• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Krystyna Gawlikowska-Hueckel

  Przeczytaj także...
  Uniwersytet Gdański (w skrócie UG) – uczelnia z siedzibą rektora w Gdańsku, powstała 20 marca 1970, na mocy decyzji Rady Ministrów, z połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie (założonej w 1945 jako Wyższa Szkoła Handlu Morskiego) i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku (założonej w 1946).Integracja europejska - określenie stosowane wobec procesu stopniowego integrowania się państw Europy pod względem gospodarczym, prawnym i politycznym. Jej korzeni doszukiwać się można już w epoce starożytnej, jednak jej praktyczne przejawy uwidoczniły się dopiero po zakończeniu II wojny światowej, szczególnie po Kongresie Haskim oraz zawarciu Traktatu paryskiego. Obecnie procesy integracyjne w Europie najpełniej realizowane są w ramach Unii Europejskiej, powstałej w 1993 roku na bazie Wspólnot Europejskich.
  Jacek Krzysztof Karnowski (ur. 16 sierpnia 1963 w Gdańsku) – polski polityk, samorządowiec, od 1998 prezydent Sopotu.

  Krystyna Gawlikowska-Hueckel (ur. 1947) - polska ekonomistka specjalizująca się w ekonomii międzynarodowej, gospodarce regionalnej oraz integracji europejskiej.

  Od 1972 jest zatrudniona na Uniwersytecie Gdańskim. W 1973 uzyskała tytuł doktora, a 24 lutego 2003 doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii.

  Anna Maria Zielińska-Głębocka (ur. 29 września 1949 w Bydgoszczy) – polska ekonomistka, nauczyciel akademicki, polityk, posłanka na Sejm V i VI kadencji, członkini Rady Polityki Pieniężnej.Sopot (kaszb. Sopòt lub też Sopòtë, Copòtë, Copòt, niem. Zoppot) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską (Morze Bałtyckie), położone na Pobrzeżu Gdańskim, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Jest jednym z miast aglomeracji gdańskiej. Sopot jest najmniejszym pod względem ludności miastem na prawach powiatu w Polsce.

  Rodzina[]

  Mąż Krzysztof Hueckel jest naczelnym architektem miasta Sopot. Córka Magda Hueckel jest artystką. W 2005 roku zdobyła Nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu "Sopocka Muza dla młodych twórców"

  Wybrane publikacje[]

 • Procesy rozwoju regionalnego w Unii Europejskiej : konwergencja czy polaryzacja? (rozprawa habilitacyjna, 2002, ISBN 83-7326-085-4)
 • Uwarunkowania rozwoju regionalnego województwa opolskiego ze szczególnym uwzględnieniem migracji zagranicznych (praca zbiorowa, 2002, ISBN 83-916632-7-2)
 • Integracja europejska : od jednolitego rynku do unii walutowej (wraz z Anną Zielińską-Głębocką, 2004, ISBN 83-7387-404-6)
 • Handel zagraniczny Małopolski : metodologia badań oraz analiza obrotów w latach 2000-2004 (wraz ze Stanisławem Umińskim, 2005, ISBN 83-922869-1-X)
 • Linki zewnętrzne[]

 • Krystyna Gawlikowska-Hueckel w bazie „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI).
 • Przypisy

  Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) - jednostka badawczo-rozwojowa nadzorowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (wcześniej przez Komitet Badań Naukowych). Jej zadaniem jest ułatwienie szybkiego dostępu do aktualnej i kompleksowej informacji o nauce polskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.