Krzysztof Machaczka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Krzysztof Józef Machaczka (ur. 6 stycznia 1975 w Krakowie) – polski ekonomista, doktor habilitowany nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości, Wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Od września 2020 roku, pełni funkcję Dyrektora Departamentu Marki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (PTE) – ogólnopolskie stowarzyszenie zrzeszające ekonomistów praktyków i teoretyków.

Życiorys[ | edytuj kod]

Absolwent ekonomii Akademii Ekonomicznej w Krakowie (1999 rok). Na tejże uczelni, w roku 2005 uzyskał doktorat, a w roku 2019 uzyskał stopień dr. hab. nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Od roku 2012 jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Zarządzania Międzynarodowego (należącej od 2019 roku do Instytutu Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie).

Orszak Trzech Króli – uliczna parada organizowana w miastach Hiszpanii, w niektórych miastach Meksyku i w innych miastach świata. Podczas Orszaku, Trzej Królowie jadą ulicami miasta, rzucając dzieciom cukierki.Sternik to stowarzyszenie rodziców, typu non-profit, promujące powstawanie prywatnych placówek edukacyjnych w Polsce.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rodziny STERNIK (od 2009 roku). Od roku 2012 jest członkiem zarządu Fundacji Kacpra Melchiora i Baltazara, formalnego organizatora Orszaku Trzech Króli w Krakowie.

Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Medal za Długoletnią Służbę – polskie odznaczenie cywilne z okresu II Rzeczypospolitej, nadawane za pracę w służbie państwowej, przywrócone do systemu odznaczeń państwowych w Polsce w 2007 roku.
Wydział Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – jeden z pięciu wydziałów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jego siedziba znajduje się przy ul. Rakowickiej 27 w Krakowie.
Horyzonty Wychowania – czasopismo naukowe ukazujące się od 2002 r. Czasopismo jest kwartalnikiem o tematyce związanej z edukacją. W Horyzontach Wychowania publikowane są przede wszystkim artykuły z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.
Akademia Ignatianum w Krakowie (dawniej Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna "Ignatianum" w Krakowie) - jest prowadzoną przez jezuitów wyższą uczelnią kościelną, uznawaną przez władze państwowe. Tworzą ją dwa Wydziały: Filozoficzny i Pedagogiczny. Oba posiadają prawa nadawania stopni naukowych magistra i doktora. Stan prawny "Ignatianum" określa Umowa między Rządem RP a Konferencją Episkopatu Polski z 1 lipca 1999 r..
Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) - jednostka badawczo-rozwojowa nadzorowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (wcześniej przez Komitet Badań Naukowych). Jej zadaniem jest ułatwienie szybkiego dostępu do aktualnej i kompleksowej informacji o nauce polskiej.
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (UEK) – państwowa szkoła wyższa, trzecia co do wielkości uczelnia w Krakowie, druga najstarsza w Polsce państwowa uczelnia ekonomiczna (1906 Warszawa, 1925 Kraków, 1926 Poznań, 1937 Katowice, 1947 Wrocław), największa uczelnia ekonomiczna w Polsce pod względem liczby studentów.

Reklama