• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kurier Galicyjski

  Przeczytaj także...
  Iwano-Frankiwsk, hist. Stanisławów (ukr. Івано-Франківськ, ros. Ивано-Франковск; do 1962 Stanisławów, ukr. Станіслав lub Станіславів; jid. סטאַניסלעװ, Stanislew) – miasto obwodowe w zachodniej Ukrainie, ok. 222 tys. mieszkańców (2008), prawa miejskie od 1662, dawna rezydencja magnaterii polskiej.Ministerstwo Spraw Zagranicznych – resort odpowiedzialny za kształtowanie i prowadzenie polityki zagranicznej R.P. Do zadań Ministra Spraw Zagranicznych należy:
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Kurier Galicyjski – dwutygodnik wydawany w języku polskim w Stanisławowie od 2007.

  Fundacja "Pomoc Polakom na Wschodzie" (ang. The Foundation Aid to Poles in the East, ros. Фонд Пoмoщь Пoлякам на Вocтoкe) - utworzona w 1992 roku przez ówczesnego szefa Urzędu Rady Ministrów, w imieniu Ministerstwa Skarbu Państwa. Siedziba Fundacji znajduje się w Warszawie przy ulicy Jazdów 10A.Polacy na Ukrainie – na terenie Ukrainy mieszka według różnych oficjalnych danych od ponad 144 tys. do 900 tys. Polaków. Nieoficjalnie liczba osób tej narodowości w granicach państwa Ukraina szacowana jest nawet na 2 do 3 milionów.

  Pismo ukazało się po raz pierwszy w sierpniu 2007. Jego celem jest informowanie Polaków mieszkających na Ukrainie o życiu kulturalnym i politycznym społeczności polskiej, a także stosunkach polsko-ukraińskich. Sporo uwagi poświęca redakcja tematyce historycznej, społecznej i regionalnej. Kurier wspierał finansowo Senat Rzeczypospolitej Polskiej, obecnie kompetencje te przejęło MSZ Ministerstwo Spraw Zagranicznych za pośrednictwem Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie.

  Linki zewnętrzne[]

 • Wydania gazety online
 • Archiwalne numery gazety • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.