• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kryminalni  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]
  Przeczytaj także...
  Krzysztof Zaleski (ur. 3 września 1948 w Świętochłowicach, zm. 20 października 2008 w Warszawie) – polski reżyser teatralny, aktor filmowy, scenarzysta.Natalia Rybicka (ur. 1 października 1986 w Warszawie) – aktorka, jedna z debiutantek roku 1999. Aktorka Teatru Studio w Warszawie.
  Ławka przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach poświęcona serialowi
  Aktorzy
  Marek Włodarczyk jako nadkomisarz, później podinspektor Adam Zawada.
  Maciej Zakościelny jako podkomisarz Marek Brodecki
  Magdalena Schejbal jako podkomisarz, później komisarz Barbara Storosz
  Tomasz Karolak jako posterunkowy, później młodszy aspirant Szczepan Żałoda
  Ryszard Filipski jako młodszy inspektor Ryszard Grodzki
  Dorota Landowska jako prokurator Dorota Wiśniewska
  Ewa Kutynia jako starszy aspirant, później aspirant sztabowy Zuzanna Ostrowska
  Kamil Maćkowiak jako prokurator okręgowy Jacek Dumicz
  Adam Ferency jako patolog Maksymilian Opaliński
  Łukasz Konopka jako nadinspektor Jerzy Nowak, policjant z Centralnego Biura Śledczego
  Dominika Kluźniak jako komisarz Agnieszka Kamińska – policjantka z Wydziału Do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw
  Mirosław Zbrojewicz jako Rafał Nowicki – dowódca antyterrorystów
  Tomasz Kot jako komisarz Andrzej Grudziński, policjant z Krakowa
  Krzysztof Respondek jako podkomisarz Łukasz Strzelecki, policjant ze Śląska
  Katarzyna Żak jako komisarz Aldona Sulik

  Kryminalni – polski serial telewizyjny w reżyserii Ryszarda Zatorskiego i Piotra Wereśniaka, wyprodukowany przez MTL Maxfilm, emitowany na antenie stacji TVN od 18 września 2004 do 24 maja 2008.

  Piotr Nowak (ur. 2 marca 1976 w Stroniu Śląskim) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny oraz reżyser przedstawień teatralnych.Artur Barciś (ur. 12 sierpnia 1956 w Kokawie) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także reżyser.

  Serial był realizowany w ośmiu trzynastoodcinkowych seriach (z wyjątkiem serii 6, liczącej 10 odcinków) po dwie w każdym roku. Łącznie nakręcono 101 odcinków. Oglądalność Kryminalnych wahała się w przedziale od 2,5 do 4 milionów widzów.

  Serial emitowany był w każdą sobotę o godz. 20.35. Odcinki 1–53 trwały ok. 50 minut, a 54–101 trwały ok. 40 minut (były o 10 minut krótsze).

  Serial otrzymał nagrodę Telekamery 2006 w kategorii Serial Kryminalno-Fabularny, Telekamery 2007 w kategorii Serial Kryminalny oraz Telekamery 2008 w kategorii Serial Kryminalno-Sensacyjny. Podczas gali Telekamery 2009 serial otrzymał Złotą Telekamerę.

  Jan Prochyra (ur. 2 grudnia 1948 w Krakowie) – polski aktor teatralny, filmowy oraz reżyser sztuk. Ukończył PWST w Krakowie w 1974 roku. Dzieciom znany szczególnie jako Kłapouchy z Kubusia Puchatka lub Baloo. Obecnie gra w Teatrze Ateneum i Teatrze Kwadrat. Laureat wyróżnienia II Festiwalu Polskich Filmów i Widowisk Telewizyjnych w Olsztynie za rolę tytułową widowisku „Obłomow” w roku 1974. Obecnie dyrektor artystyczny Teatru Rampa w Warszawie.Artur Kocięcki - (ur. 26 maja 1960 w Ławszowej koło Bolesławca) polski aktor teatralny i filmowy, pisarz, poeta, animator kultury, laureat wielu Ogólnopolskich Konkursów Recytatorskich, m.in.: zwycięzca Głównej Nagrody Publiczności OKR w Słupsku w 1981 r.

  Spis treści

 • 1 Fabuła
 • 2 Obsada
 • 2.1 Główna
 • 2.2 Gościnnie
 • 3 Błędy w produkcji i realizacji
 • 4 Oglądalność
 • 5 Produkcja i realizacja
 • 6 Lista odcinków
 • 7 Oficjalne wydawnictwa
 • 8 Zloty fanów
 • 9 Zobacz też
 • 10 Przypisy
 • 11 Linki zewnętrzne
 • Fabuła[]

  Adam Zawada to policjant z wieloletnim doświadczeniem i talentem detektywistycznym. Oddany swojej pracy, uparcie szukający prawdy, jest jednym z najlepszych policjantów w mieście. Na swoją pozycję pracował wiele lat, na koncie ma mnóstwo rozwiązanych spraw. Zasadą komisarza Zawady jest: jeśli jest zbrodnia – musi być kara. Pryncypialny i bezwzględny dla bandytów, współczujący i bardzo pomocny dla ofiar i ich najbliższych. Całkowicie poświęca się swojej pracy, nie goni za awansem, karierą, pieniędzmi. Ceniony przez przełożonych, choć często jego metody prowadzenia śledztwa bywają kontrowersyjne. W skrajnych sytuacjach działa na granicy prawa. To on ma decydujący głos w sprawie i podejmuje najtrudniejsze decyzje.

  Eugeniusz Malinowski, Evgen Malinovskiy, ros. Евгений Малиновский (ur. 18 marca 1967 w Biełowie w ZSRR, obecnie Rosja) – rosyjski aktor, piosenkarz, gitarzysta, dyrygent. Od 1992 roku mieszka w Polsce.Mirosław Michał Baka (ur. 15 grudnia 1963 w Ostrowcu Świętokrzyskim) – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, wykonawca piosenki aktorskiej, absolwent PWST we Wrocławiu.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5] [6]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Magdalena Walach (ur. 13 maja 1976 w Raciborzu) – polska aktorka filmowa i teatralna. W 1999 roku ukończyła PWST w Krakowie. Należy do zespołu aktorskiego Teatru Bagatela. Jest żoną Pawła Okraski; w 2006 roku urodziła syna Piotra.
  Podinspektor Policji (podinsp.) – najniższy stopień w korpusie oficerów starszych Policji. Niższym stopniem jest nadkomisarz, a wyższym młodszy inspektor.
  Piotr Wojtowicz (ur. 23 stycznia 1958 r. w Toruniu) – operator filmowy i telewizyjny, aktor drugoplanowy. W 1986 r. ukończył Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi. Specjalizuje się w zdjęciach lotniczych i morskich, w filmowaniu w warunkach górskich i tropikalnych oraz w zdjeciach z udziałem efektów specjalnych oraz stedicamu.
  Marcin Kołaczkowski (ur. 26 listopada 1978 w Warszawie) – polski aktor teatralny i filmowy a także producent musicalowy. Jest reżyserem samochodowego musicalu wyprodukowanego przez teatr Old Timers Garage "The Bricklin Musical - Samochodowa Fantazja" w którym gra także jedną z ról.
  Hubert Zduniak (ur. 1972 w Kaliszu), polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ma w dorobku role w Teatrze Telewizji (Chlestakow w Rewizorze Gogola, Menasze w Dybuku An-skiego), w Teatrze im. Szaniawskiego w Wałbrzychu (Mistrz w ...córce Fizdejki), oraz w Starym Teatrze w Krakowie (Barney Mayerson w adaptacji teatralnej Trzech stygmatów Palmera Eldritcha). Grał również w kilku serialach telewizyjnych, między innymi w M jak miłość (rola Janka Rogowskiego, byłego kochanka Hanki Mostowiak) oraz w Kryminalnych.
  Tadeusz Lampka (ur. 10 czerwca 1951 w Elblągu) – kierownik produkcji filmowej. Jest producentem największych polskich przebojów kinowych ostatnich lat oraz bardzo popularnych seriali telewizyjnych.
  Telekamery 2006 – dziewiąte wręczenie nagrody Telekamery Tyle Tygodnia za rok 2005 dla postaci telewizyjnych. Gościem zagranicznym była Laura Dern. Nagrody przyznano w 9 kategoriach. Ponadto nagrodę za całokształt twórczości, Złote Spinki, otrzymał Jerzy Hoffman. Gala odbyła się 23 stycznia 2006.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.134 sek.