• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • L'amour toujours - singel Gigiego d'Agostino

  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Język francuski (fr. langue française lub français) – język pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Jako językiem ojczystym posługuje się nim ok. 80 mln ludzi: ok. 65 mln Francuzów, ok. 4,5 mln Belgów (czyli 42%), ok. 1,5 mln Szwajcarów (czyli 20%), a także ok. 8 mln mieszkańców kanadyjskich prowincji Québec, Ontario i Nowy Brunszwik. Ok. 201 milionów osób na całym świecie używa francuskiego jako języka głównego (oszacowanie z 2009 r. według Organisation mondiale de la Francophonie), a 72 miliony jako drugiego języka codziennego (w tym krajach Maghrebu). Wiele z tych osób mieszka w krajach, w których francuski jest jednym z języków urzędowych, bądź powszechnie używanych (54 kraje). Paradoksalnie, w Algierii, Maroku, i Tunezji, gdzie nie ma statusu języka urzędowego, jest bardziej rozpowszechniony niż w wielu krajach Czarnej Afryki, w których jest jedynym językiem urzędowym.
  Język niderlandzki (nid. Nederlandse taal, Nederlands, niekiedy również określany jako język holenderski, język flamandzki) – język indoeuropejski z grupy języków germańskich zaliczany do języków dolnoniemieckich. Językiem niderlandzkim posługuje się ok. 27 milionów ludzi. Dla 23 milionów jest językiem ojczystym (pierwszym) lub językiem kultury i literatury, a dla kolejnych 4 milionów drugim językiem. Większość użytkowników tego języka mieszka na zachodzie Europy. Niderlandzki jest oficjalnym językiem urzędowym w Holandii i Belgii (Flandria), a poza Europą w Surinamie i dawnych Antylach Holenderskich, czyli Bonaire, Curaçao, Sabie, Sint Eustatius, Sint Maarten i Arubie. Niderlandzki jest blisko spokrewniony z językiem niemieckim i wykazuje podobieństwo do angielskiego i duńskiego. Języki o mniejszym zasięgu, które są blisko spokrewnione z niderlandzkim to afrikaans (do 1925 uważany za lokalną odmianę niderlandzkiego) i fryzyjski (w mniejszym stopniu, gdyż nie należy do języków dolnofrankońskich).

  „L’amour toujours” lub „I’ll Fly with You (L’amour toujours)” – singel włoskiego producenta muzycznego Gigiego d’Agostino wydany w 2000 roku. Został wydany na albumie o tym samym tytule.

  Lista utworów[]

 • CD maxi–singel (2001)
  1. „L’Amour toujours” (L'Amour Vision) – 6:54
  2. „Un giorno credi” (Gigidagostino.com) – 8:05
  3. „L’Amour toujours” (Gigidagostino.com) – 7:58

  Notowania na listach przebojów[]

  Przypisy

  1. Gigi D'Agostino – L'Amour Toujours (ang.). discogs.com. [dostęp 2013-05-05].
  2. GIGI D'AGOSTINO – L'AMOUR TOUJOURS (NUMMER) (niderl.). dutchcharts.nl. [dostęp 2013-05-05].
  3. GIGI D'AGOSTINO – L'AMOUR TOUJOURS (SONG) (ang.). danishcharts.com. [dostęp 2013-05-05].
  4. GIGI D'AGOSTINO – L'AMOUR TOUJOURS (niderl. • fr. • ang.). ultratop.be. [dostęp 2013-05-05].
  5. Single – Gigi D'Agostino, L'amour toujours (niem.). musicline.de. [dostęp 2013-05-05].
  6. GIGI D'AGOSTINO – L'AMOUR TOUJOURS (SONG) (niem.). austriancharts.at. [dostęp 2013-05-05].
  7. GIGI D'AGOSTINO – L'AMOUR TOUJOURS (SONG) (ang.). italiancharts.com. [dostęp 2013-05-05].
  8. Search the charts (ang.). irma.ie. [dostęp 2013-05-05].
  9. GIGI D'AGOSTINO – L'AMOUR TOUJOURS (niem. • ang.). hitparade.ch. [dostęp 2013-05-05].
  10. GIGI D'AGOSTINO – L'AMOUR TOUJOURS (fr. • niderl. • ang.). ultratop.be. [dostęp 2013-05-05].

  Linki zewnętrzne[]

 • „L’amour toujours” w serwisie YouTube
 • Oficjalna strona Gigiego d'Agostino (ang.). gigidagostino.com. [dostęp 2013-05-05].
 • YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.