Krzyk (serial telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Krzyk (ang. Scream) – amerykański serial telewizyjny (dramat, horror) wyprodukowany przez MTV Production Development oraz Dimension TV. Serial jest oparty na serii filmów Krzyk Wesa Cravena. Premierowy odcinek został wyemitowany 30 czerwca 2015 roku.

Poniżej znajduje się lista odcinków serialu telewizyjnego Scream – emitowanego przez amerykańską stację telewizyjną MTV od 30 czerwca 2015 roku. W Polsce serial nie jest emitowany.Dramat (z gr. δρᾶμα – dráma czyli działanie, akcja) – jeden z trzech rodzajów literackich (obok liryki i epiki). Jest to właściwie rodzaj sztuki na granicy teatru i literatury.

10 lipca 2015 roku stacja MTV zamówiła 2. sezon, którego premiera zaplanowana była na 31 maja 2016 roku. Po zakończeniu drugiego sezonu ogłoszono, że w październiku zostaną wyemitowane odcinki specjalne z okazji Halloween. 14 października 2016 roku stacja MTV przedłużyła serial o trzeci sezon. Trzeci sezon produkcji będzie rebootem, który będzie miał całkowicie nową obsadę i historię.

Krzyk (tytuł oryg. Scream) – amerykański horror filmowy z podgatunku slasher w reżyserii Wesa Cravena. Film oprócz horroru łączy w sobie także elementy pastiszu oraz filmu kryminalnego. Jego światowa premiera odbyła się 20 grudnia 1996 roku. Premiera w Polsce miała miejsce 22 sierpnia 1998 roku. Film doczekał się trzech kontynuacji oraz został sparodiowany w komedii Keenena Ivory’ego Wayansa Straszny film. Horror – fantastyka grozy – odmiana fantastyki polegająca na budowaniu świata przedstawionego na wzór rzeczywistości i praw nią rządzących po to, aby wprowadzić w jego obręb zjawiska kwestionujące te prawa i nie dające się wytłumaczyć bez odwoływania się do zjawisk nadprzyrodzonych. Źródła takiego postrzegania horroru związane są bezpośrednio z samym powstaniem literackiego gatunku horroru i zasadniczo do niego się odnoszą. W horrorze filmowym definicja ta ewoluowała na przestrzeni ostatniego stulecia, głównie przez rozkwit kina eksploatacji, które miało miejsce w latach 70. ubiegłego wieku.

Serial był nominowany do TCA.

Fabuła[ | edytuj kod]

Wiralowy filmik staje się preludium do serii makabrycznych morderstw w spokojnym miasteczku Lakewood i budzi jego zamierzchłą przeszłość. W centrum tej historii jest grupa nastolatków, to oni stają się celem mordercy, który zdaje się mieć związek z Emmą Duvall, będącą jego głównym obiektem obserwacji i „gwiazdą przedstawienia”.

Tom Everett Scott (ur. 7 września 1970 roku w Brockton, w stanie Massachusetts) – amerykański aktor, najbardziej znany z roli perkusisty Guya Pattersona w filmie Szaleństwa młodości.MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Tracy Lynn Middendorf (ur. 26 stycznia 1970 r. w Miami Beach w stanie Floryda, USA) – amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna.
Serial telewizyjny – wieloodcinkowy program telewizyjny, zazwyczaj mający określoną strukturę narracyjną i utrzymany w określonej konwencji (np. dramatu, komedii, science-fiction, horroru) lub łączący różne konwencje.
Wes Craven (właściwie Wesley Earl Craven, ur. 2 sierpnia 1939) – amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Znany przede wszystkim dzięki horrorowi Koszmar z ulicy Wiązów, który zapoczątkował całą serię filmów grozy.
Jessica Sula (ur. 3 maja 1994 w Swansea) – brytyjska aktorka, która wystąpiła m.in. w filmie Split oraz serialach Kumple, Recovery Road i Krzyk.
Halloween – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.
Willa Fitzgerald (ur. 17 stycznia 1991 w Nashville) – amerykańska aktorka, która wystąpiła m.in. w serialach Krzyk, Bananowy doktor i Alpha House.
Santiago Segura Silva (ur. 17 czerwca 1965 w Madrycie) – hiszpański filmowiec, aktor, prezenter telewizyjny i autor komiksów.

Reklama