• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Krzysztof Tyniec  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Zwariowane melodie (oryginalny tytuł angielski: Looney Tunes lub Merrie Melodies, 1929-1969) – seria krótkich, animowanych filmów, produkowana przez wytwórnię Warner Bros. Kreskówki te opowiadają o przygodach królika Bugsa, kaczora Daffy’ego, kota Sylwestra, ptaszka Tweety’ego, myśliwego Elmera, Diabła Tasmańskiego Taza, Kojota i Strusia Pędziwiatra, Pirata Sama, Babci i innych postaci.Lwia Straż (ang. The Lion Guard, od 2015) – amerykański serial animowany wyprodukowany przez Disney Television Animation, Disney Junior i Mercury Filmworks, bazowany na podstawie pełnometrażowej animacji z 1994 roku Król Lew. Twórcą serialu jest Ford Riley. Jest to druga kreskówka z serii Król Lew zaraz po Timonie i Pumbie, serialu nadawanym w latach 1995-1999.

  Krzysztof Tyniec (ur. 5 lutego 1956 w Nowej Rudzie) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, tancerz, piosenkarz, komik, konferansjer i prezenter telewizyjny.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Wychowywał się w Zgorzelcu na Dolnym Śląsku.

  Hokej na rolkach – zespołowa gra sportowa, odmiana hokeja na lodzie. Zawodnicy jeżdżą na rolkach na suchej powierzchni. Nosi wiele nazw, oznaczających tę samą dyscyplinę.Taniec – forma sztuki performance, składająca się z celowo wybranych sekwencji ludzkiego ruchu. Ruch ten ma wartość estetyczną i symboliczną, i jest uznawany jako taniec przez wykonawców i obserwatorów w danej kulturze. Taniec może być podzielone i opisany ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie.

  Kariera aktorska[ | edytuj kod]

  W 1980 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie.

  W latach 80. występował w roli Pana Fasoli w muzycznych programach dla dzieci: Fasola oraz Tik-Tak.

  Przez wiele lat występował w telewizyjnym kabarecie Olgi Lipińskiej. Od 1998 jest związany z warszawskim Teatrem Ateneum.

  Zajmuje się również konferansjerką i dubbingiem. Podłożył głos pod postaci, takie jak: Goofy (od 1983), Królik Bugs (1990–1998), Dżin z Aladyna (1992) czy Timon z Króla Lwa (1994).

  Komik – artysta uprawiający komedię, zarazem ktoś wesoły, o dużym poczuciu humoru. Komikiem może być artysta kabaretowy, ale także i standupper.Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami (dawniej w TVN: Taniec z gwiazdami, ang. Strictly Come Dancing) – program rozrywkowy nadawany przez TVN od 2005 do 2011 roku, a od 2014 roku w Telewizji Polsat. Program produkowany jest na podstawie formatu Dancing with the Stars na licencji BBC Worldwide.

  Pozostałe przedsięwzięcia[ | edytuj kod]

  Był prowadzącym takich teleturniejów: Idź na całość i Koło Fortuny.

  W latach 90. był gwiazdą koncertów „Gali Piosenki Biesiadnej”.

  W parze z Kamilą Kajak zwyciężył w piątej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami (2007) i uczestniczył w specjalnym odcinku konkursu pt. Taniec z gwiazdami – Najpiękniejsze tańce (2007).

  Amatorsko gra w hokeja na wrotkach.

  Królik Bugs – postać fikcyjna z serii kreskówek Warner Brothers, wymyślony w 1938 przez Teksa Avery’ego i Chucka Jonesa. Po raz pierwszy pojawił się w A Wild Hare (27 lipca 1940). Bugs chrupie marchewkę i często powtarza Co jest, doktorku? (What’s up, doc?). Jego stałym antagonistą jest myśliwy Elmer Fudd.Happy Wkręt (ang. Happily N’Ever After, 2006) – niemiecko-amerykański film animowany, zrealizowany w technologii 3D. Film nawiązuje do baśni Braci Grimm.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Prywatne niebo - polska komedia o perypetiach bohatera, który z dnia na dzień staje się bogaty. Mając pieniądze, zaczyna żyć w luksusie, lecz ciągle mu czegoś brakuje.
  111 dni letargu – polski telewizyjny film fabularny, dramat w reżyserii Jerzego Sztwiertni zrealizowany w 1984 roku na podstawie wspomnień Adama Grzymały-Siedleckiego (111 dni letargu. Wspomnienia z Pawiaka z lat 1942-1943, 1944).
  Aladyn – pełnometrażowy film animowany z 1992 roku wyprodukowany przez Walt Disney Pictures, trzydziesty pierwszy film z kanonu filmów animowanych Disney Company. Jest to swobodna adaptacja historii o Aladynie i magicznej lampie z Księgi tysiąca i jednej nocy.
  Nie kłam kochanie – polska komedia romantyczna z 2008 roku. Oglądanie tego filmu jest dozwolone od 12 lat (wg KRRiT).
  Telewizyjny Teatrzyk Piosenki dla Dzieci "Fasola" – popularny w latach 80. muzyczny program telewizyjny dla dzieci, pierwsza dziecięca lista przebojów.
  Boża podszewka – polski serial obyczajowy w reżyserii Izabelli Cywińskiej, emitowany przez TVP 1 od 23 listopada 1997 do 1 marca 1998. Serial powstał na podstawie powieści pod tym samym tytułem autorstwa Teresy Lubkiewicz-Urbanowicz.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.036 sek.