• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Kroniki Shannary  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  AXN – stacja telewizyjna będąca własnością medialnego skrzydła (Sony Pictures Television International) japońskiego koncernu Sony.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Kroniki Shannary (ang. The Shannara Chronicles) - amerykański przygodowy serial telewizyjny z gatunku fantasy wyprodukowany przez MTV Production Development oraz Sonar Entertainment. Serial jest oparty na trylogii Miecz Shannary autorstwa Terry’ego Brooksa. Pierwszy sezon jest adaptacją II tomu pt.: Kamienie Elfów Shannary. Serial został stworzony przez Alfreda Gougha oraz Milesa Millara. Premierowy odcinek został wyemitowany 5 stycznia 2016 roku przez MTV.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.John Rhys-Davies (ur. 5 maja 1944 w Ammanford) – brytyjski aktor, najbardziej znany z roli krasnoluda Gimlego w ekranizacji Władcy Pierścieni, z roli kapitana Barletta w filmie Britannic oraz Sallaha w filmie Indiana Jones i ostatnia krucjata.

  W Polsce serial jest emitowany od 23 marca 2016 roku przez AXN oraz od 2 sierpnia w TVN 7.

  21 kwietnia 2016 roku, stacja MTV ogłosiła zamówienie drugiego sezonu.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Świat elfów jest zagrożony przez pradawne zło – demony, przez to, że pradawne drzewo Ellcrys obumiera. Allanon, legendarny stróż Ziemi, wysyła Wila Ohmsforda i Amberle na misję mającą odrodzić drzewo Ellcrys. Tuż za nimi podąża Dagda Mor, najstarszy z demonów.

  Elf – stworzenie rodem z mitologii germańskiej. Z początku elfy były pomniejszymi bożkami natury i płodności, później były przedstawiane jako chochliki lub duszki leśne bądź wodne. W folklorze przedstawiane są jako małe, wyglądające młodzieńczo ludziki wielkiej piękności, żyjące w lasach, źródłach, studniach, a nawet pod ziemią. Wierzono, że są długowieczne, jeśli nie nieśmiertelne i posiadają różnorakie magiczne moce.Malese Jow, właśc. Elizabeth Melise Jow (ur. 18 lutego 1991 w Tulsie) – amerykańska aktorka młodego pokolenia, piosenkarka, autorka tekstów do swoich piosenek. Ma chińskie, indiańskie i europejskie pochodzenie.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.
  Serial telewizyjny – wieloodcinkowy program telewizyjny, zazwyczaj mający określoną strukturę narracyjną i utrzymany w określonej konwencji (np. dramatu, komedii, science-fiction, horroru) lub łączący różne konwencje.
  Jonathan Manu Bennett (ur. 10 października 1969 roku w Rotorua, w Nowej Zelandii) – australijski aktor, producent filmowy i reżyser.
  James Remar, właściwie William James Remar (ur. 31 grudnia 1953 w Bostonie, w stanie Massachusetts) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.
  TVN 7 (znana również jako Siódemka) – kanał telewizyjny należący do Grupy TVN o profilu rozrywkowo-filmowym. Stacja nadaje głównie telenowele, seriale, filmy fabularne, programy interaktywne i rozrywkowe. Zastąpił kanał RTL 7.
  Fantasy – gatunek literacki lub filmowy używający magicznych i innych nadprzyrodzonych form, motywów, jako pierwszorzędnego składnika fabuły, myśli przewodniej, czasu, miejsca akcji, postaci i okoliczności zdarzeń. Fantasy jest na ogół odróżniane od science fiction oraz od horroru, przy założeniu, że względnie nie wchodzi w tematykę naukową (w sensie SF) lub tematykę grozy (ang. macabre). Jednak gatunki te w znacznym stopniu przenikają się. Wszystkie trzy mieszczą się w pojęciu fantastyki (ang. speculative fiction).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.