• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Krukowate  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Wrończyk (Pyrrhocorax pyrrhocorax) – gatunek ptaka z rodziny krukowatych (Corvidae), występujący w zachodniej i środkowej Europie, północnej Afryce, środkowej i wschodniej Azji. Wyróżniono następujące podgatunki P. pyrrhocorax:Garrulus – rodzaj ptaków z rodziny krukowatych (Corvidae), obejmujący gatunki występujące w Eurazji i północno-zachodniej Afryce.
  Linki zewnętrzne[]
 • (ang.) Krótkie filmy z różnymi gatunkami krukowatych


 • Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kruk pustynny (Corvus ruficollis) – gatunek dużego ptaka z rodziny krukowatych. Zasiedla północną Afrykę, Bliski Wschód (w tym Półwysep Arabski) i centralną Azję. Niezagrożony wyginięciem.
  Kawka zwyczajna, kawka (Coloeus monedula) – średni ptak synantropijny z rodziny krukowatych, blisko spokrewniony z kawką srokatą, z którą włączane są do podrodzaju Coloeus w obrębie rodzaju Corvus, albo traktowanego jako odrębny rodzaj krukowatych.
  Sójka zwyczajna, sójka, sójka żołędziówka (Garrulus glandarius) – gatunek średniego ptaka z rodziny krukowatych (Corvidae).
  Cyanocitta – rodzaj ptaków z rodziny krukowatych (Corvidae), obejmujący gatunki występujące w Ameryce Północnej i Środkowej.
  Modrowronka zielona, urakka zielona (Cyanocorax yncas) – gatunek ptaka z rodziny krukowatych (Corvidae) występujący w obydwu Amerykach. W Ameryce Północnej zasięgiem obejmuje obszary od południowych krańców Stanów Zjednoczonych poprzez Meksyk i Gwatemalę po Honduras. W Ameryce Południowej występuje wzdłuż górskich pasm Andów od Kolumbii i Wenezueli, po Ekwador, Peru i Boliwię.
  Kruczak (Platylophus galericulatus) – gatunek ptaka z rodziny krukowatych (Corvidae). Jest jedynym przedstawicielem rodzaju Platylophus. Wyróżniono kilka podgatunków P. galericulatus:
  Sójka kanadyjska (Perisoreus canadensis) – gatunek małego ptaka z rodziny krukowatych (Corvidae), występującego w tajdze Ameryki Północnej. Jest jednym z trzech gatunków należących do rodzaju Perisoreus. Jest blisko spokrewniony z sójką syberyjską (Perisoreus infaustus) oraz sójką okopconą (Perisoreus internigrans). Wyróżniono kilka podgatunków P. canadensis:

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.