej drużyny i w sezonie 1990/1991 zadebiutował w jego barwach w pierwszej lidze węgierskiej. W Tatabánya Banyasz SC grał do końca sezonu 1991/1992. Latem 1992 przeszedł do klubu Rába ETO Győr. Jego zawodnikiem był przez 2 lata.

  Győri ETO (ETO Győr, ETO) – węgierski klub piłkarski z siedzibą w mieście Győr. W sezonie 2013/2014 klub uczestniczy w rozgrywkach OTP Bank Liga (NB I).Ligue 2 (w skrócie L2) jest drugą w hierarchii - po Ligue 1 (L1) - klasą rozgrywek piłkarskich we Francji, będąc jednocześnie drugim szczeblem centralnym (II poziom ligowy). Zarządzana przez Ligue de Football Professionnel, prowadzi rozgrywki systemem "jesień-wiosna".

  W 1994 roku Klausz przeszedł do austriackiego klubu Admira Wacker z Wiednia. W Admirze Wacker występował do końca 1996 roku, a na początku 1997 ponownie zmienił klub i został zawodnikiem Austrii Salzburg. W 1997 roku wywalczył z Austrią mistrzostwo Austrii oraz Superpuchar Austrii.

  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).FC Admira Wacker Mödling – austriacki klub piłkarski z miasta Mödling, grający w ekstraklasie austriackiej. Klub został założony w 1997 roku w wyniku fuzji VfB Mödling oraz SCN Admira/Wacker. W 2011 r. po 5 latach przerwy awansował do austriackiej ekstraklasy.

  Na początku 1998 roku Klausz podpisał kontrakt z francuskim drugoligowcem, FC Sochaux-Montbéliard. Na koniec sezonu 1998/1999 awansował z nim z Ligue 2 do Ligue 1. W pierwszej lidze Francji grał jeszcze przez rok.

  W 1999 roku Klausz został piłkarzem niemieckiego drugoligowego zespołu, SV Waldhof Mannheim. Po 3 latach gry w nim wrócił do Austrii i przez 2 sezony grał w tamtejszym pierwszoligowcu, SW Bregenz. W sezonie 2004/2005 był piłkarzem SC-ESV Parndorf, w którym zakończył swoją karierę.

  Austriacka Bundesliga (Österreichische Fußball-Bundesliga, A Bundesliga lub T-Mobile Bundesliga) – najwyższa klasa rozgrywek ligowych w piłce nożnej w Austrii, po raz pierwszy zorganizowana w 1974 roku, będąca kontynuacją rozgrywek o Mistrzostwo Austrii ustanowionych po raz pierwszy w roku 1911. W rozgrywkach bierze udział 10 klubów, które rozgrywają ze sobą po cztery mecze w sezonie.SV Waldhof Mannheim - niemiecki klub piłkarski, grający obecnie w Regionallidze południowej (odpowiednik III ligi), mający siedzibę w mieście Mannheim.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W reprezentacji Węgier Klausz zadebiutował 8 września 1993 roku w przegranym 1:3 meczu eliminacji do MŚ 1994 z Rosją. Swojego pierwszego gola w reprezentacji strzelił 4 maja 1994 w towarzyskim spotkaniu z Polską (2:3). W swojej karierze grał też w eliminacjach do Euro 96 i MŚ 1998. W kadrze narodowej od 1993 do 2000 roku rozegrał 27 meczów i strzelił 6 goli.

  Nemzeti Bajnokság I (nazywana także OTP Bank Liga od nazwy sponsora) – zawodowa liga piłkarska znajdująca się na najwyższym szczeblu piłkarskich na Węgrzech.Reprezentacja Rosji w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Rosji w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo rosyjskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFS).

  Bibliografia[]

 • Profil w bazie National Football Teams (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Superpuchar Austrii w piłce nożnej coroczny mecz piłkarski pomiędzy mistrzem austriackiej Bundesligi, a zdobywcą Pucharu Austrii. Rozgrywki o Superpuchar Austrii odbywały się w latach 1986-2004.
  Wiedeń (niem. Wien, dialekt Wean) – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy.
  Tatabánya FC – węgierski klub piłkarski z siedzibą w mieście Tatabánya. W sezonie 2011/2012 klub uczestniczy w rozgrywkach Nemzeti Bajnokság II.
  Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.
  Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Rzeczypospolitej Polski w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo polskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN).
  Ligue 1 jest najwyższą w hierarchii klasą rozgrywek piłkarskich we Francji, będąc jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Jej triumfator zostaje mistrzem Francji, zaś najsłabsze drużyny są relegowane do Ligue 2 (II ligi francuskiej).
  W eliminacjach do finałów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 1998 we Francji w strefie UEFA wzięło udział 49 reprezentacji narodowych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.