• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Krisztián Németh

  Przeczytaj także...
  Aston Villa Football Club (znany także jako The Villa, Villa lub The Villans) – angielski klub piłkarski występujący w Premier League. Drużyna swoje mecze rozgrywa w dzielnicy Aston w mieście Birmingham. Zespół powstał w roku 1874. Od roku 1897 swoje pojedynki toczy na Villa Park. Aston Villa była jednym z założycieli The Football League w 1888 i Premier League w 1992. Klub został wprowadzony na giełdę przez jego poprzedniego właściciela i prezesa Douga Ellisa, w roku 2006 został kupiony przez Randy’ego Lernera.Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).
  Język niderlandzki (nid. Nederlandse taal, Nederlands, niekiedy również określany jako język holenderski, język flamandzki) – język indoeuropejski z grupy języków germańskich zaliczany do języków dolnoniemieckich. Językiem niderlandzkim posługuje się ok. 27 milionów ludzi. Dla 23 milionów jest językiem ojczystym (pierwszym) lub językiem kultury i literatury, a dla kolejnych 4 milionów drugim językiem. Większość użytkowników tego języka mieszka na zachodzie Europy. Niderlandzki jest oficjalnym językiem urzędowym w Holandii i Belgii (Flandria), a poza Europą w Surinamie i dawnych Antylach Holenderskich, czyli Bonaire, Curaçao, Sabie, Sint Eustatius, Sint Maarten i Arubie. Niderlandzki jest blisko spokrewniony z językiem niemieckim i wykazuje podobieństwo do angielskiego i duńskiego. Języki o mniejszym zasięgu, które są blisko spokrewnione z niderlandzkim to afrikaans (do 1925 uważany za lokalną odmianę niderlandzkiego) i fryzyjski (w mniejszym stopniu, gdyż nie należy do języków dolnofrankońskich).

  Krisztián Németh (ur. 5 stycznia 1989 w Győr) – węgierski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Obecnie gra w Roda JC Kerkrade. Jest wychowankiem MTK Hungária Budapeszt. W sezonie 2007/2008 przeszedł do Liverpoolu wraz ze swoim kolegą z zespołu - Andrásem Simonem. W 2006 roku występował na Mistrzostwach Europy U-17 w Luksemburgu, gdzie zdobył dwie bramki. Wraz z rezerwami Liverpoolu zdobył mistrzostwo kraju, pokonując w finale rezerwy Aston Villi Birmingham 3-0. Od nowego sezonu będzie trenował, wraz z pierwszą drużyna tak jak Emiliano Insúa oraz Damien Plessis. W 2008 roku został powołany przez Erwina Koemana do dorosłej reprezentacji Węgier. W tym samym roku zagrał także na Mistrzostwach Europy U-19 w Czechach, na których zdobył jedną bramkę.

  Olympiakos Syndesmos Filathlon Peiraios (gr. Ολυμπιακός Σύνδεσμος Φιλάθλων Πειραιώς) - grecki wielosekcyjny klub sportowy założony w Pireusie w 1925 roku. Najpopularniejszą jest sekcja piłkarska. Odwiecznym rywalem Olympiakosu jest Panathinaikos AO. Piłkarze Olympiakosu grają w barwach czerwono-białych, a mecze u siebie rozgrywają na stadionie Georgiosa Karaiskakisa w Pireusie. Klub posiada liczne sekcje, takie jak koszykarska, siatkarska, piłki wodnej, pływacka oraz wiele innych. Od początku swego istnienia odnosił sukcesy w różnych dziedzinach.András Simon (ur.19 marca 1990 w Salgotarjan) – węgierski piłkarz, grający na pozycji napastnika. Jest wychowankiem Hungári Budapeszt. W 2007 wraz ze swoim kolegą z zespołu Krisztiánem Németh dołączył do Liverpool FC. W sezonie 2009/2010 został wypożyczony do Córdoba CF, grającego w drugiej lidze hiszpańskiej. Obecnie występuje w Győri ETO FC.

  Latem 2010 roku przeszedł do Olympiakosu Piresu z Liverpoolu. Oba kluby nieujawniły kwoty transferu.

  W lipcu 2012 roku podpisał kontrakt z Rodą JC Kerkrade.

  Linki zewnętrzne[]

 • http://www.igol.pl/player,8036.html
 • Przypisy

  1. Németh tekent bij Roda JC (niderl.). Roda JC Kerkrade, 2012-07-18. [dostęp 2012-08-04].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Mistrzostwa Europy U-19 w piłce nożnej 2008 odbyły się w dniach 14-26 lipca 2008 w Czechach. Sześć najlepszych zespołów turnieju uzyskało awans do Mistrzostw Świata U-20 w piłce nożnej, które w 2009 roku odbędą się w Egipcie.
  Reprezentacja Węgier w piłce nożnej swój pierwszy mecz rozegrała w 1902 z Austrią. Pierwsze poważne osiągnięcie węgierskiej drużyny to finał MŚ w 1938, gdzie przegrali z Włochami.
  Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.
  Węgry (węg. Magyarország) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej, od 1955 członek ONZ, od 1999 członek NATO, od 2004 członek Unii Europejskiej.
  MTK Budapest FC – węgierski klub piłkarski z siedzibą w Budapeszcie. W sezonie 2012/2013 klub uczestniczy w rozgrywkach Nemzeti Bajnokság I.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.053 sek.