• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Krzysztof Dzikowski  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa w Warszawie (WWSH) – Uczelnia niepubliczna założona w 2002 roku. Zarejestrowana w MNiSW pod numerem 246. Pozwolenia na utworzenie niepaństwowej uczelni zawodowej pn. Wyższa Warszawska Szkoła Humanistyczna udzielił Minister Edukacji Narodowej i Sportu z dniem 31 lipca 2002 r. Założycielem uczelni jest "WSZECHNICA WARSZAWSKA" Sp. z o.o.z siedzibą w Warszawie.Beata Wyrąbkiewicz (ur. 16 stycznia 1972 w Toruniu) – polska aktorka dubbingowa, musicalowa, teatralna, a także filmowa, piosenkarka warszawskich teatrów.

  Krzysztof Wojciech Dzikowski, pseud. Krzysztof Borys (ur. 25 stycznia 1938 w Warszawie) – autor tekstów piosenek, literat, scenarzysta filmowy, poeta, satyryk, dramaturg, autor programów kabaretowych i musicali.

  Były mąż Krystyny Grochowskiej z zespołu Alibabki, ojciec pisarza Błażeja Dzikowskiego i malarza Bartosza Dzikowskiego.

  Tytuł programu kabaretowego Ludzie to kupią (współautor Wojciech Młynarski) stał się obiegowym powiedzonkiem.

  Pułtusk – miasto w województwie mazowieckim, w powiecie pułtuskim (siedziba starostwa), siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Pułtusk. Położone w północnej części Mazowsza, na skraju Puszczy Białej nad Narwią, w mezoregionie Dolina Dolnej Narwi.Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” – najstarszy i największy w Polsce festiwal młodego kina. Prezentuje pełnometrażowe i krótkometrażowe profesjonalne debiuty filmowe, przede wszystkim polskie. Tradycją Festiwalu są spotkania młodych twórców z publicznością i krytykami, mające charakter szczerej wymiany opinii na temat filmów – stąd ich nazwa: „Szczerość za szczerość”. Głównymi nagrodami Festiwalu są Wielkie i Małe Jantary.

  Jako konferansjer współpracował z grupą muzyczną Tajfuny i Czerwono-Czarni. Jest pomysłodawcą imprezy Studencka Piosenka Miesiąca. Był wraz z Jerzym Abratowskim jurorem tego cyklicznego konkursu.

  Edukacja[ | edytuj kod]

  Ukończył liceum im. Króla Władysława IV na warszawskiej Pradze. Początkowo studiował na Politechnice Warszawskiej (na Wydziale Mechaniczno-Konstrukcyjnym, po 2 semestrach przeniósł się na Wydział Samochodów i Ciągników). Po 4 semestrach został usunięty z uczelni ze względu na wiersz, który nie spodobał się jej władzom. Dotyczył on dramatycznych wydarzeń związanych z rewolucją węgierską. Potem zmieniał kilkakrotnie kierunki studiów.

  Anna Maria – polska piosenka, subtelna ballada, powstała w 1968 roku, wykonywana przez zespół Czerwone Gitary i jego lidera Seweryna Krajewskiego, popularna pod koniec lat 60 XX w. i w latach 70 XX w., do dziś często przypominana w radiu i telewizji.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Ostatecznie ukończył filologię polską w Studium Nauczycielskim oraz scenopisarstwo na wydziale reżyserii łódzkiej PWSFTviT. Zrobił dyplom Warszawskiej Szkoły Fotograficznej i ukończył studia podyplomowe w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Wydział Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi – jeden z czterech wydziałów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jego siedziba znajduje się przy ul. Targowej 61-63 w Łodzi.
  Jerzy Kossela (właśc. Kosela) (ur. 15 lipca 1942 w Częstochowie) – polski gitarzysta, wokalista, autor tekstów i kompozytor, współzałożyciel i członek zespołów Elektron, Niebiesko-Czarni, Pięciolinie i Czerwone Gitary.
  Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej „Stodoła” – klub studencki w Warszawie. Należy do Politechniki Warszawskiej.
  Powstanie węgierskie 1956, nazywane dziś często rewolucją 1956 (węg.: 1956-os forradalom). Powstanie wybuchło 23 października 1956 i trwało do 10 listopada 1956, kiedy to zostało ostatecznie stłumione przez zbrojną interwencję Armii Radzieckiej. Było ono próbą narodu węgierskiego zdobycia wolności i uwolnienia się spod sowieckiej dominacji.
  Stan wojenny w Polsce w latach 1981–1983 – stan nadzwyczajny wprowadzony 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, niezgodnie z Konstytucją PRL. Został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go 22 lipca 1983 roku. W trakcie jego trwania z rąk milicji oraz SB zginęło kilkadziesiąt osób.
  Jerzy Połomski, właściwie Jerzy Pająk (ur. 18 września 1933 w Radomiu) – polski piosenkarz. Z wykształcenia jest także aktorem.
  Jan Batory (ur. 23 sierpnia 1921 w Kaliszu, zm. 1 sierpnia 1981 w Warszawie) – polski reżyser filmowy i scenarzysta.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.