• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kylie Minogue  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Sąsiedzi (ang. Neighbours) – australijska opera mydlana, emitowana od 18 marca 1985 roku. Na początku (1985) serial był emitowany na kanale Seven Network. W 1986 roku został przeniesiony na kanał Network Ten i jest na nim nadawany do dnia dzisiejszego.Rhytm of Love Tour – druga trasa koncertowa australijskiej piosenkarki Kylie Minogue z 1991 r. Promowała drugi album studyjny artystki Rhytm of Love. Obejmowała 12 dat w Australii i 7 w Azji.

  Kylie Ann Minogue, AO, OBE (ur. 28 maja 1968 w Melbourne), często nazywana po prostu Kylie – australijska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Po raz pierwszy stała się sławna występując w australijskiej operze mydlanej Sąsiedzi. W serialu tym grała dwa lata. Od tego momentu Minogue została piosenkarką i osiągnęła niezwykły sukces zarówno komercyjny, jak i artystyczny. Minogue znana jest pod wieloma pseudonimami, z których najbardziej rozpoznawalne to „Księżniczka Popu” („Princess of Pop”) lub „Bogini Popu” („Goddess of Pop”). Według Australian Recording Industry Association (ARIA) jest najlepiej sprzedającą się australijską wokalistką wszech czasów. Urodzona i wychowywana w Melbourne, od 1990 roku mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii.

  Kylie Minogue – piąty album studyjny australijskiej piosenkarki Kylie Minogue. Został wydany w dniu 19 września 1994 r. przez Parlophone w Australii i Nowej Zelandii.Dancing – singel australijskiej piosenkarki Kylie Minogue. Utwór został wydany 19 stycznia 2018 roku. Jest to pierwszy singel promujący czternasty album piosenkarki pt. Golden. Twórcami tekstu piosenki są Kylie Minogue, Steve McEwan oraz Nathan Chapman, natomiast za jego produkcję odpowiada Sky Adams.

  W 1987 roku Minogue podpisała kontrakt z brytyjską wytwórnią płytową PWL, a już rok później wydała swój pierwszy studyjny album pod tytułem Kylie. W 1992 opuściłą PWL i podpisała kontrakt z Deconstruction Records, dla której wydała albumy Kylie Minogue i Impossible Princess. Oba te albumy zyskały przychylność krytyków. Kolejnym krokiem był powrót do tanecznych korzeni i podpisanie kontraktu z Parlophone. Pierwszym owocem współpracy byłą album Light Years. Następny album Fever był wielkim sukcesem na całym świecie, również w Stanach Zjednoczonych. Singel promujący album „Can’t Get You Out of My Head” stał się jednym z najlepiej sprzedających singlem w pierwszej dekadzie XXI wieku. Jest on jej piosenką firmową i jednym z najbardziej chwytliwych kawałków w historii. Inne wielkie hity Minogue to : „I Should Be So Lucky”, „Hand on Your Heart”, „Better the Devil You Know”, „Confide in Me”, „Spinning Around”, „Slow”, „2 Hearts” i „All the Lovers”.

  The Daily Telegraph – australijski dziennik publikowany w Sydney przez News Corporation należącą do grupy medialnej Ruperta Murdocha.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Do 2015 roku, Minogue sprzedała ponad 80 milionów płyt na świecie. Ma na swoim koncie wiele tras koncertowych i otrzymała nagrodę dla „Australijskiego Wykonawcy Roku” za jedną z tras koncertowych. Minogue otrzymała nagrodę Orderu Imperium Brytyjskiego w 2008 roku. Francuski rząd uhonorował ją Orderem Sztuki i Literatury za jej wkład do francuskiej kultury. Minogue została uhonorowana stopniem doktora naukowego przez Anglia Ruskin University za swoją działalność związana z walką z rakiem piersi. W listopadzie 2011 roku, w 25 rocznicę ARIA Music Awards została wprowadzona do ARIA Hall of Fame przez członków ARIA. W grudniu 2016 roku Billboard umieściła ja na liście najlepszych artystek dance wszech czasów, przyznając jej miejsce 18.

  „On a Night Like This” – singel australijskiej piosenkarki Kylie Minogue, pochodzi z albumu Light Years (z 2000 roku). Utwór napisali Steve Torch, Graham Stack, Mark Taylor i Brian Rawling.Rak gruczołu sutkowego (rak piersi, łac. carcinoma mammae) – najczęstszy nowotwór gruczołu sutkowego. Na świecie rak gruczołu sutkowego jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. W Polsce w 2002 roku stanowił blisko 13% rozpoznań nowotworów złośliwych płci. Rak sutka występuje także u mężczyzn, jest jednak rzadki; zwykle jest też późno rozpoznawany. Od lat 70. notowano na całym świecie wzrost zachorowań na raka sutka, tendencja utrzymywała się do lat 90. Zjawisko to mogło być spowodowane zarówno zmianami w stylu życia kobiet w krajach zachodnich, jak i wzrostem wykrywalności raka.

  Życie i kariera[ | edytuj kod]

  1968–1986: Dzieciństwo i wczesna kariera[ | edytuj kod]

  Kylie Ann Minogue urodziła się 28 maja 1968 roku w Melbourne, Australii. Jej rodzicami są Ronald Charles Minogue, Australijczyk z korzeniami irlandzkimi i Carol Ann Jones pochodząca z walijskiego Maesteg. Przed urodzinami Kylie, Ron pracował w kilku miejscach jako księgowy, z kolei Carol jako profesjonalna tancerka. Kylie ma rodzeństwo : młodszego brata, Brendana, który pracuje w jednej z australijskich telewizji jako operator kamery, oraz siostrę Dannii Minogue również piosenkarkę oraz prezenterkę telewizyjną. Minogue często przeprowadzali się z miejsca do miejsca na obrzeżach Melbourne, żeby podtrzymać standard życia i panować nad wydatkami, przez co Kylie nie miała rozpieszczającego dzieciństwa. Z powodu ciasnego portfela, Ron pracował jako księgowy w rodzinnej firmie samochodowej, zaś Carol jako herbaciarka w lokalnym szpitalu. Po wprowadzeniu się na Surrey Hills, Minogue krótko chodziła do szkoły podstawowej w Studfield, jednak ukończyła podstawówkę w Camberwell, gdzie następnie również skończyła szkołę średnią. W latach szkolnych Minogue miała trudności z nawiązywaniem znajomości i przyjaźni. W szkole średniej chodziła do klasy profilującej w stronę sztuki, grafiki i języka angielskiego. Kylie opisywała się wtedy jako „przeciętnie inteligentną” i „dosyć skromną” podczas jej latach licealnych.

  Australian Recording Industry Association Music Awards powszechnie znana jako ARIA Music Awards lub ARIA Awards – nagroda muzyczna przyznawana od 1987 roku przez australijskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów Australian Recording Industry Association (ARIA) za doskonałość i innowacyjność we wszystkich gatunkach muzyki australijskiej.KylieX2008 (znana również jako X2008) - dziesiąta trasa koncertowa australijskiej piosenkarki Kylie Minogue, tournée promuje 10 studyjny album artystki X (z 2007 roku).

  W wieku jedenaście lat, Kylie pojawiła się na ekranie w serialach The Sullivans w 1979 roku oraz Skyways w 1980 roku. W 1985 roku, została przydzielona do jednej z głównych ról w The Henderson Kids. W tym celu przerwała uczęszczanie do szkoły, co nie było po myśli jej mamy Carol. Minogue doszła do wniosku, że potrzebuje więcej niezależności, żeby przebić się do showbiznesu. Zainteresowana kontynuowaniem kariery również w muzyce, nagrała demo dla producentów cotygodniowego programu Young Talent Time, gdzie regularnie występowała już wtedy jej siostra Dannii. Właśnie wtedy, również w 1985 roku, miał miejsce pierwszy piosenkarski występ Kylie w programie telewizyjnym, choć nie zaistniała wtedy w nim na dłużej. W 1986 roku Kylie została obsadzona w serialu Sąsiedzi jako Charlene Mitchell, uczennicę, która zostaje mechanikiem samochodowym. Sąsiedzi osiągnęło popularność w Wielkiej Brytanii, a wątek romansu między jej bohaterką a postacią graną przez Jasona Donovana, doczekał się odcinka zaślubin pary, który wtedy, w 1987 roku zgromadził przed telewizorami 20 milionów Brytyjczyków. Minogue została pierwszą laureatką cztery australijskich nagród Logie Awards przyznanych jednego roku, jak i również najmłodszą laureatką tej nagrody w kategorii „Most Popular Television Performer”, przyznanej głosowaniem widzów.

  UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.Uliczny wojownik (tytuł oryg. Street Fighter) – amerykańsko-japoński film fabularny (akcja) z 1994 roku w reżyserii Stevena E. de Souzy, oparty na bijatyce komputerowej pod tym samym tytułem. W rolach głównych wystąpili Jean-Claude Van Damme oraz Raul Julia.

  1987–1989: Kylie i Enjoy Yourself[ | edytuj kod]

  Podczas koncertu w Fitzroy Football Club'ie z resztą obsady Sąsiedzi, Minogue zaśpiewała w duecie „I Got You Babe” a później „The Loco-Motion” jako bis. W 1987 roku Mushroom Records zaproponowało Minogue kontrakt płytowy, który podpisała. Pierwszy singiel „The Locomotion” zdobył i utrzymał przez siedem tygodni pozycję lidera na australijskich listach przebojów i został najlepiej sprzedającym się tam singlem w latach 1980. Otrzymała wtedy nagrodę ARIA za „Najliczniej Sprzedany Singel Roku” (1988). Jego sukces pociągnął za sobą podróż Minogue do Anglii razem z dyrektorem Mushroom Records Garym Ashley'iem w celu nawiązania współpracy z producenckim trio Stock, Aitken i Waterman. Na samym początku wiedzieli niewiele o Minogue, wręcz początkowo nie pamiętali o jej przyjeździe. Zanim Minogue trafiła do nich, napisali piosenkę „I Should Be So Lucky”, podczas gdy Minogue przybyła i czekała jakiś czas na zewnątrz studia. Utwór osiągnął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Finlandii, Szwajcarii, Izraelu i Hong Kongu. Minogue otrzymała wtedy po raz drugi nagrodę ARIA za „Najliczniej Sprzedany Singel Roku” (1988), oraz dodatkowo nagrodę specjalną tegorocznego rozdania. Singiel był także najlepiej sprzedającym się singlem 1988 roku w Wielkiej Brytanii, za co otrzymał pierwszą pozycję w podsumowaniu roku na UK Singles Chart. Debiutancki album nazwany po prostu Kylie ukazał się w lipcu 1988 roku i zawiera proste dance-popowe piosenki. Komercyjnie album okazał się sukcesem szczególnie w Wielkiej Brytanii, gdzie spędził ponad sześć tygodni na pierwszej pozycji listy sprzedaży oraz był najlepiej sprzedającym albumem w 1988. Do dziś sprzedano ponad 7 milionów jego kopii. Mimo komercyjnego sukcesu łączący w sobie utwory w stylu dance-pop album otrzymał mieszane recenzje. „I Should Be So Lucky” został ogłoszony jako pierwszy singiel. Album uzyskał również status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych, ponadto singiel „The Loco-Motion” dotarł na trzecie miejsce listy Billboard Hot 100 oraz na pierwsze w kanadyjskiej dance liście przebojów. Kolejnym singlem została „Got to Be Certain”, która trafiła na pierwsze miejsce w Australii oraz drugie w Wielkiej Brytanii. Niedługo po tym, Minogue opuściła obsadę serialu Sąsiedzi, by skupić się na karierze muzycznej.

  All the Lovers - pierwszy singel promujący jedenasty albumu studyjny australijskiej piosenkarki Kylie Minogue, Aphrodite. Electropopowa piosenka została napisana dla Australijki przez brytyjskie duo Kish Mauve i została nagrana jako jedna z ostatnich piosenek napisanych na ten longplay. W dniu 20 kwietnia 2010, Minogue ogłosiła na swojej oficjalnej stronie internetowej, że jej najnowszym singlem będzie właśnie "All the Lovers", ujawniła również okładkę do nadchodzącego albumu, jak również 30-sekundowy klip instrumentalnej wersji utworu.Kool and the Gang – amerykańska grupa muzyczna wykonująca R&B, disco, soul, funk i jazz. Założona w 1964 w Jersey City w stanie New Jersey.

  Drugi album Enjoy Yourself został wydany w październiku 1989 roku. Osiągnął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii, a także zdobył duży sukces w Australii, Nowej Zelandii i Japonii, gdzie dotarł do pierwszej dziesiątki. Album zawiera single „Hand on Your Heart” oraz „Tears on My Pillow”, które obydwa wchodziły na pierwsze miejsca w Wielkiej Brytanii. Niemniej krążek słabo sprzedał się w Północnej Ameryce z winy tamtejszego wydawcy firmy Geffen Records. Minogue nagrała wtedy piosenkę w duecie z serialowym kompanem Jasonem Donovanem. „Especially for You” osiągnęło pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i drugie miejsce w Australii. Utwór znalazł się w północnoamerykańskiej wersji albumu. W grudniu 1989 na ekranach kin zadebiutowała produkcja z Minogue w roli głównej The Delinquents. Film został chłodno przyjęty przez krytyków, jednak okazał się komercyjnym sukcesem. W Wielkiej Brytanii zarobił ponad £200,000, a w Australii stał się czwartym najbardziej kasowym filmem 1989 roku i najbardziej kasowym 1990. Minogue następnie ogłosiła pierwszą trasę koncertową Enjoy Yourself Tour, po Wielkiej Brytanii, kontynentalnej Europie, Azji i Australii w lutym 1990 roku. Zaliczyła również gościnny występ w remake'u piosenki „Do They Know It's Christmas?”.

  The Loco-motion (Locomotion) to debiutancki singiel australijskiej piosenkarki Kylie Minogue. Piosenka pochodzi z płyty "Kylie" z 1988 roku. Jest to cover piosenki oryginalnie wykonywanej przez Little Eva.Scissor Sisters – amerykański zespół muzyczny, założony w Nowym Jorku w roku 2001, wykonujący muzykę pop-rockową z elementami glam rocka, disco i kabaretu.
  Kylie Minogue podczas ceremonii otwarcia Letnich Igrzysk Paraolimpijskich, październik 2000

  1990–1992: Rhythm of Love i Let's Get to It[ | edytuj kod]

  Związek Minogue z wokalistą zespołu INXSMichaelem Hutchence – zaowocował zmianą jej wizerunku i stylu muzycznego. Wydany w listopadzie 1990 album Rhythm of Love (#9 w UK, #10 w Australii) ukazywał jej dojrzalszy i bardziej seksualny obraz. Opisany został jako „skoczny i bardziej dojrzały” niż poprzednie albumy. Z albumu wydano cztery single – „Better the Devil You Know” (#2 w UK, #4 w Australii), „Step Back in Time” (#4 w UK, #5 w Australii), „What Do I Have to Do?” (#6 w UK, #11 w Australii) i „Shocked” (#6 w UK, #7 w Australii). W lutym 1991 Minogue rozpoczęła Rhythm of Love Tour po Australii i Azji. Do dziś sprzedano dwa miliony kopii albumu.

  Michael Kelland John Hutchence (ur. 22 stycznia 1960 w Sydney, zm. 22 listopada 1997 w Sydney) – wokalista i autor tekstów australijskiej grupy INXS.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Kylie Minogue podczas koncertu, 2003

  Jej czwarty album studyjny Let's Get to It wydano w październiku 1991 roku. Był to jej pierwszy album, który pominął pierwszą dziesiątkę notowań sprzedaży w Australii (#13) i w Wielkiej Brytanii (#15). Pierwszy singiel z albumu – „Word Is Out” – także okazał się mniejszym sukcesem w porównaniu do poprzednich (#10 w Australii #16 w UK), jednak dwa kolejne single – „If You Were with Me Now” i „Give Me Just a Little More Time” w Wielkiej Brytanii doszły odpowiednio do 4 i 2 pozycji. Minogue wyruszyła w Let's Get to It Tour po Europie. Wraz z wydaniem czwartego albumu wymogi kontraktu Kylie z PWL zostały spełnione. Postanowiła nie przedłużać jego ważności, mówiąc potem: ”Na początku byłam marionetką. Przez moją wytwórnię miałam końskie klapki na oczach. Nie byłam w stanie spojrzeć na lewo czy prawo”.

  Jason Sean Donovan (ur. 1 czerwca 1968 w Malvern, Melbourne, w stanie Wiktoria w Australii) – australijski aktor i piosenkarz.Kariera aktorska Kylie Minogue nie jest tak bardzo znana jak muzyczna. Warto pamiętać, że zagrała w wielu filmach i serialach. Już jako dziecko w wieku 11 lat pojawiła się w serialu "Skyways". Mając siedemnaście lat porzuciła szkołę i zagrała w telenoweli "Neighbours". Spisano tu wszystkie filmy i seriale, w których zagrała Kylie.

  Pierwsza kompilacja Minogue – Greatest Hits – została wydana w sierpniu 1992. Album dotarł do 1 pozycji w Wielkiej Brytanii i 3 w Australii. Single z albumu – „What Kind of Fool” oraz „Celebration” (cover utworu zespołu Kool and the Gang) dotarły do pierwszej 20. na UK Singles Chart.

  1993–1998: Kylie Minogue i Impossible Princess[ | edytuj kod]

  Kylie nagrała album zatytułowany Kylie Minogue w 1994. Był to pierwszy album z nową wytwórnią, który był promowany singlami „Confide in Me” oraz „Put Yourself in My Place” i „Where Is the Feeling?”. Pierwszy doszedł do 2 miejsca w Anglii, pozostałe, odpowiednio 11 i 16. Minogue wystąpiła w duecie z Nickiem Cave’em nagrywając balladę „Where the Wild Roses Grow” (1995) z ciekawym teledyskiem. W 1998 roku Kylie wydała album Impossible Princess z singlem „Did It Again”. Sprzedano jednak tylko 20 tys. egzemplarzy kopii albumu na całym świecie co doprowadziło do zerwania kontraktu z wytwórnią w 1998. W 1999 ukazał się zapis z trasy koncertowej o nazwie Intimate and Live Tour (1998), która promowała te dwa albumy z tej wytwórni.

  Where the Wild Roses Grow” – rockowa ballada australijskiego muzyka Nicka Cave’a, wydana na singlu promującym album Murder Ballads. Wydawnictwo ukazało się w 1995 roku nakładem wytwórni Mute Records. Utwór został nagrany w duecie rodaczką Cave’a – popową piosenkarką Kylie Minogue.Hand on Your Heart – singel australijskiej piosenkarki Kylie Minogue. Piosenka pochodzi z płyty "Enjoy Yourself" z 1989 roku.

  1999–2002: Light Years i Fever[ | edytuj kod]

  Kylie Minogue na koncercie w Paryżu, marzec 2005

  W roku 2000 jej następny album, Light Years z singlami „Kids” (duet z Robbiem Williamsem), „Spinning Around”, „On a Night Like This” i „Your Disco Needs You” rozpoczął pracę z wytwórnią Parlophone.

  1 października 2001 ukazał się album Kylie zatytułowany Fever, z takimi megahitami jak „Can't Get You Out of My Head” (4 tygodnie na 1. miejscu w Anglii, pierwsze miejsca we wszystkich europejskich krajach (oprócz Norwegii) oraz 16 tygodni na oficjalnej liście przebojów Eurochart Hot 100), „In Your Eyes”, „Love at First Sight” i „Come into My World”.

  Robbie Williams, właściwie Robert Peter Williams (ur. 13 lutego 1974 w Stoke-on-Trent w środkowej Anglii) – brytyjski wokalista, członek zespołu Take That.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Na początku 2002 Kylie wyruszyła na podbój USA. W notowaniu Billboardu z 16 marca 2002, album Fever debiutował na trzecim miejscu listy 200 najlepiej sprzedających się albumów w USA. Kylie wyprzedziła tym samym Alicię Keys, zostawiając w tyle inną gwiazdę muzyki pop, Jennifer Lopez.

  2003–2009: Body Language i X[ | edytuj kod]

  Dziewiąty studyjny album Body Language, wokalistka nagrywała w Anglii, Irlandii i Hiszpanii. Płyta ukazała się w listopadzie 2003. Singlem zapowiadającym płytę był utwór „Slow” (1 miejsce na wyspach brytyjskich), napisany wspólnie przez Kylie, Emilianę Torrini i Dana Careya. Remiksy singla zostały powierzone The Chemical Brothers. Dwupłytowa składanka Ultimate Kylie, która ukazała się w listopadzie 2004, zawierała 31 przebojowych singli artystki oraz dwa nowe utwory, z których jeden, „I Believe in You”, Kylie napisała i nagrała wspólnie z Jakiem Shearsem i Babydaddym z Scissor Sisters. W 2005 Kylie rozpoczęła swoją największą trasę koncertową o nazwie Showgirl: The Greatest Hits Tour. Trasa musiała zostać przerwana – okazało się bowiem, że Kylie musiała zmierzyć się z nowotworem piersi. Wkrótce artystka przeszła operację i chemioterapię. Rok później triumfalnie powróciła na scenę i wznowiła trasę koncertową „Showgirl”.

  Dannii Minogue, właśc. Danielle Jane Minogue (ur. 20 października 1971 w Melbourne) – australijska piosenkarka, kompozytorka i aktorka.Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.

  Po złym dla Kylie okresie, piosenkarka dokończyła trasę Showgirl i wydała dziesiąty album, X (2007) promowany singlem „2 Hearts”. Rozpoczęła również nową trasę koncertową o nazwie KylieX2008. 4 czerwca 2009 z okazji obchodów dwudziestej rocznicy pierwszych wolnych wyborów Kylie Minogue wystąpiła na specjalnym koncercie w Stoczni Gdańskiej. 21 lipca 2007 wydano album „X”. Promowany przez hitowe single „2 Hearts” i „In My Arms” krążek dostał się na szczyt najlepiej sprzedających się albumów w Australii.

  Astrid Peth – postać fikcyjna związana z brytyjskim serialem science-fiction pt. Doktor Who, w którą wcieliła się Kylie Minogue. Astrid towarzyszyła Doktorowi w jego dziesiątej inkarnacji tylko w jednym odcinku pt. Rejs potępieńców, wyemitowanym po raz pierwszy 25 grudnia 2007 roku.Step Back in Time – drugi singel australijskiej piosenkarki Kylie Minogue pochodzący z albumu Rhythm of Love z 1990 roku. Piosenka została napisana przez trio producenckie Stock, Aitken & Waterman. Początkowo drugim singlem miał być utwór What Do I Have to Do?, jednak w ostatniej chwili wytwórnia podjęła decyzję by właśnie Step Back in Time nim został.
  Minogue podczas Aphrodite Tour w 2011 roku

  2010–2012: Aphrodite i The Abbey Road Sessions[ | edytuj kod]

  W lipcu 2010 premierę miała płyta Aphrodite, z której pochodzi singel „All The Lovers”. Utwór ten stał się wielkim europejskim przebojem, docierając do podium Wielkiej Brytanii oraz wielu innych państw, takich jak Francja, Hiszpania czy Szkocja. Osiągnął także pozycję szczytową na liście klubowych hitów w Stanach Zjednoczonych. Wyczyn ten powtórzyły wszystkie pozostałe single z krążka, czyli „Get Outta My Way”, „Better Than Today” oraz „Put Your Hands Up (If You Feel Love)”.

  Geffen Records - amerykańska wytwórnia płytowa należąca do Universal Music Group, założona w 1980 roku przez biznesmena Davida Geffena, który w latach siedemdziesiątych stworzył Asylum Records.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  W październiku 2012 ukazało się wydawnictwo The Abbey Road Sessions. Promowane przez single „Flower” oraz „On a Night Like This” zawiera 16 w większości znanych piosenek Minogue w nowych aranżacjach.

  2013–2016: Kiss Me Once i Kylie Christmas[ | edytuj kod]

  Kylie opuściła swoją dotychczasową wytwórnię i przeszła do Roc Nation. Tam rozpoczęła pracę nad nowym albumem razem z Fernando Garibay'em, Pharrellem Williamsem, Darkchild, Sią, Nervo i Jay-Z. W czerwcu 2013 swoją premierę miała piosenka „Skirt”, która miała promować najnowszy, dwunasty album piosenkarki, jednak ostatecznie piosenka nie znalazła się na nim. W styczniu 2014 Kylie zapowiedziała tytuł pierwszego singla z najnowszego albumu „Kiss Me Once” – „Into The Blue”, którego premiera odbyła się 27 stycznia. Sam album zaś zadebiutował na rynku 14 marca. 22 kwietnia swoją premierę miał drugi singiel - „I Was Gonna Cancel”, który został wyprodukowany przez amerykańskiego piosenkarza Pharrella Williamsa. We wrześniu tego roku rozpoczęła się nowa trasa koncertowa artystki - Kiss Me Once Tour. W jej ramach 30 października odbył się koncert w łódzkiej Atlas Arenie.

  Parlophone - wytwórnia płytowa, założona w Niemczech, w 1896 roku, przez Carl Lindström Company (początkowo jako Parlophon). W 1923 utworzona została jej brytyjska filia Parlophone, a w 1927 wytwórnia stała się własnością Columbia Graphophone Company, późniejszej EMI.Chemioterapia – używanie syntetycznych związków chemicznych w celu zwalczania chorób wywołanych przez drobnoustroje i pasożyty, a także chorób nowotworowych. Pojęcie chemioterapii wprowadził do medycyny Paul Ehrlich (1854-1915). Zastosował on organiczną pochodną arsenową - salwarsan w leczeniu chorób wywoływanych przez krętki i pierwotniaki.

  25 listopada 2016 roku ukazała się reedycja świątecznego albumu Minogue pt. Kylie Christmas: Snow Queen Edition.

  Od 2018: Golden[ | edytuj kod]

  W lutym 2017 roku Kylie podpisała nowy kontrakt z wytwórnią BMG Rights Management. W kolejnych miesiącach pracowała intensywnie nagrywając materiał na nowy album w Londynie, Los Angeles oraz Nashville. Czternasty album artystki zatytułowany Golden ukazał się 6 kwietnia 2018 roku. Pierwszym singlem promującym krążek został utwór „Dancing”.

  Atlas Arena – hala sportowo-widowiskowa w Łodzi, przy al. Bandurskiego 7. Trybuny mogą pomieścić 10,4 tys. widzów, a na płycie można ustawić dodatkowo 3 tys. miejsc; do dyspozycji gości dostępnych jest 1500 miejsc postojowych, 4 ekrany multimedialne, i 11 loży VIP-owskich (każda z tarasem). Koszt wynajęcia hali na jeden dzień waha się pomiędzy 25 000 a 80 000 złotych.Light Years – siódmy album studyjny australijskiej piosenkarki Kylie Minogue. Został wydany w dniu 25 września 2000 r. przez Parlophone.

  Rodzina i związki[ | edytuj kod]

  Kylie Minogue jest najstarszą córką księgowego Rona Minogue i walijskiej tancerki Carol Minogue. Jej młodsza siostra Dannii też jest piosenkarką, a brat Brendan operatorem telewizyjnym.

  W lutym 2016 Kylie Minogue i brytyjski aktor Joshua Sasse oficjalnie ogłosili zaręczyny. W 2017 roku para rozstała się z powodu zdrady, której dopuścił się aktor. Obecnie spotyka się z Paulem Salomonsem szefem magazynu GQ.

  "Shocked" - popowa piosenka australijskiej piosenkarki Kylie Minogue, autorstwa producenckiego trio Stock, Aitken & Waterman. Została wydana jako czwarty i ostatni singel z albumu Rythm of Love.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  What Do I Have to Do – singel australijskiej piosenkarki Kylie Minogue. Piosenka pochodzi z płyty Rhythm of Love z 1990 roku.
  Doktor Who (ang. Doctor Who) – brytyjski serial science-fiction, produkowany przez BBC od 1963 roku. Jego twórcami są Sydney Newman, C. E. Webber oraz Donald Wilson. W 1989 roku jego produkcja została zawieszona. Po nieudanej próbie przywrócenia serialu w 1996 roku, którą był pilot w formie filmu telewizyjnego, program ponownie powrócił na antenę dopiero w 2005 roku, dzięki Russellowi T Daviesowi, który był producentem wykonawczym serialu oraz jego naczelnym scenarzystą aż do 2010 roku. Obecnie serial składa się z blisko 800 odcinków, a jego naczelnym producentem wykonawczym jest Steven Moffat.
  „Come into My World” - singel australijskiej piosenkarki Kylie Minogue, pochodzi z albumu Fever (z 2001 roku). Utwór napisali Rob Davis i Cathy Dennis.
  Melbourne (wym. [ˈmelbən] lub [ˈmɛlbərn]) – w latach 1901–1927 stolica Australii, największe miasto stanu Wiktoria oraz drugie pod względem wielkości w Australii (po Sydney), z liczbą ludności wynoszącą 4,8 mln mieszkańców. Uznane przez czasopismo „The Economist” za „Najlepsze miasto do życia na świecie” w latach 2011–2017. W Melbourne – obok Sydney – znajduje się największe skupisko polonijne Australii. Siedziba konsula honorowego Polski.
  Order Sztuki i Literatury (fr. Ordre des Arts et des Lettres) – cywilne odznaczenie francuskie ustanowione 2 maja 1957 przez ministra kultury Republiki i zatwierdzone w 1963 przez prezydenta de Gaulle’a po zmianie systemu francuskich odznaczeń państwowych. Jest przyznawane za znaczące osiągnięcia w dziedzinie sztuki i literatury lub popularyzację sztuki i literatury we Francji i na świecie.
  Intimate and Live Tour – letnia trasa koncertowa australiskiej piosenkarki Kylie Minogue z 1998. Obejmowała 19 dat w Australii i 3 w Londynie. Promowała dwa albumy artystki: Kylie Minogue i Impossible Princess.
  Enjoy Yourself – drugi studyjny album australijskiej piosenkarki Kylie Minogue. Został wydany 9 października 1989 roku. "Enjoy Yourself" był numerem 1 w Wielkiej Brytanii. Płyta zawiera 10 piosenek. Album sprzedał się w ponad 6 milionach egzemplarzy na całym świecie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.133 sek.