• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Krzyk - album Izy Lach  Podstrony: [1] 2 [3]
  Przeczytaj także...
  Nagroda Muzyczna Fryderyk – nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Twórcy[ | edytuj kod]

  Opracowano na podstawie materiału źródłowego.

 • Iza Lachśpiew, słowa, produkcja muzyczna, instrumenty klawiszowe, programowanie, syntezator
 • Adam Lewartowski – słowa, produkcja muzyczna, gitara akustyczna, gitara basowa, gitara elektryczna, mandolina, perkusja, programowanie, syntezator
 • Andrzej Sieczkowski – bębny
 • Cyrille Champagne – miksowanie
 • Twerk – mastering
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Iza Lach – Krzyk (ang.). discogs.com. [dostęp 2013-04-05].
  2. Kacper Bartosiak: Iza Lach: Krzyk – Recenzja (pol.). porcys.com. [dostęp 2013-04-05].
  3. Michał Michalak: Druga szansa Izy Lach. Było warto – Recenzje płytowe (pol.). interia.pl. [dostęp 2013-04-05].
  4. Michał Stępniak: Iza Lach – „Krzyk” (pol.). uwolnijmuzyke.pl. [dostęp 2013-04-05].
  5. Marek Fall: Recenzja płyty: Iza Lach – „Krzyk” (pol.). muzyka.onet.pl. [dostęp 2013-04-05].
  6. Marcin Wierciński: Iza Lach: Krzyk (pol.). uchemwnute.blogspot.com. [dostęp 2013-04-05].
  7. Paweł Sajewicz: Recenzja: Iza Lach – Krzyk (pol.). screenagers.pl. [dostęp 2013-04-05].
  8. Piotr Balkus: Nowa płyta Izy Lach „Krzyk” – pop na światowym poziomie (pol.). wiadomosci24.pl. [dostęp 2013-04-05].
  9. Fryderyki 2012 (pol.). zpav.pl. [dostęp 2013-04-05].
  Miksowanie muzyki - mieszanie, połączenie w jeden strumień kilku sygnałów dzwiękowych, z których każdy jest nośnikiem informacji muzycznej.Bęben – instrument muzyczny z grupy membranofonów. Składa się z walcowatego korpusu rezonansowego i 1 lub 2 membran. Dźwięk wydobywa się uderzając w membranę bębna pałkami, specjalnymi szczoteczkami, dłonią lub palcami, a także w wyniku jej pocierania. Bęben pochodzi z epoki neolitycznej i należy do najstarszych instrumentów świata.


  Podstrony: [1] 2 [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.
  Mastering – końcowy etap procesu realizacji produkcji muzycznej, podczas którego wydobywa się niuanse brzmieniowe realizowanego materiału. Ma to na celu ujednolicenie brzmienia wszystkich utworów (zwłaszcza, gdy materiał nagrywany był w różnych studiach) oraz dostosowanie brzmienia materiału do obowiązujących standardów. Podstawą dla masteringu jest poprzednio przeprowadzone poprawnie brzmiące miksowanie.
  Iza Lach (ur. 14 maja 1989 w Łodzi) – polska piosenkarka popowa, kompozytorka i autorka tekstów. Jej debiutancki album Już czas miał premierę 5 września 2008 roku.
  Syntezator – instrument muzyczny z grupy elektrofonów elektronicznych, w którym dźwięk jest syntezowany w układach elektronicznych poprzez niezależne modelowanie poszczególnych aspektów dźwięku.
  Gitara elektryczna – gitara, w której drgania stalowej struny umieszczonej w polu magnetycznym są przekształcane w zmiany napięcia elektrycznego za pomocą przetwornika elektromagnetycznego.
  Mandolina – strunowy instrument muzyczny z rodziny chordofonów szarpanych posiadający cztery pary strun strojonych w kwintach. Skala mandoliny (zakres dźwięków muzycznych) wynosi od g do fis³.
  Instrumenty klawiszowe – instrumenty muzyczne pochodzące z różnych grup: strunowych, dętych, samobrzmiących, elektrycznych i elektronicznych mających jedną wspólną cechę posiadania klawiatury (zazwyczaj w stroju równomiernie temperowanym).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.008 sek.